Nová fotohospoda (Gancovi vstup zakázán)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 10. 2019 16:41

Canon sa dostava do hry dost rychlo ked vezmem do uvahy zbierku tych RF skiel ktora za relativne kratky cas pozbierali.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 27. 10. 2019 05:17

Vcera sme s manzelkou vysli na turu na Batizovske pleso z Vysnych Hagov. Sice som si pozrel vopred trasu na mape, ale prevysenie som nejako nepozeral. Bolo to 800 vyskovych metrov na trase 5,2km. Ale oplatilo sa, pocasie krasne, teplo na kratky rukav...no a boli aj nejake panoramata :-]
Z6 + 14-30/4S
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2019 09:44

My jsme dnes vyrazili do Špindlerova Mlýna, počasí dobré, ale fronta na lanovku je tu jako v lyžařské sezóně.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 27. 10. 2019 16:52

Tak bol som na foto Slovakia, pokecali sme známi, bolo fajn. Odskúšal som R-ko a 50/1,2 a ten 2,0 zoom. Nikon ešte nemal 70-200/2,8 na Zko.
Fujinka mala Xpro 3. Nádherná hračka.
Olouš mal tiež parádnu ponuku, panák to zazdil. Inak Sigma tamron klasika. Program som moc nevnímal.
Inak som zvedavý na ďalší model canonu beznosorožca, lebo tie sklá robí špičkové, len by to chcelo vyšší model tela.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 17:08

Ten Panasonic je nějak potichu.

Koukal jsem na Fotoškodu, už má 24-70/2,8 , Sigma už má naroubovaný ty svoje monstra pevný skla, ale jinak je docela ticho po pěšině.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 17:24

bob222 píše:Tak bol som na foto Slovakia, pokecali sme známi, bolo fajn. Odskúšal som R-ko a 50/1,2 a ten 2,0 zoom. Nikon ešte nemal 70-200/2,8 na Zko.
Fujinka mala Xpro 3. Nádherná hračka.
Olouš mal tiež parádnu ponuku, panák to zazdil. Inak Sigma tamron klasika. Program som moc nevnímal.
Inak som zvedavý na ďalší model canonu beznosorožca, lebo tie sklá robí špičkové, len by to chcelo vyšší model tela.

To pride. Mne sa pacilo hlavne to RF 70-200 aj ked ergonomicky to slo vyriesit lepsie. Lahke to je neuveritelne.
Panasonic je u nas celkovo marketingom dost biedny. Je to inak skoda, asi ziadne telo (z tych dostupnejsich) sa mi aktualne nepozdava viac ako S1.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 17:29

Hm. Měli by do toho dát trochu víc energie a drivu, nejen na Slovensku a v Čechách. Ani na těch světových serverech toho moc nemají.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 17:33

U L-mountu vidim vacsi problem v Sigme.

Panasonic v podstate v priebehu tohto roka predviedol tri spickove tela a par skiels typicky prestrelenou cenou. Ale to je v duchu toho co som cakal. Ale dost som si sluboval od Sigmy ktora mala prist s lacnymi a kvalitnymi sklami, akurat ze to sa nejak nedeje a nakoniec sa to sice aj stane, ale to uz moze byt neskoro. Az budu Rko so Z-mountom rozbehnuti, na nejaky L-mount sa kazdy vyprdne. A opat, je to skoda, pretoze minimalne S1 je spickovo vybaveny fotak za velmi rozumnu cenu. S1H je zase v podstate unikat.

Ale ano, marketing Panasonicu je tiez slabucky a zial na tom dost zalezi. Podobne je to u mFT. Robia skvele veci a pritom vela ludi ani nevie, ze robia fotaky.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 17:46

Popravdě nevím, na co si u Sigmy stěžuješ. Už dneska si můžeš koupit u Škody sedm špičkových skel na L-mount. Celkem jich za velmi krátkou dobu bude třináct. Dal jsem jen ty, co jsou dneska skladem.

https://www.fotoskoda.cz/objektivy-sigm ... rtual%5D=0

Tahle řada pokrývá prakticky všechny pevný klasický ohniska.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 17:56

Ano, ale su to len skla prerobene z DSLR (s vynimkou myslim tej 35 f1.2, 14-28 f2.8 a 45 f2.8). Su zbytocne velke.

Podla mna je zvlastne, ze ani ten adapter ktory na L-Mount maju (pre EF Sigmy) nefunguje tak dobre ako mohol.

Netvrdim, ze nerobia nic, akurat pre uspech L-mountu musia urobit pomerne vela a pomerne rychlo. Nie je to Canon.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 18:09

Proč by měli dělat zrovna teď nějaké nové skla ?

To vůbec nedává ekonomickou logiku - jestli chtějí lidi nalákat, tak musí nabídnout kvalitu a dobrou cenu.
To asi těžko půjde, kdyby všechny ty skla vyvíjeli od nuly, kdyby museli koupit nové výrobní linky ... A to všechno během jednoho roku.

Představa, že Sigma za rok přinese na trh dvě kompletní řady úplně nově navržených lehkých objektivů - jedny s F1,8 (F4 u zoomů) a F1,2-1,4 (F2,8 u zoomů) a u všech bude mít cenu na současné úrovni, je hezká, ale absolutně nereálná. Tak nereálná, že vůbec nemá cenu řešit, co by bylo kdyby, bohužel. I když by to bylo hezké.

Reálně Sigma má letos pokryto pevnými a kvalitními a levnými skly. A váha je prostě skutečnost, která nebude jiná. Ani u L mountu, ani u jiných mountů.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 18:22

No, cisto z toho ekonomickeho hladiska, tie skla stoja myslim cca tolko co stali ked boli nove pre DSLR, takze lacne by mohli byt aj keby boli vyrabane od zakladu. Ale ano, rozdiel je v tom, ze pre L-mount sa toho zase tolko nepreda aj ked asi nikto necaka, ze ich budu robit exkluzivne pre L-mount.

Co sa kvality tyka, myslim, ze na e-mounte tie prerobene skla neboli uplne bezproblemove a L-mount sice mozeme povazovat za nativny bajonet, ale to v podstate aj e-mount kedze je otvoreny a Sigma tam ziadne prekazky riesit nemusi.

Canon sfukol za posledny rok vyrobit solidnu varku spickovych skiel, takze si myslim, ze popri tej prerabke by aj v Sigme zvladli urobit par novych, napriklad aj mensich skiel. Predsalen, v tej aliancii urcite niesu od januara.

Ale zase neviem ake maju zdroje. Je pravda, ze pokryvaju mnozstvo systemov a asi mas pravdu v tom, ze aj ked su sucastou L-mountu, nejaky focus specialne na tento system z ekonomickeho hladiska nedava zmysel.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 18:25

Canon má zajímavý mix docela normálních a docela hodně extrémních objektivů. Některé jsou docela unikátní - ten F2 zoom, ten 85/1,2 DS, nakonec i ta 70-200/2,8 . Ale ceny jsou taky extrémní :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 18:36

Tam je to tazko posudzovat, nakolko niektore su pomerne unikatne skla a je asi fakt tazko urcit aka je realna hodnota.

Ale jo, to uz nie su skla pre ludi s beznym budgetom, hoci taka 24-105 mi pripada byt pomerne atraktivny objektiv. Opticky vyzera dost slusne. Dnes som sa hral s 50 f1.2 a tou 70-200 f2.8, ktory ma fakt dostal. Az teda na ten control-ring.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2019 19:49

Panasonic by mi dával smysl v kombinaci s Leicou, otázka je, jak to zkombinovat, protože jak Leica, tak i Panasonic jsou poměrně robustní mašiny. Navíc v nabídce skel vidím Panasonic 24-105mm f4 macro, Panasonic 70-200mm f4, Panasonic S Pro 50/1.4 a Leica 35mmf2 asph-apo-summicron-sl. Další objektivy bych měl od Sigmy, navíc oproti Nikon bych měl Sigmu Art 35/1.2. Chyběly by mi teleobjektivy, Sigma 70-200/2.8 Sport je hodně těžká, stejně jako Sigma 105/1.4 a nic delšího než 200mm jsem v nabídce pro L-bajonet neviděl.

Aktuálně mám 2 skla Sigma Art, možná bych ještě koupil 85/1.4 a (kdyby byl k dispozici pro můj bajonet) 35/1.2. Nedovedu si ale představit, že bych s sebou tahal kompletní řadu Art objektivů, na to jsou moc těžké.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka