Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2020 13:49

Fidko píše:To, ze by mal byt Lightroom lepsie optimalizovany na iPad je nieco comu som veril tiez, ale skratka neviem, ale ci to je tak naozaj netusim.

Lightroom je asi lépe optimalizovaný, ale funkčně je na iOS a Android stejný ne-li úplně, tak alespoň "víceméně". Photoshop je ale na iOS lepší (byť ne tak chválený jako LR), na Android je podle mne pořád jen verze Express, stejně jako třeba na iPhone, zatímco na iPad je samostatná verze pro tablet.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 9. 2020 13:54

Photoshop ma nezaujima. Ako som pisal, cielom nie je na dovolenke upravovat fotky, to je nezmysel. Ide skor o to fotky mozno prebrat, zalohovat, niekam nahrat, alebo mierne upravit a postnut na IG/FB.

K tomu ostat v kontakte so svetom (odpisat, prejst si spravy/noviny). Teoreticky este prejst video z Mavica, co moze byt narocne na vykon, ale poslednu dobu tym skor fotim, nez tocim. Aktualne teda ani jedno :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2020 14:01

Mimochodem střih videa třeba právě z Mavica je na iPadu hodně dobrý, asi by to stačilo i bezplatné iMovie, ale je tam ještě možnost pořídit za 30USD aplikaci LumaFusion, která už to sune opravdu do oblasti i pro náročné...
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 29. 9. 2020 14:17

No k tomu cenovemu rozdilu, Ipaid air stoji 21500,- ve verzi s vetsi pameti a k tomu pero za 3500,-. Samsung stoji 19000,- a sleva je na nej 3500,-. To je 25k vs 15,5k a rozdíl v téhle ceně jsem tam opravdu neviděl, šlo mi jen o Lightroom, Photoshop prakticky nepoužívám ani na desktopu. Systém je na pomeru Samsung velmi čistý, po pár dnech nevidím žádné minus a jsem spokojenější, než jsem čekal.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2020 14:39

Pár dní funguje každý Android, zajímavé to je až za rok :-)
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 29. 9. 2020 14:50

Tohle je pověra z dřevních dob androidu, mam telefon z roku 2018, v něm hromadu aplikací, prislo mi několik velkých aktualizaci a rychlost se naopak subjektivně zvýšila diky update FW, zpomalení není znát rozhodně. Takže se nebojím určitě, zejména u strojů s vyšším výkonem.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 9. 2020 15:10

Ono zase uplne povera to nie, velmi to zalezi od vyrobcu. Ja som asi posledny clovek ktory by sa pasoval za fanusika Samsungu, ale snazim sa stavat k veciam objektivne a za seba mozem povedat, ze vyznamnejsie problemy s Notom som nemal. Solidne sa to paruje s ostatnymi zariadeniami, restart, alebo crash som nezazil, akurat by ma zaujimalo co ten system robi s tou dostupnou ramkou, pretoze obcas napriklad pri otvorenych x taboch sa to mierne spomali. Ale je to konzistentne, chovalo sa to tak odkedy ho mam.

Napr teraz mam na stole MacBook Air a ... sustavne ma odpaja od wifiny, pritom ma plny signal. Apple dnes uz tiez asi nie je co to byvalo, akurat windows tomu latku nenastavuje prilis vysoko.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 29. 9. 2020 15:14

No já jsem primo zahlcovani zažil v počátcích androidu, ze třeba po roce bylo třeba udělat reset, aby se zachovala rychlost, ale to je podle mě už historie a toto konkrétně u modernich zařízení nezazivam
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 9. 2020 15:15

Ja som odskusal strasne mnozstvo telefonov s Androidom, ale odkedy som okusil Oneplus, tak iny uz nechcem. Momentalne taham uz treti rok s Oneplus 6 a stale nevidim dovod na upgrade. Mam nainstalovanych naozaj vela apiek, ale telefon je rychly, bez sekani, bez restartov alebo inych bugov. No a Oxygen OS je bez zbytocnych balastov.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2020 15:38

Obyčejný iPad se 128 GB stojí 12490 Kč a není na něm co řešit. Samsung Galaxy Tab není špatný, ale má o hodně horší věrnost barev, barevně úpravy na něm nemá smysl dělat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 9. 2020 15:50

Keby to bolo len toto, tak je mi to uprimne jedno. Skor mam obavy o ten vykon.

Obycajny iPad je za velmi rozumne peniaze a jo ... bola by to logicka volba, ale zase ten design nepusti :-D

Ale zase je pravda, ze vzhladom k ucelu by to slo prehliadnut ...

Ach, tento konzumny svet. Zlaty socializmus.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 29. 9. 2020 15:57

U obyčejného ipadu pro mě byl deal breaker to, ze nema USB-C a bylo by komplikovane stahovat z XQD.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 9. 2020 16:00

Tak to by tipujem riesila par eurova redukcia, nie ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2020 16:10

Na XQD redukci na iPad nemám, jen na SD kartu, mám ale kabel přímo k foťáku, přes který to z XQD karty jde, ale jen jako záložní řešení, protože to přes SnapBridge pošlu do foťáku a mám tam hned i GPS lokaci. Z6 má SnapBridge také.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 29. 9. 2020 16:18

Ja jsem to dlouho hledal a z XQD by snad měla být jen cesta pomoci nějaké redukce, která má externí napájení a pak pouzit XQD čtečku, což mi přišlo jako moc obskurní řešení. Redukci a ctecku utáhne až USB-C. Poslat si přes WiFi nebo Bluetooth je fajn u pár snimku, ale ne když chci stáhnout plnou kartu rawu.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka