Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 10. 2019 15:42

Tak zas vocode? Počtete si, pokecáte, pohádáte, ...
Případně je něco jednoduššího, než to vlákno neotvírat? Nebo vás tolik rozčiluje vědomí, že Ganec někde s někým diskutuje?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2019 15:53

Za mna ako vravim, som rad, ze je tam...a nie v inych vlaknach ! Howgh!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 10. 2019 16:02

Trolové se musí krmit, jinak nás sežerou! ;)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 17. 10. 2019 11:05

Ferin: no ... porad stacilo par tydnu nereagovat a byl by tu klid. Nikdo by neza*iral jine vlakna, nikdo by si nevzpomnel. No mi je to jedno. Kdyz se s tim nebude chodit do jinych vlaken ...

Wildlife fotka roku:

https://www.theguardian.com/environment ... n-pictures

Jinak kdyz se tu zminovaly ty cashbacky: Ricoh prekvapive nedal cashback na vsechny tela, ale pouze na Pentax KP.
cport
Návštěvník


Odeslat příspěvekod atti.hombre 17. 10. 2019 14:51

cport tie wildlife sú pecka...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 17. 10. 2019 19:58

DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2019 08:23

Včera bol syn na nejakom výlete so školou a ukázal mi fotky z lesa.. Skoro ma piclo.. Mobil z číny starý bez dobrej optiky a výbavy a toto..
Přílohy
received_1284714588366964.jpeg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 10. 2019 09:56

Dudisko, nepicej se :) Na mobilu a sítích to možná vypadá, ale jinak je to klasická mobilovka a ajfoun to udělá možná lépe pouze výkonnějším dražším softvérem. Ta optika tam o moc lepší nebude :), ale na mobil to je fajn záznam "tady jsem byl". Mám trochu podobnou ještě ze stařičkého šumáku 7D (r.2011) a ty detaily jsou trošku jinde. Taky jsem doufal že se děti "potatí" a budou více fotit, ale mobilita vítězí. Tak alespoň vnoučata vedu k tomu, ať se při focení koukají do OVF a ne na japonce... asi marně :)
Obrázek

Do lesa vždycky nosím foťák a pár objektivů... Já si fotím a žena sbírá. Za toho hřiba se žabičkou, jsem někdy předloni ve fotosoutěži, vyhrál kávovar :) To jsem měl čas jen na dva cvaky a ještě z docela velké dálky než jsem se přiblížil - výřez C 6D + 100/2.8 macro.
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 18. 10. 2019 09:56

Dudisko: jojo, ne nadarmo se říká, že kompozice a světlo dělá skoro vše.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 10. 2019 09:56

Dudisko: Ty stíny! Ale fúúúj! :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 10. 2019 10:39

Kamarád si dnes u E-infin objednal Nikona 850D. Jsem na ten foťák hodně zvědavej, naposledy jsem jej měl v ruce asi před dvěma ledy (kurňa to to utíká), když jsem jej měl v užším výběru při rozhodování kam dál se Sony A 7RIII a C 5DIV. Doufám že nákup za krásnou cenu cca 52K proběhne bez problému a především k focení v divadle kde mě teď nějakou dobu bude zaskakovat, (fotí taky hodně rockové koncerty a občas svatby a jiné akce), to bude mít proti své současné výbavě (N 5300 a 7100) o něco jednodušší. Taky jsem mu doporučoval, že za cenu jen o málo vyšší, může udělat další krok do budoucna s Z7 anebo podstatně levnější Z6, byl si to osahat v Megapixelu a rozhodl se právě k 850 - má tlapy jako já a rád v ruce drží pořádného macka (dokoupí ještě grip) :)
Teď ještě začíná dilema jaký základní sklo na FF, jestli Tamron 24-70/2.8 G2 a nebo Sigmu s tím samým ohniskem ART (Nikon 2.8 je zoufale přes jeho rozpočet). Na Canonech se mi více líbí Tamron se sigmou na Nikonech v tomto směru nemám vůbec žádnou vlastní zkušenost... Skla DX má celkem fajn a v crop režimu se dají používat, ale chce něco světelnějšího a další FF skla přijdou časem.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 10. 2019 10:59

jo jo chlopi.. videl som to len na mobile a ako postol tak som zavesil.. ale vizuálne sa mi to páčilo.. A Páči.. technickú kvalitu opomeniem..
chce to asi viac sa túlať a potom hádam aj ja budem mať šťastie :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2019 11:10

Podľa mňa je foto na pohodu, našťastie mladý má oko po tatovi, nie strýkovi. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2019 11:13

Tomuto hovorim AI tracking ...
https://www.youtube.com/watch?v=imt2qZ7uw1s
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků