Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 3. 2019 07:42

Super. Musim povedat, ze z aktualnych FF sa mi Z6 pozdava mozno najviac. Hlavne tam vidim isty potencial do buducna.

Canon ma vyborne skla co ma hrozne laka, ale obavam sa, ze koncept EOS-R sa nezmeni a aj ked Canon v dalej generacii nasadi lepsiu techniku, alebo dokonca IBIS, stale tomu bude chybat joystick a ovaldanie bude skor na urovni nizsich modelov. Nikonom sice chyba technika ktora sa ale bude zlepsovat, no to ovladanie aspon na pohlad (aj ked teda fanusik Nikonu som nikdy velmi nebol) vyzera dost rozumne.

Dnes som inak trochu slintal nad tou 500 f5.6. Trochu drahsie sklo, ale sakra male, dost lahke a vystup podla testov je nepriestrelny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 8. 3. 2019 08:09

500/5,6 je urcite skvele sklo. Osobne by som si ho asi nekupil kvoli neuniverzalnosti. 200-500 mi vyhovuje po vsetkych strankach s vynimkou hmotnosti. Zaroven musim konstatovat, ze stabilizacia v 200-500 je lepsia ako na Nikone 300PF.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2019 08:16

Stabilizace pro mne není prioritou, při focení jí mám raději vypnutou, ale každý to má jinak, já ji používám spíše proto, aby se mi neklepal obraz v hledáčku.

Na 500/5.6 se mi nelíbí velikost, světelnost a cena, bechmark je pro mne 300/4 + 1,4 TC, což je 417mm a F5.6, obrazově (až na těch 83mm ohniskové vzdálenosti) srovantelný a hmotnostně a cenově o parník lepší.
Přílohy
A72B625C-05A8-479B-AF4C-0E73DBEFD2C8.jpeg
0FF3B2E1-2DC8-478E-8CE0-0515EA78D97F.jpeg
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 3. 2019 19:35

Pomaly nam to zacina v prirode zasa "žiť" :-)
Z6+300/4PF @4
BTW, na vtacky je 300mm na FF zufalo malo :-(
Obrázek
Naposledy upravil landov dne 8. 3. 2019 19:41, celkově upraveno 1
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 3. 2019 19:39

První vlašťofka :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2019 20:50

landov píše:Pomaly nam to zacina v prirode zasa "žiť" :-)
Z6+300/4PF @4
Obrázek

I kvůli tomu mám ten telekonvertor a 44Mpx na výřezy, ale zatím mi ten telekonvertor vždy stačil. Na D500 jsem ho používal o mnoho méně častěji a někdy jsem naopak řešil, že jsem s nim “moc dlouhý”.

Obrázek

Tohle je třeba volavka v hnízdě (z ruky) na D500 s telekonvertorem a výřezem (na hodně velkou dálku).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 8. 3. 2019 22:41

landov píše:Pomaly nam to zacina v prirode zasa "žiť" :-)
Z6+300/4PF @4
Obrázek

Na sýkorky a ostatní zimující ptáčky je zima na focení nejlepší období, stačí trochu zakrmit a stahují se davy :-)) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 12:54

Dnes rano som bol so synom na ryby, teda on chytal a ja som sa flakal so Z6kou +300PF okolo jazera. Kedysi bolo vrabcov do aleluja, teraz pomaly miznu. Tu je jeden vrabec polny, uz naozaj extremny vyrez, ale stale ujde.
Ten FF cip v Z6 ma nieco do seba :-) Co ma vsak nevyslovne vytaca je to uspanie fotaku. Zrazu nejaka akcia, prilozim oko k hladaciku...a tma.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 3. 2019 14:31

Kdyby se to neuspalo, tak máš hned vybitou baterii :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 14:49

To mi je jasne...len ma to strasne s.ere ! DSLR mozem mat zapnute aj pol dna a nic sa nedeje.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 3. 2019 15:14

Musím Ti utrieť slzu :) Zase dostal si FF, stabilizovaný snímač a fasa video...ja by som bol spokojný, a nie je to tehla s malým snímačom za 3000 €.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 9. 3. 2019 15:24

landov píše:To mi je jasne...len ma to strasne s.ere ! DSLR mozem mat zapnute aj pol dna a nic sa nedeje.

Nojo špatný zrcadlovkový návyky :) to se hned pozná. A co takhle, když zvedám, lehce pohladit spoušť ? že by se probral ? nepomohlo by ?
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 15:29

Ale ved hej, FF je FF, ale niektore veci su fakt na hlavu :-) To su asi tie zle DSLR navyky. No a video ? Tak ako na kazdom mojom fotaku - vyskusal som ci funguje a uz asi nikdy sa ho viac nedotknem.
Ked je vtak v spleti konarov (ako na obr.), tak niekedy sa AF chyti, ale niekedy nezaostri vobec - ani na popredie, ani na pozadie, proste nic.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 3. 2019 15:35

Že by to nemalo ostrenie na bod ? Ako väčšina Panasonicov ? To sa mi nechce veriť. S tým sa prekľučkuješ aj takouto spleťou konárov.
Video začneš natáčaním péčka (to baví skoro každého chlapa ) , a potom to už pôjde samo 8-D ...
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 3. 2019 15:42

Ma to samozrejme aj single bod, ale pouzivam dynamic AF 9 bodov (tak ako na D500).

Pavel Breit:
pomohlo by, to urcite, len na to nezabudnut ;-)
landov
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka