Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 11. 2019 06:31

To ja samozrejme tiez, ale ako som pisal, za istych okolnosti je to pre mna akceptovatelny kompromis :)

Ja osobne z fotenia nemam a asi nikdy nebudem mat nic viac nez dobry pocit a zabavu a taky oldschool pristup je obcas zabavny. Este par rokov a kupim si zrkadlovku :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2019 19:11

Dnes, na Dusicky, fotene Z6 + Nikon 50/1,4 G
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2019 20:43

Já mám práce hafo, počasí je u nás na houby, zrovna prší, takže to vidím tak, že tenhle víkend fotit nebudu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 1. 11. 2019 21:14

landov píše:Nuz, ja radsej vyuzivam pohodlnosti AF skiel. Kedysi, ked sa fotilo na 36 snimkov, tak si clovek 2xrozmyslel ci cvakne alebo nie, takze aj ten styl fotenia bol iny.
No a potom prisla dalsia manualna "tortura": na WC potme natocit film do cievky tanku, rozrobit vyvojku a ustalovac, vyvolavat pri sledovani teploty,ustalit, 1/2 hodinu oplachovat pod vodou, vybrat film, zavesit a susit.
Na druhy den dalsia sichta vecer v kupelni: rozrobit vyvojky a ustalovac, pripravit zvacsovak a expozicne hodiny a niekolko hodin"zabavy" bolo na svete. Znova fotky umyt vo vode a vyvesit susit.
Treti den este prehnat lestickou a voila...fotka bola na svete!!!
Boli to fajn casy, plne ocakavania a prekvapeni, ale stacilo.
A tak je to u mna aj s manualnymi AF sklami :-)


Tak tohle jsem ještě loni absolvoval 2x - s tím rozdílem, že zvětšovák už dávno prodal, ale bw filmy (Ilford 400 mám v lednici ještě 6 hodně dlouho po expiraci) jsem si u kamaráda v reklamce naskenoval a fotky trochu doupravil v PC... v divadle EOS 30 + 24-70/2.8
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2019 06:49

Tak to Ta obdivujem, ja uz by som to dnes nedal...pohodlnost :-)
Inac vcerajsie fotenie na Dusicky so Z6 bola parada, stale ma prekvapuje ako ten FF snimac vpohode zvlada slabe svetelne podmienky.
Toto je napr. na ISO 8000 bez akehokolvek odsumu
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 11. 2019 16:26

Oly 45 1.2 bez uprav
Přílohy
OI000252.JPG
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 3. 11. 2019 01:28

Dudisko, Tvoje fotky se mi vesměs líbí, ale k této poslední - k její technické stránce mě zaráží, že na ní není nic ostré... Nic ve zlém, přitom bezzrcátko už z principu by mělo ostřit téměř stoprocentně (alespoň se to tady tak uvádí), hlavně s použitím fičurky Eye AF by to tedy mělo být s použitým portréťákem za nemálo peněz jako břitva...
Na víkend mám tady vnoučata, tak přihodím jednu s cca i cenou podobným objektivem 85/1.4 na plnou díru a podle mě je tam znatelný rozdíl - cvak v obýváku s výběrem ostřícího bodu AI servo - ostřeno jako vždy palcem na AF On, v plné velikosti (bez ořezu), stabilizaci nepoužívám.

Obrázek

P.
Edit:
Přidám ještě jednu s objektivem za desetinu ceny - 50/1.8 STM to samé jak výše...

Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 11. 2019 07:29

Pavle, zrovna Tobě se mi oponuje hrozně těžko :-)

Hlavně bych nevyvozoval z jedné neostré fotky nic směrodatného, i když je to Olympus.
Chápu, že to láká, když tu máme takovou příšernou nevyžádanou reklamu, ale i Olympusy jsou jen foťáky - dělají přesně to, co od nich uživatel chce.

Věř, že zrovna 45/1,2 umí standardně mnohem lépe, když to člověk nezmastí (Dudisko sorry :-)) ).
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 3. 11. 2019 08:22

Proste hybou se deti, hybe se obcas i fotograf ;-) Tyhle veci se pak obcas svadi na spatny AF, pritom obcas jde jen o to, ze se dite pohne zrovna v dobe, kdy se fotograf rozhodne zmacknout spoust.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 11. 2019 08:30

Pohodka.. Včera sme varili vínko a mal som viac fotiek a stiahol som si viac do fonu kvoli maminke.. A vybral som asi tú naj :-)
tiež slabšie.. ale moje :-)
https://dudisko.rajce.idnes.cz/Makro_po ... 020933.jpg

-- 3. 11. 2019 08:34 --

jo.. a beťár nepočkal a nepózoval .. a myslím že 1/80tina je na deti dlhý čas..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2019 08:49

Že Dudisko sem dává větší počet neostrých fotek od doby, co začal fotit Olympusem, toho jsem si všiml také. Kvůli větší hloubce ostrosti a lepší stabilizaci by tomu sice mělo být naopak, ale asi je někde nějaké to čertovo kopýtko nebo má nějaké špatné návyky ještě ze zrcadlovky :-).

Každopádně fotky rodiny jsou důležité, je lepší mít neostrou, než žádnou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 11. 2019 08:59

Realne ale nevidimdovod preco by to tak bolo. Resp tipujem, ze to nie je ostrene na C-AF, to by som este chapal, ale S-AF proste musi zaostrit presne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 11. 2019 09:02

Tak ona stabilizace opravdu není všemocná a dvakrát delší hloubka ostrosti také moc nezakryje.

Občas se opravdu něco nepovede, to se stává, zejména, když si člověk zkouší, co nová technika umí a neumí.
Taky by se nemělo publikovat pod vlivem ;-)

Jsou tu ale i jiné příklady, jak technika nezvládá zakrýt chyby fotografa, to vidíme všichni.
Dudisko ovšem nemá tu propracovanou techniku vysvětlování, že to je sice špatně, ale vlastně správně.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 11. 2019 09:02

DUDISKO píše:Včera sme varili vínko...


Predpokladam, ze toto je pricina neostrej foto :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 11. 2019 09:04

Protože Dudisko nikdy jen nevaří ale i koštuje ;-)

Nejspíš z té pohybové neostrosti nemůžem obviňovat jen toho chlapečka ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků