Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 27. 9. 2020 17:56

iPad je mnohem lehčí, než notebook, notebook je na cesty o ničem (pokud ho nepotřebuji z nějakého jiného nefotografického důvodu mít s sebou, tak zůstává doma).

Nikon má SnapBridge, přes který to snadno dostanu přes wifinu do iPadu a jak je to jednou v iCloudu, mám to i na desktopu nebo na notebooku, s posledním iPad OS 14 je to v relaci “není co řešit”, i na 44 Mpx soubory to už běhá rychle.

Externí HDD mám, ale nepotřebuji ho s sebou tahat. Jako plán B s sebou vozím SD kartu s velkou kapacitou, který v případě potřeby nahradí HDD, ale váží zlomek.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2020 18:12

Dnes na potulkach :-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 18:17

Dobré místo :-)

Je tam někde poblíž i sud s patřičnou náplní ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2020 18:20

Jj, nedaleko je taky pekny turisticky podnik, maju tam Bakalař 10/12...bolo fajn :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 18:30

Dobře naplánovaná trasa :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 18:55

S tym prvym bodom suhlasim, to je vlastne dovod preco nad takou zmenou uvazujem.

Ja mam kupeny 1TB na OneDrive v ramci Office 365, kde sice nenahram fotky priamo, ale do tabletu ich Lumix dostane, takze to by fungovalo.

Je pravda, ze na kratsich vyletoch o ktorych hovorim asi externy HDD potrebovat nebudem a v pohode si vystacim s tym, ze sa fotky zazalohuju na druhu kartu. Pripadne sa cez noc nahraju "do oblakov".
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 28. 9. 2020 08:05

Na nějakou menší zálohu ma i primo Lightroom svůj cloud, kde to potom probíhá v rámci jedné aplikace.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 9. 2020 10:52

Já byl včera na Hukvaldech se setkat na pár hodin s příbuznými z Brna, kteří cestují v rámci dovolené po celém MS kraji za památkami a různými přírodními zajímavostmi. A poprvé mohl navštívit muzeum Památník Leoše Janáčka, protože naše rodina nosí jeho příjmení. Mladý sympatický průvodce s příjemným hlasem a projevem nás vítal u dveří a osm lidí mu řeklo při podávání lokte s ruškou na papuli "Janáček!".
Uvnitř těsno (pro osm lidí příliš). Pět místností na prohlídku. Na můj vkus spíše rušivá moderní technika byla k dispozici: na stěnách dotyk. obrazovky různých velikostí a obsahu se statickými i interaktivními motivy, sluchátka na poslech atd., a pak kopie dopisů, knih, novin k běžnému prohlížení. A pak z těch starých věcí údajně funkční dobové harmonium, pracovní stůl LJ s psacími potřebami, knihy a předměty za sklem vitrín, co vypadaly, že se nezdají být jen pouhými maketami. Nábytek všeho druhu atd.

Počasí v Hukvaldech bylo lehce depresivní, více foukalo, ale aspoň nepršelo.

V Hukvaldech samotných, i přes to neveselé počasí, bylo dost lidí. Fronty na frgály s 20+ lidmi venku a cca 10 lidmi uvnitř. Plná "sámoška" od COOP. Plné kavárny uvnitř i před vchodem, plné restaurace uvnitř i hloučky lidí čekající na volný stůl před dveřmi, parkoviště s minimálním počtem volných míst atp.
Rozestupy? Kdepak. Roušky uvnitř? Ani náhodou (výjimkou byl zpravidla personál či prodavači) . Dezinfekce? Častěji prázdné, nebo minimálně téměř došlé, dávkovače... Prymula by jistě byl nadšen.
Avšak na hřbitově, kde je i hrob LJ a jeho rodiny, byl klid a pořádek. :-)

Na klidné focení s dávkou soustředění prostor nebyl. Rušivých vjemů bylo dost. Přišel vnitřní pocit, že neumím fotit. Měl jsem s sebou jen XP2 s 23/1.4, v památníku LJ mi takové ohnisko vůbec nestačilo na zachycení aspoň celého prostoru. Chtělo to kropových 16 mm nebo ještě lépe 14 mm. Detaily z ruky v slabě osvětlených pokojích se moc nepovedly, více se mi třásly ruce, méně času než bych chtěl atd. ISO jsem nechtěl hnát nahoru, risknul jsem časy 1/15 až 1/40, pořád na "plnou díru". Kompozičně tak, že je třeba hodně řezat v PP. Avšak příbuzným z Brna to stačit může k archivaci. Já archivuji rovnou do archívu, ať se na to nemusím dívat. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod golem2 28. 9. 2020 11:21

Zaujimave by bolo porovnat fotografie zo Sudkovej knihy Hukvaldy s tym co tam je teraz.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 28. 9. 2020 15:53

Na Šumavě máme listopadové počasí, zima a prší, dnes celý den. Včera bylo odpoledne chvilku hezky, ráno ale také pršelo a Kvilda byla liduprázdná, ven nevylezli ani místní. Já jsem to využil k tomu, že jsem vyfotil místní kostel (tuším sv. Štěpána) v té trochu drsné podobě, tak jak to Šumava umí.

Obrázek

Dalo by se to upravit lépe, tohle je jen z iPadu. Pro surrealistý ráz jsem to nechal z větší části neostré. SIGMA 28/1.4 Art @1.4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 9. 2020 16:17

Cestou z Hukvald jsme projížděli Příborem, tak jsme se stavili na kávu u náměstí Sigmunda Freuda. Chvíli poseděli a ejhle, okolo 17. hodiny vylezlo sluníčko.
pribor namesti SF.jpg

pribor farni kostel panny marie.jpg

Takže z Hukvald sice prd, ale z Příbora aspoň něco. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 9. 2020 06:11

Wikxzen

Někdy to třeba trochu nejde, ale možná jsi jen moc kritický. Třeba jednou zjistíš, že v těch fotkách něco je.

A vypadá to, že jste měli počasí, u Liberce to bylo jako u pemara.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 9. 2020 06:23

U nas je take iste pocasie aktualne. To ked si spomeniem, ako bolo paradne par tyzdnov dozadu... :-[
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 9. 2020 07:16

Hmm …

No, aspoň máš na co vzpomínat :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 9. 2020 07:54

Je to všade rovnaké, piešťany v nedeľu.
Přílohy
piestany (2).jpg
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků