Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 14:43

Řekl bych, že chlapům hrozili hlavně puchýře na nohách :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 9. 2019 18:33

Moja stará bola na zájazde Tábor-Orlík-Hluboká nad Vltavou-Holešovice-Č.Budejovce-Č. Krumlov. Strihám jej z toho video.
Sánka dolu, páni, máte to tam bohovské, veĺká úcta a obdiv. A ja vôl som tam nikdy nebol.
Nádhera, neskutočné.
Vysvetlivky: sánka-čelist :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 19:15

To je dobře, že se Ti to líbí :-) Ty Holešovice mě trochu zmátly ;-)

Aspoň máš námět na cyklodovolenou, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 9. 2019 19:26

Nemám rád organizované zájazdy, ale induviduálne a mimo hlavnej turistickej sezóny to musí byť skvelé, strihal som trip po USA,Irán, Petrohrad.... kam sa to hrabe. Myslím že si často neuvedomujeme na akom krásnom mieste žijeme.
Ja poznám ČR hlavne ako Prahu, Brno, Ostravu, Lednice a Valtice. Ale tu som ostal v šoku. Pozerám TDF, lebo Sagan, a krajina. Ale toto je iný level. Ešte raz, je to nádhera.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 9. 2019 19:56

Nemyslíš spis Holasovice?? ;-)
Jinak nevím, jestli mluvíš o těch stejných jižních Čechách, jak mám projezdeny ja. Je to tam fajn, hlavně teda ten Krumlov, ale že by to byl zas takovej zázrak svetovej ...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 9. 2019 20:03

Prepáčte páni, hlboko sa ospravedlňujem, sú to Holašovice, sorry .
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 20:16

:-)

V pohodě, chvilka googlování a jsem zase vzdělanější.

Jsem docela na podobné vlně, u nás doma si docela vystačím, plus ještě třeba Alpy nebo Dolomity.

Z dalekých krajů mě to táhne spíš na sever, třeba ty Faerské ostrovy apod.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 9. 2019 20:18

Ferin píše:Nemyslíš spis Holasovice?? ;-)
Jinak nevím, jestli mluvíš o těch stejných jižních Čechách, jak mám projezdeny ja. Je to tam fajn, hlavně teda ten Krumlov, ale že by to byl zas takovej zázrak svetovej ...


Ferin, možno Ti to tak nepríde, ale keď Kolumbus objavil Ameriku, tak vy ste už mali dávno univerzitu :love:
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2019 05:52

Jo jo, Morava a južné Čechy, to je srdcovka..
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 9. 2019 08:07

Jo jo, to samé se dá říct o Malé Fatře a i Velká je super.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 9. 2019 09:25

FXE1 píše:Ferin, možno Ti to tak nepríde, ale keď Kolumbus objavil Ameriku, tak vy ste už mali dávno univerzitu :love:


Ale musel nám ji založit "cizí" panovník. :-D

Jj, vy zas máte na Slovensku daleko lepší hory. Oproti těm českým krcálkům.
A asi i hrady.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2019 11:41

No hrady, asi ich máme fotogenické, lebo máme obrovskú kopu zrúcanín, predsa len sme boli stáročia nárazníková zóna, u Vás je viac zachovalejších kúskov aj s pôvodným interiérom, na Slovensku sa napríklad pôvodný mobiliár v hradoch zámkoch a kaštieľoch dá spočítať na prstoch jednej ruky. Aj to čo ostalo sa odviezlo v 1918. A napríklad v Bojniciach nezostalo prakticky nič, to čo tam je teraz sa pozbieralo z okolitých zemianskych kúrií a kaštieľov. Inak tam bola roky Baťova škola práce. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 4. 9. 2019 20:36

dnes sa v centre Kosic behalo a skakalo...aj socha J.Jakobyho bola zainteresovana :-) (canon G1XMK3)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 6. 9. 2019 14:46

Paráda, dá sa po tej foto dlho blúdiť pohľadom a sledovať tých divákov. 3 plánová foto, socha, bežci diváci....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 6. 9. 2019 17:49

Diky...BTW, zajtra mame v KE letecky den, tak sa chystam prevetrat kombo Z6+Sigma 100-400. Je mi uz teraz jasne, ze D500+100-400 ma navrch (af + crop), ale chcem to otestovat.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků