Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 1. 2021 10:06

V poklesu prodejů jsou všichni výrobci. Přitom jsou v jiné výchozí situaci. Nikon a Canon měli v posledním desetiletí hlavní objem v low-end DSLR, které výrazně překonávaly ostatní výrobce a padají nejrychleji, proto i celkové poklesy C a N vypadají rychlejší, posíleno o odpisy již nepotřebných výrobních kapacit. Budoucnost ale bude tvořit hlavně střední třída a high-end, kde Nikon v součtu DSLR+MILC drží prodejní čísla stabilní. Imho na budoucím menším fototrhu zůstanou hlavně ti, které bude malý stagnující trh zajímat = spíše tradiční výrobci optiky.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 14. 1. 2021 11:15

Třeba budou nuceni razantně zeštíhlet a vznikne firma (divize) ve stylu Sigmy. Malá, rodinná firma s akcentem na produkt a tradiční hodnoty japonské firmy.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 14. 1. 2021 11:32

Tak NIKON rozhodne muze mit velke problemy, ale tusim, ze to tady jsme nekdo jen tezko schopen odhadnout.
Doporucil bych jim, aby se co nejrychleji stali partnerem WEF, protoze zatim jim asi nejsou.
https://www.weforum.org/partners#N
Aby nosili sporadane rousky a hlavne nezpochybnovali vize pana Schwaba
Obrázek
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 1. 2021 12:15

Ja by som sa tiež priklonil k názoru, že na vine je Pemar. Stále tu píše, jak má odložené money na fototechniku, v tom Tokiu to už majú narozpočtované a rozrátané a ten chlap proste nič nekúpi!!! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 14. 1. 2021 13:47

Dneska bylo celkem fotogenicke ráno, chybu udělal, kdo si neprivstal :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 1. 2021 13:50

Pekne, pekne...cim fotene ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2021 14:01

Za mě taky musím říct - fakt půvabné ! Palec nahoru.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 14. 1. 2021 14:07

Diky, hodně ted fotím Nikkorem 24-200, takže všechno je Z6 plus 24-200. Část je ze stativu, zbytek jsem nechal namáhat stabilizaci. Mel jsem v batohu i další objektivy, ale většinu času byla docela vánice, takže bych objektivy stejne neprehazoval.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 1. 2021 14:09

Tohle počasí Milanovi sedí, ráno krásně sněžilo, ale já jsem od rána dělal věci do práce.

Jinak zvažuji, že na základě vašeho doporučení nebudu zodpovědný za konec Nikonu, problém je ale co koupit, aktuálně připadá v úvahu jen D6, se kterou bych musel řešit maskování nebo krmení a není to moc tělo na cesty.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2021 14:15

A nebude D6 fungovat lépe s 500/5,6 a 1,4TC ? To by řešilo trochu ten dosah.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 1. 2021 14:27

Mně ta kombinace s TC neseděla, na 300/4 PF to dělalo nervózní bokeh a f8 v kombinaci s 500 PF moc, těch f5.6 beru jako maximum. Nejde jen o AF, ale i o ISO a to, jak ty fotky vypadají. Řešení je koupit 500/4 nebo 600/4, ale tím ta kombinace hodně ztěžkne. Zajímavá verze by byla koupit 300/2.8 s TC 2x, ale moc bych si tím nepomohl.

Každopádně je demotivující, že zoo jsou zavřené a s cestami do zahraničí je to nejisté. Zítra se chystám naplánovat dovolenou a zatím nevím, kam jet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2021 14:36

No, nevím, jak to vnímáš ty, ale pro mě je 600/5,6 - tedy sestava cca 4 kg - už nekomfortní na nějaké delší focení z ruky.

To už je spíš na nějaké focení z krytu, a to myslím nebude tvůj šálek čaje. I když ty fotky pak vypadají mnohem lépe.

Ale pak zase nemusíš nezbytně řešit bokeh a světelnost, naaranžuješ si to správně a pozadí máš tip - ťop.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 14. 1. 2021 15:36

Problem Nikonu je podcenili Pemarovu svehlavost a Pemar tam, ve sve podstate, ve sve rade nema co koupit.

U Canonu byli proziravejsi, pritahli Davidofa a najednou jsou zase prvni :D

milann: umis ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 1. 2021 15:40

Mně na ty ptákoviny nejlépe sedla kombinace D500 + 500 PF, i když těch f5.6 je někdy omezující. 500 PF je hmotnostně a rozměrově ekvivalent 70-200/2.8, oproti třeba 500/4 se dá mnohem déle udržet v ruce a sledovat subjekt (i to má ale svůj limit, viz čekání na to, až se poštolka rozhodne letět, chtělo to už monopod).

D6 má grip napevno, to je 500g navíc, ale díky těžišti to vadí o něco méně, než by člověk čekal podle hmotnosti. Jako větší limit vidím to rozlišení, to limituje v tom smyslu, že člověk se musí dostat dostatečně blízko. Na foceni z auta super, v Africe zvířata leží líně jako mechy, ale na šoulačku u nás je to krátké, hodně volně žijících ptáků mi s FF a 500mm uletělo.

Já se většinou ukecat nenechám, když chci svíčkovou, tak mne nepřesvědčí na gyros nebo trdelník.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 14. 1. 2021 15:54

Ja být tebou, tak bych koupil nějakou D5 z druhé ruky, dneska se opravdu hezké kousky prodávají za celkem nízké ceny, protože veškeré DSLR vybavení šlo na bazarech hodně dolu. Už jsem četl několik nazoru, od těch co D6 testovali, ze to je sice fajn stroj, ale oproti D5 to není až takový rozdíl. Realne bych i čekal, že kombinace D5, TC a ta 500mm bude fungovat dobre, ale nebude to na ty velké výřezy. Co se týká 300 2.8 a TC, tak u Nikonu by ses podle mě nedostal na ty výsledky, co postoval Davidof, pak to ztrácí smysl.

Ja bych to směřoval tímhle směrem, kombinace D5 namísto D500 a Z7 (nebo verze II) namísto D850 mi přijde neprustrelna, ta D5 na akci, blby světlo a teleobjektiv, k tomu to Ztko na výlety, krajinu, portrét a možnost využít nová Z skla, Loxie, Leica M skla.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků