Fotograf a EET

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 12. 2. 2020 18:32

Pokud se nepletu, tak od 1.5.2020 bude fotograf muset splnit nároky EET. Jak to řešíte. Já to mám jen jako přivýdělek a udělám ojkolo 15 faktur za rok. A nemá smysl na to pořizovat nějaký bazmek.

Někde jsem viděl, že by to mělo jít vypsat ručně? Máte s tím zkušenost? Případně jinou možnost jak to řešit?
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 12. 2. 2020 20:33

Faktury nemají s EET nic společného. EET je o platbách v hotovosti ne o fakturách. Pokud budeš mít třeba i tisíce faktur a všechny budou uhrazeny bezhotovostně, tak se tě EET netýká. Pokud budeš mít jednu účtenku/fakturu za 1 korunu a tu ti zaplatí zákazník hotově, tak jsi v EET.

K bazmeku a vypsání ručně.

Toho vypsání ručně se týká https://www.etrzby.cz/cs/zvlastni-rezim. Je tam k tomu vše podstatné. Co tam ale není, je to, že vypisovat formulář s oznámením nebude žádná slast. Formulář se vypisuje a odevzdává za kvartál, pokud byla v tom Q přijata nějaká hotovostní platba. Formulář jsem viděl a těch kolonek je tam nějak moc. Mohlo by tam pomoct podání datovou zprávou prostřednictvím aplikace EPO, kde by snad mohly být některé údaje předvyplněné. Mělo by to snad časem být v https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces

Jinak pokud máš účto nebo pohodu, tak by tam měla být (jak jsem kdysi zachytil) podpora pro EET součástí programu. V tom případě si myslím, že je to jednodušší varianta, jak splnit co chtějí a nezbláznit se z toho. A už jednou zaplacená. Takže pořádat o autentizační údaje a EET tam aktivovat.

Pokud účto není, tak třeba zvláštní režim (pokud splňuješ podmínky) vyzkoušet a teprve kdyby to trhalo žíly, tak investovat do bazmeku.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 12. 2. 2020 21:23

No já to účtuju dost stupidně a bez programu. Je toho fakt málo.

Nicméně, pokud se to vztahuje jen na přijatou hotovost, tak je to vlastně v pohodě. Protože já udělám buďto zálohovku nebo celkovou fakturu a platba bude na účet a hotovo.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 12. 2. 2020 23:01

Pozor na to, že i ta záloha musí být na účet.
yorg
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků