Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 22. 6. 2020 07:21

Aj si rovnal zvislice alebo to je jak to vypadlo z mobilu?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 6. 2020 07:23

Blbý je, že na foto-vzpomínku to stačí.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 6. 2020 07:33

Asi iba na jednej foto som trochu narovnaval, inac iba lahky orez a zakladne upravy v LR. Fajn je to, ze sa mi to automaticky synchronizuju fotky z mobilu do LR cez LR mobile.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 22. 6. 2020 08:35

Davidof píše:Blbý je, že na foto-vzpomínku to stačí.

Ale ja v tom problém nevidím, celé tie tlupy mydlových kompaktov boli viac menej zbytočné, dnes to mobily nahradzujú s gráciou a aj s lepšími výsledkami. No a kto chce viac, tak ako predtým vláči batúžek.
O konektivite ani nehovoriac.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2020 18:10

Přesně kvůli tomu jsem řešil, aby batoh unesl, co potřebuji, ale aby se mi nepronesl při přesunech na letišti nebo na jiných místech, kde nemohu použit auto (nebo nosiče). Chápu, že když to někdo tahá na několikadenním treku přes Alpy nebo u vás přes Tatry, tak má zase jiné požadavky, já ale třeba potřebuji, fotobatoh byl i akceptovaný jako palubní zavazadlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 6. 2020 18:45

No u mna jedina starost je prave to, aby ho akceptovali do lietadla. Ci ma 0.5, alebo 3kg navyse je mi fuk, ale ked ma v plnej zbroji nepustia do lietadla, je mi na prd.

A 0.5kg sice nie je nijak extra dramaticka vaha, ale zvycajne cestujem par gramov nad limit, pripadne nieco vyhadzujem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2020 19:10

Já mám většinou limit na kabinové zavazadlo 3 ks po 7 kg, tj. 21 kg (Emirates) nebo 2 ks v celkové hmotnosti 32 kg (Lufthansa), do toho se 6-7 kg fotobatoh vejde i s cestovním pasem, peněženkou a iPadem.

Jen jednou jsme letěli (do Benátek) nízkonákladovou společností (EasyJet), ale ani tam to nebyl problém, až na to, že mají malou kapacitu odkládacích míst, takže kdo přijde později, tomu strčí příruční zavazadlo do zavazadlového prostoru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 6. 2020 19:14

To je priplatok, alebo vyssia trieda ? Pretoze casto vidim, ze tie nizkonakladovky maju vyssiu toleranciu nez premiovejsie cestovky. U Ryanair to bolo myslim 10kg a myslim, ze ani Lauda a pod nemaju pod 8kg. Ale ked tam chces narvat fotak, oblecenie a blbosti ... to uz je pomaly utopia. Zatial sa mi to ale dari aj s notebookom :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2020 19:32

Mimo Evropu létáme obchodní třídou, po Evropě příplatek za vyšší třídu většinou moc užitku nepřinesl, kromě té trochy jídla, ale na delších trasách, které bývají většinou přes noc, se člověk aspoň během letu vyspí a při mezipřistání většinou i osprchuje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 6. 2020 19:33

To suhlasim. Pri mojej vyske 192cm ale dost trpim aj na kratkych trasach, pokial idem ekonomickou triedou. Ale do tych 2hodin sa to da zniest. Hlavne aby mi odviezli ten batoh :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 22. 6. 2020 20:45

Dá se pohodlně cestovat i s 10kg zavazadlem, člověk pak netahá zbytečné věci, hlavně oblečení. Do jednoho se dají foťák, dva objektivy, nabíječky, čtečky, adaptéry a podobné nesmysly, do dalších třech oblečení. A ještě zbyde místo na nákupy.

U nás ve firmě (100 lidí) jsme všehovšudy 3 co podnikají soukromě náročnější cesty mimo Evropu a ani jeden z nás nelétá business class. A neznám nikoho takového. Ono pak ten rozpočet se dost nafoukne. A služební cesty firma také platí jen do economy class.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2020 21:21

Co mohu, to pracovně řeším přes telekonference a videokonference, do auta nebo letadla sednu až poté, co nemám jinou možnost. To je zásada maximální efektivnosti, které se držím. A do nebezpečných lokací necestuji vůbec. Ani soukromě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod houghs 22. 6. 2020 21:30

Já jsem také zastáncem maximální efektivnosti. Snažím se nastavit procesy tak, aby osobní jednání nebylo nutné a celkem se mě to daří.

Nebezpečným lokacím se samozřejmě vyhýbám také, manželku bych tam nedostal. S Jižní Amerikou souhlasila, s Jižní Afrikou ne.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2020 21:43

Já bych se víc bál té Jižní Ameriky, než Jižní Afriky.

Ale ono je to hodně o tom, jak, kde a hlavně v které době. Když se to blbě sejde, tak pro bílého anglicky mluvícího cizince mohou být velmi nebezpečná obě místa, určitě nebezpečnější, než v Čechách nebo na Moravě.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka