Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 31. 10. 2020 20:54

To u nás by chuť byla. Bohužel ji ale ne vždy je možný teď realizovat.
Pemare, na svou neustálou přehnanou trudomyslnost bys mohl zkusit píseň do nepohody. A kdyby nezabrala, tak komický převlek. ;-)
Dřív, než nás tím stihneš všechny nakazit...
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 08:19

Já jsem velmi spokojený po pracovní a rodinné stránce, že se nám podařilo vše zorganizovat tak, že zdravotně ani finančně neřešíme žádnou krizi. Krizi mám, co se týče focení. Na jaře jsem to vyřešil, objevil nová místa, přičuchl k ornitologii, upgradoval stativ a koupil dalekohled a 500mm objektiv. Měl jsem štěstí na to, že na jaře bylo co fotit, objevil jsem přes ty všechny omezení spoustu zajímavých míst, kde jsem nemusel mít hadr přes hubu, kde příroda byla zajímavá a bylo co fotit.

Pak se sice lockdown uvolnil, ale bylo jasné, že koronavirové riziko nezmizelo. Zrušil jsem plány na Provence a Barmu, jihočeké rybníky byly fajn a zoo v Hluboké byla paráda, ale stejně jsem si ověřil, že v domácím prostředí nedokáži úplně vypnout, že si tak úplně neodpočinu, neodpojím se myšlenkově od práce. Fotograficky to bylo OK.

Aktuálně je to bída, ptáci mi odletěli do teplých krajin a počasí stojí za houby, obvykle tuhle dobu řeším tak, že si beru dovolenou a nejpozději na začátku prosince vyrazím za sluncem do Alp, případně k moři, ale letos to nevidím kvůli koronaviru jako dobrý nápad, snažím se tuhle dobu přečkat, ale energii doplňuji jen těžko, hodně naplánovamých aktivit (lázně, sport, safari) jsme museli zrušit a doma už všichni máme lehkou ponorku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 11. 2020 10:29

V podstatě to mám podobně - na jaře a v létě mi sice dění kolem Covid narušilo hodně plánů kolem focení i jinde, ale zase jsem to jinými věcmi vykryl docela dobře a v podstatě bych i mluvil o spokojenosti. Jenže teď na podzim se nějak všechno s.re - něco z plánů odpadá proti Covid dění, jenže se moc nedaří ani věci, které s epidemií nesouvisí.
Jeden plán kolem focení padne kvůli přebytku práce, pak když mám volno je tragické počasí a tak pořád dokola. Výsledkem je, že třeba z podzimních barev nemám z dronu fotku ani jednu (fakt ani jednu), při normálním focení jen něco málo a takhle je to se vším, i jiné záliby se nějak nedaří. Už mi z toho popravdě začíná taky poněkud hrabat :-S
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2020 10:30

Aktuálne píšem z Jahodnej pri Košiciach, sedíme na terase horskej chaty a dávame si guláš a čaj s rumom. Počasie je neskutočné, fotky odložím neskôr.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R.I.P 1. 11. 2020 11:17

pemar píše:Já jsem velmi spokojený po pracovní a rodinné stránce, že se nám podařilo vše zorganizovat tak, že zdravotně ani finančně neřešíme žádnou krizi. Krizi mám, co se týče focení. Na jaře jsem to vyřešil, objevil nová místa, přičuchl k ornitologii, upgradoval stativ a koupil dalekohled a 500mm objektiv. Měl jsem štěstí na to, že na jaře bylo co fotit, objevil jsem přes ty všechny omezení spoustu zajímavých míst, kde jsem nemusel mít hadr přes hubu, kde příroda byla zajímavá a bylo co fotit.

Pak se sice lockdown uvolnil, ale bylo jasné, že koronavirové riziko nezmizelo. Zrušil jsem plány na Provence a Barmu, jihočeké rybníky byly fajn a zoo v Hluboké byla paráda, ale stejně jsem si ověřil, že v domácím prostředí nedokáži úplně vypnout, že si tak úplně neodpočinu, neodpojím se myšlenkově od práce. Fotograficky to bylo OK.

Aktuálně je to bída, ptáci mi odletěli do teplých krajin a počasí stojí za houby, obvykle tuhle dobu řeším tak, že si beru dovolenou a nejpozději na začátku prosince vyrazím za sluncem do Alp, případně k moři, ale letos to nevidím kvůli koronaviru jako dobrý nápad, snažím se tuhle dobu přečkat, ale energii doplňuji jen těžko, hodně naplánovamých aktivit (lázně, sport, safari) jsme museli zrušit a doma už všichni máme lehkou ponorku.

Nevím, jak to máš s bydlením, jestli domeček se zahradou nebo novodobá kralikarna. Pokud je správně první možnost, na krmítku s vhodným pozadím se v ornitologii můžeš procvičit celkem snadno a s velmi dobrým foto výsledkem. Pokud platí druhá, bude o něco složitější porazit lenost a výmluvy, proč to nejde. Můžeš přijít na to, že červenka ani v tuto dobu není vzácná, bývá zde celou zimu. Taky mlynaříci, dlaskove, hyli, strakapoudi, žluny, o všech sykorach nemluvě. Nahánět ptáky většinou nemá smysl, je dobré si počkat, až přijdou k tobě. A rozumně to kombinovat s procházkami a poznávání m jejich návyků
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 15:38

Bydlíme v centru Prahy, kolem nás jsou velké parky, ale na ptáky spíše chudší. Červenku jsem našel jen v Počernicích, mlynáříka, hýla nebo žluvu vůbec, strakapouda jsem vyfotil s velkým štěstím ve Vinoři pak ještě jednou v Počernicích, ale tam se mi moc nepovedl. V Grébovce jsou ještě na focení moc pěkné veverky, ale jinak mi to přijde slabší, dnes jsem tam vyrazil, než začalo pršet a našel jsem tam jen straky a sojky, když nepočítám nějakého toho vrabce.

Jinak už hrabe i dětem, dceři chybí volejbal a synovi divadlo, jenom manželka to neřeší a je v pohodě, jak může, tak spí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2020 15:38

Prikladam teda zopar dnesnych cvakov s G1XMK3, fotenie a cely vylet sme si naozaj uzili. Krasne jesenne farebne pocasie, hore skoro az babie leto, nizsie za hmly bol aj mraz, proste jesenna vsehochut.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 15:39

Máte krásné počasí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 11. 2020 16:03

Hm, to se povedlo.

Včera, bez foťáků, tam byl ledňáček a moc se nebál. Dneska, s foťákem nic, jen tohle - ondatra, nebo nutrie ?

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 1. 11. 2020 16:42

Nutrie, pokud měla stejně oranžové zuby jako ta mrkev...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 11. 2020 17:00

Bohužel se neusmály, tak to nevím :-)

Bylo to ale na rybníku, a nutrie je říční, alespoň podle příjmení
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 17:21

Nutrie říční má vpředu dva hlodáky oranžové barvy, ocas kulatý a kratší, než je tělo samotné. Oproti tomu ondatra tyto zuby nemá barevné, ocas je lehce zploštělý (neplést s bobrem, který má ploutev) a jeho délka bývá delší než tělo samotné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2020 17:26

Nutrie ci Ondatra..."cigan jako cernoch" :-) Ale vazne neviem co to je, ale dnes som prvy krat v zivote videl v lese macku divu...bola vsak v mihu prec, takze fotak ani nahodou...ale bola krasna.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 11. 2020 17:30

Asi to byly větší ondatry :-)

Obrázek
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 17:39

Já jsem jednu kočku v lese potkal, ve Vinoři, dost mne překvapilo, kde se tam vzala a říkal jsem si, čím se asi živí:

Obrázek
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka