Jak nastavit tento foťák a zjištění jeho stavu

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotoamater1 25. 10. 2020 20:34

Dobrý večer,
dostal se mi do rukou foťák FED 3 na film.
Rád bych ho vyzkoušel a mám už i objednané 2 ČB filmy jen tak na zkoušku, časem bych zkusil i barevný ale na učení je prý dobrý ČB.
Co mě nejvíc zajímá tak jestli ten foťák je vůbec v pořádku, ležel léta ve skříni u babičky. Normálně jde natáhnout a cvakne. Co je ale divné tak asi nefungují delší časy, prostě se chovají jako BULB, závěrka je otevřená dokud nepustím spoušt a ještě není otevřená uplně. Ostatní časy cvakají normálně tak doufám že se na ně i normálně bude fotit a že hodnota nastaveného času bude odpovídat realitě. Vím že se dá závěrka dole štelovat dvouma šrobkama jenže nevím přesně jak moc je utáhnout.
Pak mě zajímá kolečko nejvíce na pravo na hoře, je tam kolečko na nastavení druhu filmu ale to je prý jen na to aby si člověk pamatoval co má ve foťáku a stejně předpokládám funguje i kolečko citlivosti filmu GOST. To znamená že tyhle dvě kolečka nezasahují přímo do focení, jestli nemám pravdu tak mne opravte.
Ještě mě zajímá jak správně odhadnout čas a clonu, vím že je to základ ale na dig. zrcadlovce většinou udělám víc záběrů a nejpovedenější vyberu ale to si na filmu dovolit nemůžu. Mám aplikaci do mobilu co má simulovat expozimetr ale když jsem to zkoušel použít na zrcadlovce tak se fotky přepalovaly.
Nechci po vyvolání zjistit že všechny fotky stojí za prd.
Předem všem děkuji za rady.
fotoamater1
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron