Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 8. 2022 19:43

Z nedělního výletu do Bambergu, překvapilo mě, že tohle prošlo v Německu technickou kontrolou :-)

Obrázek
Obrázek


Jinak tedy Bamberg byl pro mě spíš zklamání, nějak jsem necítil to stáří budov. A taky tam bylo moc lidí a moc stupňů Celsia :-)

Jedině skutečnost, že jsem si mohl hrát s manuálním Voigtlanderem 21/1,4 tomu dalo nějaký smysl, tímhle objektivem se svět pro mě stává zajímavější, i když je to jen iluze :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 15. 8. 2022 20:24

Parádní volba objektivu.

Já jsem Voightlander objektivům také přišel na chuť, líbí se mi to podání barev, ostrost a odolnost proti protisvětlu, jediné jejich minus je u mne vinětace.

Jinak tyhle úpravy aut mne neoslovují.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 8. 2022 20:44

Máš pravdu, vinětuje to fest, zejména na 1,4. Barvy mi taky připadají úplně parádní.

Ta vinětace mi k tomu pocitu sedí, nemusí to ovšem být každého šálek kávy, to je jasné.


Co se týká té úpravy, zaujalo mě to, ale taky mi to přijde jako blbost. A těch 5cm kytu na boku asi nebylo známkou top řemesla, řekl bych :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 16. 8. 2022 07:33

Pár fotek ze včerejška na Šumavě, Sony A7rII + Sony 24-105 a Sam 18mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PS. Díky za postřehy k Panasonicum, zatím to nechám spát, dokud nevyzkousim víc techniky od Sony :)
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 8. 2022 11:58

Máš nějakou temnou náladu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 8. 2022 12:54

Narychlo a neplánovaně vyrážíme na pár dnů do Dolomit. Máte někdo nějaké "tajné" fototipy kam se podívat a co vidět nebo kde se dají udělat hezké fotky? Průvodce omrknu, ale spíš něco netradičního, ze zkušeností, čemu se vyhnout a co vidět.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 8. 2022 13:52

Za mne úplně spontánně: Lago di Braies, Passo Pordoi & Passo Sella & Passo Gardena, Alpe di Siusi, Seceda & St. Magdalena, Lago di Carezza.

Moje nejoblíbenější místo je Alpe di Siusi (hlavně v zimě), ale úžasné bývají všechny ty kombinace hor a jezer, kus romantiky vidím i v průsmycích, jako by se tam zastavil čas. Stejně to ale ve finále chce najít to správné místo a světlo.

Za návštěvu asi stojí i Lago di Sorapis, ledovcové jezero, které se nachází u města Cortina d’Ampezzo. Mléčně tyrkysová barva jezera Sorapis je způsobená usazeninami proudícími z přilehlého ledovce. Jezero leží v nadmořské výšce 1925 m.n.m. a vedou k němu dvě stezky. Trek k němu patří k nejoblíbenějším a zároveň nejkrásnějším výletům v celých Dolomitech.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 16. 8. 2022 14:12

milann88: moc fajn. Libi se mi to temnejsi podani, aspon vynikne svetlo :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 16. 8. 2022 16:00

noxx_cz do ktorej oblasti ideš?
Zaujímavé je passo Giau a odtiaľ lahká ferrata na Monte Averau, jeden z najkrajších vyhliadkových kopcov.
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 8. 2022 16:28

To je zajímavé místo, ale bacha, ta Cortina je z ČR dost z ruky, a je to dost daleko od dálnice (a člověk může být po těch stovkách kilometrů unavený na to, aby kličkoval asi 90 - 100 km horskými průsmyky). Lákavý tam může být cyklistický okruh spojující průsmyk s Cinque Torri plný zatáček. Velká část vede serpentinami poměrně úzké silnice SP 638, kde je třeba mít na zřeteli i zvýšený výskyt motorkářů. Passo Giau je i východisko k pěším túrám, dá se navštívit např. jezero Federa (značka č.436 do Forcella Ambrizzola a dál po č.434), nebo Monte Pore.

Jel bych tam spíše na delší pobyt, ne “na otočku”, ale kdybych jel “na otočku”, ubytoval bych se v místním Berghotelu Passo Giau, ušetřil bych čas a dobře tam se tam vařilo (před Covidem).
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 8. 2022 17:54

Ubytování máme zajištěno v Toblachu a odtud budeme vyrážet. Máme dva celé dny a jeden návratový, takže půlden. Původně měla být Cortina, ale tam je teď buď plno, nebo za nesmyslné ceny.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 8. 2022 19:37

Z Dolomit určitě Tre Chime/Drei Zinnen/Tři zuby pokud jsi tam ještě nebyl. Pro Dolomity je to něco jako Hradčany pro Prahu (bohužel i s turisty). Z Toblachu to není daleko. Jinak je tam, takové fotografické místečko dole v údolí odkud jsou dobře vidět Tři zuby ozářené zapadajícím sluncem. Skvělé stavit se na cestě zpátky do Toblachu. Je to po pravé straně a možná u toho jezírka, ale už si to moc nepamatuji někde tady: 46.6399550N, 12.2320997E.

Jinak jak píše pemar Passo Pordoi. Z Toblachu trochu dál ale super snadno dostupná třítisícovka Piz Boe u Passo Pordoi. Z Passo Pordoi lanovkou nebo pěšky na Sasso Pordoi pak chvíli po náhorní planině a trochu do kopce a jsi tam. S výhledem na Marmoládu nebo co z ní zbylo. Byl jsem tam dvakrát. Poprvé kvůli větru nejela lanovka, podruhé naprosto super nejlepší výlet v Dolomitech.

Večer se nám moc líbil Brixen z Toblachu ne až tak daleko ale ani Cortina není z Toblachu tak daleko jen se cesta víc klikatí.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 8. 2022 20:18

Z toho Toblachu jsou blízko Tre Cime, ty by byl hřích vynechat a můj další tip je kromě Cortiny ještě Misurina. A kousek od Toblachu směrem na Valdaore je Rasun di Sopra.

V zimě jsou moje oblíbené destinace i La Villa a Corvara.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 16. 8. 2022 21:30

Na Šumavu to nestíhám, tak si hraji se 135/2 a fotím ve městě:

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 8. 2022 06:40

Ty si zahráváš :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků