Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 19. 7. 2020 16:57

Ten Lowepro Photo Sport 300AW II mi je u nás teď v akci -20%, hmotnost mi přijde OK, ale ten boční přístup a nechtěl bych tam hledat nějaké drobné příslušenství, karty, baterie, iBridge, přijde mi to nepřehledné i na objektivy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2020 17:00

Toto je neviem posudit, ako som pisal vyssie, nemam s takym pristupom skusenost, ale prave to vytahovanie ma ten Mindshift riesene kralovsky. Ak by to tam nebolo, ani by som on nezakopol. Potom su tam este tie Ultralighty ktore si niekedy spominal a tieto Photo Sporty. Ci este vobec existuje batoh ktory by stal za zvazenie netusim.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 7. 2020 17:07

Já jsem hledal vícekrát a ani jednou jsem v obchodech v ČR nenašel. Přitom to není raketová věda, stačí trochu více odlehčit některý z existujících typů. Pokud z 6kg výbavy polovinu váží batoh, je to nesmysl, i čtvrtina je hodně. Musí to mít variabilní vnitřek kvůli různým kombinacím těl a objektivům a speciální ochranu pro na vodu citlivé věci (tablet, karty, baterie, osobní doklady, peníze ...). Malé předměty uzavřeny v malých kapsičkách, pokud možno průhledných, aby člověk viděl, kde to má. Bez nápisu nebo značky, aby nebylo jasné na první pohled, že je v tom fototechnika.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 19. 7. 2020 17:44

Tak na prakticke pouzivani je ten batoh super, bocni pristup je na horach neocenitelny, protoze kdyz jdete nekde, kde jsou kameny, tak obcas proste kazdy skobrtne, proto nerad nosim fotoaparat na popruhu v horsim terenu a timto zpusobem je porad pri ruce. Kdyz mam krosnu a uvnitr brasnu, nebo fotobatoh bez bocnuho pristupu, tak si vic rozmyslim, jestli fotoaparat vyndavat.

Drobnosti je mozne dat nahore do kapsy ve sklopce nebo uvnitr do prihradky v hlavnim prostoru, ale na tohle pouziti s minimem vybavy toho neni treba tolik tahat. Par filtru a baterku mam nahore, nejake dalsi drobnosti uvnitr, stecek na cisteni v kapse na bederaku. Realne toho vic nepotrebuji.

Ono lehky batoh je fajn, ale take je nutne, aby mel dostatecne pevna zada, dostatecne tuhy material, aby neco vydrzel a dostatecne "hutne" prepazky, aby technika byla chranena, vzdy je to vaha nebo ten zbytek.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 7. 2020 17:57

Každý má trochu jiné potřeby, u mne je primární letadlo a ne hory. Ale jak jsem psal, batoh, co váží více čtvrtinu hmotnosti celé sestavy, to bych nechtěl ani na ty tůry.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 7. 2020 18:12

Ako bolo povedane, na ture je pristup z boku absolutne TOP. Staci dat batoh na jedno plece a technika je raz-dva v ruke.
K pocasiu: chystali sme sa poobede trosku aspon do mesta, tesne pred odchodom (17:00) zacalo prsat a prsi doteraz. Uz mi to lezie krkom...len sa smejem nad nasimi fundovanymi meteorologmi, ktori prognozovali mimoriadne horuce a suche leto 8-)

jedna z 07/2017, tiez bolo pocasie o nicom. Sony RX100III
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 19. 7. 2020 18:48

I ja mam ruzne pozadavky na batohy podle pouziti a nekdy naopak ocenim, co nejlehci zavazadlo, pak beru Lowepro Tahoe, ten je sice lehky, ale je to prave kompromis v mnoha dalsich ohledech. Tim jak jsou ty lehke batohy mekke, tak nejsou prijemne na delsi noseni pri nalozeni vetsiho mnozstvi techniky, to mi vadi vic nez vetsi vaha v mnoha pripadech. Take ochrana techniky je na uplne jine urovni. A v dnesni dobe uz moznosti pristupu z boku a z vrchu take jiste zvysuji vahu, pritom je to velke plus. Doporucuji zkusit batohy z rady Protactic od Lowepro, ty jsou podle me velmi vychytane, mam tu nejmensi verzi a super. Posledni dobou mam rad ty male batohy, protoze musim premysle, co si s sebou vezmu a nejsem pak jako soumar.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 7. 2020 09:19

Je to těžký, pro každý účel se hodí jiný batoh nebo taška … pak se to doma hromadí :-)

O víkendu jsem sledoval kolegy fotografy, co si berou do akce (zase jiný scénář).

Bylo to různé - batohy, kufřík na kolečkách s madlem, profík měl jen dvě těla na dvoj-postroji a master of the day měl manželku, co mu nosila vše, co zrovna nepotřeboval :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 20. 7. 2020 10:01

Ten posledný to vychytal!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2020 10:34

Také se mi to občas podaří, ale spíše se mi daří za malý úplatek angažovat syna.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 7. 2020 10:50

Tak to je nejlepší. Dávej, dokud bere :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 7. 2020 11:18

pemar píše:Také se mi to občas podaří, ale spíše se mi daří za malý úplatek angažovat syna.


Já to mám skoro stejně. No...skoro - ověšen fototechnikou vláčím ve 30 stupních do kopce v náručí syna. :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 7. 2020 11:23

pemar už má ale syna nepřenosného, tedy pro normální jedince :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 7. 2020 11:36

To mam opacne. Techniku taham sam, ale na ten zvysok zneuzivam kohokolvek kto je poruke :D

Nakoniec som zobral Mindshift. Tu sa neda zohnat, tak som vyuzil prilezitost a ked bude na prd, predam ho a probnem tie Lowepro :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 7. 2020 12:12

Davidof píše:pemar už má ale syna nepřenosného, tedy pro normální jedince :-)


Já mám taky syna nepřenosného (hyperagilní stálešpinavý korbič), nicméně s častýma tendencema skákat z útesů, vrhat se pod kola aut a obtěžovat cizí paní v (mini)sukních, takže často nezbývá jinak. ;-)
Ale toho o něco staršího jsem už jmenoval vrchním nosičem dalekohledu, tak aspoň to.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků