Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2020 05:17

Je fakt, že já jsem dlouho hledal batoh, co mi vyhovuje, a že bych ho zase musel koupit v Číně, protože v našich fotoprodejnách takový batoh (ani za jakoukoli cenu) nenabízejí. Mám doma několik fotobrašen a batohů, ale používám je málo, protože na to, co se do nich vejde, jsou zbytečně těžké. Mohu mít specifické nároky, ale za cca 2-3 roky používání jsem nepocítil žádnou významnější nevýhodu toho mého lehkého batohu oproti Lowepro Flipside 400 AW, do kterého se vejde stejně, ale váží o 1.5 kg více, takže jsem ho na jaře raději prodal do bazaru za 600 Kč, než aby mi blokoval místo ve skříni (potřeboval jsem uvolnit místo na 500 PF :-) ).

Chápu, že někdo může klást důraz na robustní provedení a neřeší, co se do batohu vejde a kolik to váží, ale mně nedává smysl, abych řešil hmotnost sestavy a pak koupil batoh, který váží víc, jak 1 kg. Jak jsem psal, je to individuální, ale přesto mi nepřijde racionální kombinace Olympusu nebo PanasonicU a k tomu takhle těžkého batohu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2020 05:40

Optimista by mohl třeba argumentovat tak, že díky menší hmotnosti sestavy si může dovolit kvalitnější batoh ... ;-)

Ale po pravdě řečeno, na hmotnost jsem nekoukal, hodně se mi líbí to, že prostor pro oblečení apod.není nahoře, ale vepředu a dá se zvětšit. Plus to, že to je carry-on velikost, takže pokud ještě někdy poletím na Mallorku nebo do Londýna apod. na čtyřdenní výlet, tak tohle by mohlo být ono.

Nebezpečí, že to bude ležet ve skříni tu ovšem je. Kdyžtak vyndám ty dividery a udělám z toho malý "kufr" na cesty po Čechách apod.

Každopádně už jsem ho objednal, nešlo to vydržet, přihodil jsem pár drobností a celková cena se krásně zaokrouhlila na 603 USD ... a možná bych k tomu měl připočítat těch 42 za ten kus hadru, kterým to všechno začalo ...

Takže kola ekonomiky se točí dál
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2020 06:33

Každý má svoje preference, což respektuji a asi v tom hledám zbytečně nějakou logiku, tyhle těžké batohy jsou celkem oblíbené, Landov má také pořádného macka, já jsem to svoje Lowepro Flipside 400 koupil na doporučení Petra Luňáka, který v něm vozil fototechniku i na zádech na kole.

Já jsem snad nikdy fototechniku na zádech na kole na sobě neměl, naprostou většinu času ji vozím autem, kde na nějakém tom kilu moc nezáleží (tedy pokud člověk není zrovna fanatik hlídající každou desetinu gramu CO2), nebo v letadle, kde už mi na to záleželo hodně, protože do zavazadlového prostoru se mi fototechniku dávat nechce a tahat se s ní po letištích je docela opruz, mezi salónkem a odletovým terminálem bývají někdy i kilometry.¨

Na "trek" mám ještě odlehčenější výbavu, 2-3 lehké objektivy, z toho tělo a jeden objektiv většinu času na řemenu, takže ty cca 1-2 kg skoro nevnímám, ale má pořád blíže stylem k fotoaparátu, než k mobilu.

Mimochodem, viděl jsi Kickstarter FERNWEH? (Nejde mi vložit odkaz, musíš ho vygooglovat).

https://www.kickstarter.com/projects/wandrd/fernweh-the-backpacking-bag-for-photographers-and-travelers?ref=1baboq&utm_source=jellop&ja=z2aimakj&utm_term=074.ja&utm_content=Fernweh-CB08&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR0HPiTqmStm5VeSzvvKtKz_Yy3visJl1EBn5AT4682dskpj_aN5Iu8-Lbw&utm_campaign=1592631275135.wz6q
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2020 06:54

Prosím, logiku tohoto rozhodnutí radši nehledej, musel bych se stydět :-)

Mám ještě Shimoda Explore 30, ten má 1,3 kg a famózní popruhy, takže lehčí řešení mám.

Ten Nomatic bych chtěl používat jako jediné zavazadlo na kratší cesty, kdy má člověk všechno sebou. A do toho letadla, jako příruční zavazadlo - třeba ta Mallorca.

Ten Fernweh vypadá promyšleně, mám ale hrozně špatný signál, takže se mi to hrozně seká.

Trochu se bojím, že je to batoh pro nasazení, které už bych nevydržel já ...

-- 20. 6. 2020 07:59 --

P.S.

A to měření dole - chest size x waist size by mohlo být ponižující ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 6. 2020 07:17

Existuje rozmernejsi batoh ktory ma menej nez 1kg ? Mohe lowerpro ma myslim tiez okolo 1.8 a urcite by som bol rad, ak by som nasiel podobne objemny batoh ktory vazi polovicu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2020 07:37

Existuje, ale ne od Lowepro. Pod 1 kg to ale nebude.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 6. 2020 07:46

Nemusi to byt lowerpro. Ale usetrit pol kila na batohu by pomohlo :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2020 08:34

Co tohle - to je ne 2x ale 20x lehčí ;-)

https://www.4camping.cz/p/batoh-osprey- ... _BwE#87459
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2020 09:07

Ten Thinktank je v podstate Lowepro Photo Sport 300 AW II (aj ho mam :-) )
Ten Cinsky sice 11€..,ale aj tak vyzera. Asi sa to bude prehybat do vsetkych stran, ochrana techniky nula bodov.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2020 09:18

Ten můj čínský se špatně hledá, koupil jsem ho v Šanghaji (5 pater plných fototechniky, tohle byla až ve čtvrtém, kam většina zákazníka nedoleze), provedení je OK, ochrana techniky je po všech stránkách dostatečná, nejen mechanická, ale i vodotěsnost, byl také o ńěco dražší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 20. 6. 2020 09:32

Jako lehky batoh do mesta pouzivam LowePro Tahoe BP 150, vejde se do nej docela dost, je nenapadny a opravdu lehky.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2020 09:38

Ten se mi moc líbí, až na tu přední stranu směrem k technice, tam mám více kapes na příslušenství. Jako výhodu vidím i to, že se do něj v pohodě vejde i tablet. 800g je paráda.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 20. 6. 2020 09:51

Prislusenstvi je mozne dat do te kapsy nad technikou, navic jde spodni stena te kapsy rozepnout, takze neni problem dat do batohu i 300 2.8 nasazenou na tele a vedle dalsi objektivy.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 6. 2020 06:42

Vcera len s mobilom v meste...
Oneplus 6
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
landov
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka