Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 9. 3. 2019 15:53

landov píše:Ale ved hej, FF je FF, ale niektore veci su fakt na hlavu :-) To su asi tie zle DSLR navyky. No a video ? Tak ako na kazdom mojom fotaku - vyskusal som ci funguje a uz asi nikdy sa ho viac nedotknem.
Ked je vtak v spleti konarov (ako na obr.), tak niekedy sa AF chyti, ale niekedy nezaostri vobec - ani na popredie, ani na pozadie, proste nic.

Nemá někde nastavení citlivosti AF ? Pokud se nastaví např. menší, ignoruje větvičky a ostří např. na zvířátko.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 3. 2019 15:55

landov: však s prstem na půl spouště si můžeš pomoct ručně správně doostřit objekt či ptáčka mezi těmi větvičkami, kde AF nesprávně zaostřil, za pomocí ostřícího prstence na objektivu a pak hned domáčknout spoušť. Ale s Z6 a tímto objektivem jsem nefotil, takže jen špekuluju. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 9. 3. 2019 16:02

Ano to jde také, pokud je nastaveno, zapnuto (u mne AF + manál) zaostřit přesně pak pomůže třeba i focus peaking.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 3. 2019 16:14

FXE1 píše:Že by to nemalo ostrenie na bod ? Ako väčšina Panasonicov ? To sa mi nechce veriť. S tým sa prekľučkuješ aj takouto spleťou konárov.
Video začneš natáčaním péčka (to baví skoro každého chlapa ) , a potom to už pôjde samo 8-D ...

Roland, ubezpečuju tě, že točit videa na P jako kšeft, je stejná práce jako točit přímý přenos z mše ze sv. Hostýna, nebo Velehradu. Časem jsou ty mše záživnější i líp nasvícené :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 3. 2019 16:19

U Z6 je ještě jedna pomoc, konkrétně volba režimu:

režimy.JPG

V AF-C vidím jenom jedno nastavení:

sledovaní objektu.JPG

Nevidím možnost nastavení mezi chaotickým a rovnoměrným pohybem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 16:20

Letovky sa dnes nekonali, az na jednu biednu...boli daleko, na 300 pre FF veelmi daleko, takze aj orez bol brutalny :D
Obrázek
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 3. 2019 16:28

Na takové situace máš tři možnosti: (1) delší objektiv, třeba 200-500/5.6, (2) použít D500 (3) zkusit telekonvertor, můj tajný tip je KENKO Telekonvertor 1,4x PRO300 DGX pro Nikon.

-- 9. 3. 2019 16:51 --

Ta (2) je nejen kvůli cropu, ale i kvůli AF, bufferu, ... pokud je to pro úspěšnou fotku zapotřebí.

Já jsem si dnes dopoledne hrál s D850 a Sonnarem 135/2, s cílem se naučit rychle a žiletkové přesně zaostřit na statický objekt a přes určité zlepšení ještě nejsem na levelu, na kterém jsem byl s D7100 a D500, problém je v tom, že u FF je na f2 rozdíl v poloze ostřícího prstence mezi zaostřeno a nezaostřeno u toho Sonnaru tak malý, že se netrefím napoprvé, ale přejedu a musím se pohybem ostřícího prstence zase o mikropohyb vracet, někdy i vícekrát. Je to o citu v prstech, nahrazujícím ultrapřesné elektronické ovládání. Focus peaking mi z ruky dává o chloupek horší výsledky, tady by mi pomohlo EVF, ale musel bych mít obraz zvětšený na maximum a focus peaking na nejvyšší citlivost, ale to stejně neřeší ten hlavní problém, citlivé otočení ostřícím prstencem. Správné zaostření jen kraťoučce problikne, u D7100 a D500 byl ten krok delší a snadněji se do něj trefovalo, šlo to i v pohybu, to s D850 zatím nezvládám, huntuji i na statické subjekty sem a tam.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 17:04

Jasne ze bod (2) je aktualne lepsia volba pre WL a pohyb vseobecne, v tomto Z6 proste nestiha. Ale to som vedel pred kupou, potvrdilo sa co hovoril S.Perry

Nakoniec, Z6 som nebral ako nahradu D500, ale ako suputnika.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 3. 2019 17:23

landov píše:Ma to samozrejme aj single bod, ale pouzivam dynamic AF 9 bodov (tak ako na D500).

Pavel Breit:
pomohlo by, to urcite, len na to nezabudnut ;-)

Na toto si zvyknes. Jedna ergonomicka blbost ktoru som na Canone nikdy neriesil a na Olympuse mi strasne chybala je on/off okolo spuste. Canon som nikdy nevypinal, takze to bolo jedno. Teraz na G9 to mam po vzore Nikonu a fotak neuspavam, len ho vypinam/zapinam a uz nad tym ani nepremyslam. Deje sa to automaticky a +/- to riesi ten problem ktory mas. A to G9 nie je uplny rychlik a chvilku mu trva, kym sa pozbiera.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 3. 2019 17:52

Tohle video vidím poprvé, to, co je v něm mi dává smysl, ale vždy k tomu chci reálné porovnání, nejraději si to zkusit sám, ale musím říci, že moje zkušenost se Z7 odpovídá hodně tomu, co Steve Perry říká a od prvního momentu, kdy jsem měl Z7 jsem si jistý, že tahle verze (u příští generace to může být jiné) není náhradou za D850.

Mimochodem, zaujala mne ta Kostarika, já nemám k této části světa důvěru, ale už z více stran jsem slyšel o Kostarice jako o zajímavé fotografické destinaci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 3. 2019 18:00

Grimjaur píše:
FXE1 píše:Že by to nemalo ostrenie na bod ? Ako väčšina Panasonicov ? To sa mi nechce veriť. S tým sa prekľučkuješ aj takouto spleťou konárov.
Video začneš natáčaním péčka (to baví skoro každého chlapa ) , a potom to už pôjde samo 8-D ...

Roland, ubezpečuju tě, že točit videa na P jako kšeft, je stejná práce jako točit přímý přenos z mše ze sv. Hostýna, nebo Velehradu. Časem jsou ty mše záživnější i líp nasvícené :)

Neviem, ale veríím :) Ja som ho chcel len navnadiť, ale ešte aj tak sa mi to zdá ľahšie točiť ako v tom hrať.... :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 20:04

Fidko píše:Na toto si zvyknes. Jedna ergonomicka blbost ktoru som na Canone nikdy neriesil a na Olympuse mi strasne chybala je on/off okolo spuste. Canon som nikdy nevypinal, takze to bolo jedno. Teraz na G9 to mam po vzore Nikonu a fotak neuspavam, len ho vypinam/zapinam a uz nad tym ani nepremyslam. Deje sa to automaticky a +/- to riesi ten problem ktory mas. A to G9 nie je uplny rychlik a chvilku mu trva, kym sa pozbiera.

Esteze Nikon nesiel v ovladani do ziadnych experimentov u Z6-ky. Ovladanie je klasicke Nikonacke, aj ked trosku osekane vzhladom k mensim rozmerom fotaku.
Ked sa AF chyti aj v spletitom chaose,tak sa to celkom da
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 3. 2019 20:17

Landov

Ty vrabci a spol. jsou IMO povedený. Jsem zvědav na 200-500 , předpokládám, že ji budeš taky zkoušet.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 3. 2019 20:25

landov: Jo, Canon by si mohol vziat priklad. Ja som na Nikon nikdy prilis nebol, akurat Nikon/Sony su ochotni pouzit realtivne solidne ovladanie aj v telach nizsej triedy zatial co Canon sa tomu nejak brani. Nech tam kludne davaju snimace zo 6D, ale chcem tam joystick :-D To portfolio skiel u Canonu vyzera vyborne, aj ked konkretne 200-500, 300 f4 a 500 f5.6 Nikonakom fakt zavidim. Tie posledne dva su navyse aj extremne kompaktne.

Inak fajn fotky, paci sa mi to farebne zladenie :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 9. 3. 2019 20:26

Vrabec se mi líbí, předpokládám že + by dal i Bambousek :). Jen tak dál !!!
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka