Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 3. 2019 08:13

Tahle moje fotka:
https://www.flickr.com/photos/66935569@N04/38699523745/
se kdysi objevila v katalogu jedné cestovní agentury. A ještě z ní blbě ořízli popředí. Tak jsem jim napsal, že se to nedělá. Oni mně drze napsali, že jsem "zbytečně domýšlivý", že je to jejich fotka. Tak jsem jim poslal odkaz na můj tehdejší Web a zeptal jsem se jich, zda jsou tam ty lodičky přibetonované, když jsou v úplně přesně stejné pozici? A že i stíny a barvy jsou úplně stejné a ořez ze 3 stran taky. Oni mně sdělili, že holt je to náhoda, když jejich fotograf tam byl v plus mínus stejnou dobu. Tak jsem jim napsal, že soudní znalec bude posuzovat EXIF z jejich originální fotografie. Na to už mně nic neodepsali. Neměl jsem v úmyslu je skutečně žalovat kvůli obyčejné fotce, ale ozvat se mně přišlo skoro jako povinnost vůči všem fotografům. No a zhruba za rok tu fotku zařadil tuším idnes nebo podobný Web do "seznamu 10 nejhezčích pobřeží Evropy" nebo tak nějak. A ještě víc to řízli. To už jsem se smál.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 3. 2019 09:34

Tome, já to zažil taky, s fotkou zámku ve Studénce, ale za dotyčným jsem si raději zašel a popovídali jsme si, protože mě jeho arogantní odpověď hodně nakrkla.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 3. 2019 09:50

No niekto je slávný už počas života, niekomu kradnú diela až po smrti, ale nesmrteľným sa stane až v Gancovkách :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 3. 2019 09:51

Několik mých fotek muzikanti použili na plakáty a letáky pro další koncertní šňůry. Ale víceméně s tím až takový problém nemám - jsou po mé výzvě aspoň slušní napsat na dalších aktualizovaných plakátech do levého spodního rohu mé jméno (nebo v jednom případě jako omluvu zašlou VIP lístek na koncert s podepsaným CD). Ale vím o dalších fotkách, které používají na FB či Instagramu (příběhy) aniž bych o tom věděl dopředu. Obvykle mě na to upozorní někdo ze známých co mé fotky na Flickru viděl.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 27. 3. 2019 23:12

Davidof píše:Ganec tady má důstojného zástupce

A kdyby jen jednoho.

-- 27. 3. 2019 23:16 --

DUDISKO píše:Myslim ze Vám význam svetla a jeho úlohu vo fotografii nemusim opisovať.. Prepaly s tým majú trochu suvic ale pre mna nie ten podstatny..

Tak asi to vnímám jinak. Přepal je jednobarevná plocha bez kresby, což mi přijde řekněme světelně jako pěst na oko. tedy pokud neberu třeba přepal ve sluníčku nebo v jiném světelném zdroji, kde to v nějaké míře třeba i "může být". Ale OK, každý to může vnímat po svém, to je bez debat.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 28. 3. 2019 11:38

Hmm.. škoda pokračovať..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 3. 2019 14:58

Počúvajte, to už je z Vašej strany nejaká obsesia. Tak má to byť vlákno bez Ganca ale komentujete ho tu v príspevkoch nonstop. Fakt bez neho neviete nič kľudné vypotiť?
Ak je on natoľko slušný že sem nelezie, tak nevidím dôvod ho tu spomínať, na to je nekonečné vlákno...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 28. 3. 2019 16:17

Pouze autor ví, jak to myslel, ale mohl to být jeho reakce i na mě, všiml jsem si, že občas ho svými názory trochu vytáčím, v každém případě je to zbytečné a iracionální.

Mimochodem, včera jsem v Helsinkách viděl ráno zajímavý fotografický motiv, zamrzlé lodi ve finském zálivu u Laajalahti, chtělo to 70-200mm a trochu času na focení, ale neměl jsem tentokrát k dispozici ani jedno. Příště možná čas mít budu, ale to už to nebude zamrzlé. Chtělo by to méně spěchat, ale to se mi letos tak nějak nedaří.

Jinak o vikendu budu v ČR, kdybyste měli nějaký tip na focení nebo nějakou akci, dejte vědět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 29. 3. 2019 01:03

DUDISKO píše:Hmm.. škoda pokračovať..

Typická ukázka trollingu?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 1. 4. 2019 13:45

Pekne video z vyroby Pentaxich limited skel:

http://www.ricoh-imaging.co.jp/japan/pr ... 4bnrs_lens
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 4. 2019 14:22

To je hezký.
Škoda, že tam není vidět, jak vlastně vznikají jednotlivé čočky, to mě vždycky zajímalo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 1. 4. 2019 20:26

O tom se daji najit filmy na YT třeba.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ethernaly 1. 4. 2019 21:20

Jel jsem kolem Pálavy večer, ND filtr nemám, tak jsem to zkusil na delší čas. No nějak to dopadlo...Canon EOS RP

Obrázek
Ethernaly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 2. 4. 2019 04:44

To tam opravdu byly takové barvy?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 2. 4. 2019 06:43

Tak tomu hovorím fialová, až fialová!!! :D
Ale jestli sa to cieľovke líbí, tak OK. ;)
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků