Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2020 11:21

Mám s tím rozkládáním podobně, je to i omezení mobility.

Ale, když najdeš místo a nemáš problém s maskováním, neboli dostaneš se k vlastnímu focení, je to o hodně lepší focení. Když pominu Afriku, tak jsem se k tomu dostal plnohodnotně až včera z té ornitologické pozorovatelny, ale stálo to za to, bylo to super.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2020 11:30

To ano, ked niekde idem na konkretne miesto, kde stravim par hodin, tak stativ je urcite najlepsie riesenie.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2020 11:42

Postupně chci vyzkoušet další ornitologické pozorovatelny. Problém jsou ty vzdálenosti k těm ptákům, i EG 600mm bývá často málo, chtělo by to nějaké pítko nebo krmítko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2020 11:46

A nechceš tu 500/4 aspoň zkusit půjčit, ať víme, jak to z ní vypadá ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2020 11:56

Karol Srnec bol fotiť včeláriky prakticky kúsok pod mojimi oknami, na Sandbergu. Fotí olympusom.
https://www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-b ... ra-202020/
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2020 13:37

Přišla mi informace, že vodní kanál Trnávka má být příští týden 30.5 od 10-00 do 31.5. do 15-00 otevřen pro všechny lodě (volné ježdění).

Minulý rok to bylo fakt parádní focení, je tam pořád nějaká akce, dost místa pro fotografy a celkově ten sport je docela pohledný.

Tak pokud je někdo vyhládlý, nebo přejedený ptáků ;-), tady bude šance si spravit chuť :-)

Malý teaser, určitě si uděláte svoje, lepší :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2020 13:49

Fajne Davidof...popravde aj by som si uz zafotil nieco ine ako vtaky, ale u nas sa este nedeje nic. Dnes maju ohlasit dalsie uvolnovanie koronaopatreni, tak len dufam, ze to nebude nejaka kozmetika.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2020 13:55

Mám blíže trojským kanál, ale pokud tam nepojede někdo ze známých, tak zůstanu spíše u ptákovin. Pro lepší výsledek to chce být co nejblíže hladiny a vyřešit světlo, aby se nemuselo řešit tahání obličejů ze stínu.

Nikoňácká 500/4 je strašná kráva (zejména ve starší verzi), finančně je lepším řešením Sigma Sport, ale tu mi zase nikdo nepůjčí, půjčil bych ji až budu mít vyřešenou lokalitu, která není daleko jako ten Bohdanečský rybník a kde se dá dobře fotit se stativem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2020 14:06

landov píše:Fajne Davidof...popravde aj by som si uz zafotil nieco ine ako vtaky, ale u nas sa este nedeje nic. Dnes maju ohlasit dalsie uvolnovanie koronaopatreni, tak len dufam, ze to nebude nejaka kozmetika.

Koukám z Košic je to cca 600 km ... Škoda, tady bys provětral D500 se Sigmou, hanba mluvit ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 5. 2020 14:14

Davidof píše:Malý teaser, určitě si uděláte svoje, lepší :-)

Druhá polovina paráda. ;-)

Myslím, že můžeš pomalu zavřít projektantskou kancelář a zahájit kariéru profi fotografa. Ptáky a sportovní podujatia už máš vypiplaný... :D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2020 14:14

pemar píše:Mám blíže trojským kanál, ale pokud tam nepojede někdo ze známých, tak zůstanu spíše u ptákovin. Pro lepší výsledek to chce být co nejblíže hladiny a vyřešit světlo, aby se nemuselo řešit tahání obličejů ze stínu.

Nikoňácká 500/4 je strašná kráva (zejména ve starší verzi), finančně je lepším řešením Sigma Sport, ale tu mi zase nikdo nepůjčí, půjčil bych ji až budu mít vyřešenou lokalitu, která není daleko jako ten Bohdanečský rybník a kde se dá dobře fotit se stativem.

K hladině je to cca 80cm a víc, jsou tam občas plošinky o fous níže. Popřípadě delší sklo a fotit z větší dálky, tam se výška srovná.

Ta poslední fotka vznikla z náklonu a balancování nad hladinou, to je docela adrenalin. Navíc subjekty se dost mrskají a bojují o život, takže na visící foťák moc nehledí ;-) Ani jsem neměl foťák na poutku, fuj …

Na Trnávce se dopoledne fotí většinou proti sluníčku (což ale M.Kozák považuje za jediné správné :-) ), odpoledne se to pomalu otáčí.

-- 18. 5. 2020 14:17 --

Ferin

Nemáš sice pravdu, ale dobře se to čte :-))

No, zatím jsem (fotograficky) pár set tisíc v minusu, doba je taky super, budu o tom uvažovat :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2020 14:33

Davidof píše:
landov píše:Fajne Davidof...popravde aj by som si uz zafotil nieco ine ako vtaky, ale u nas sa este nedeje nic. Dnes maju ohlasit dalsie uvolnovanie koronaopatreni, tak len dufam, ze to nebude nejaka kozmetika.

Koukám z Košic je to cca 600 km ... Škoda, tady bys provětral D500 se Sigmou, hanba mluvit ;-)

No, keď zarátaš po návrate 2 týždne takzvanej inteligentnej karantény, tak nič moc...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 5. 2020 14:38

Škoda.

Tak aspoň cport (?) Zemská hranice mezi Slezskem, Moravou a Čechami je prý zase smazaná … ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 5. 2020 14:46

bob222 píše:No, keď zarátaš po návrate 2 týždne takzvanej inteligentnej karantény, tak nič moc...

Se mají hranice otvírat bez omezení, ne?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 5. 2020 14:56

V Trojském kanálu Micina ležela na betonovém výběžku “pro kameramanů” na břiše, D500 žádný přímý zásah nedostala a výbavu neutopila :-), k hladině to měla tak 30 cm, jiný fotograf měl Sony A9 na stativu, tak cca 50 cm nad hladinou, protože čím níže k hladině, tím akčněji to vypadá.

Protisvětlo je skvělé, pokud máš jako fotograf volbu, v té Troji může fotit po proudu nebo proti proudu, směr vody a slunce nemáš pod kontrolou. Problém jsou tmavé tváře, buď to taháš v postprocesu jako já, nebo máš profi blesk, na odrazné plochy asi můžeš zapomenout.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka