Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 3. 2019 14:06

Asi jo, pro mě tedy hifista rovná se diagnoza
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 12. 3. 2019 14:09

pemar píše:Na takové situace máš tři možnosti: (1) delší objektiv, třeba 200-500/5.6, (2) použít D500 (3) zkusit telekonvertor, můj tajný tip je KENKO Telekonvertor 1,4x PRO300 DGX pro Nikon.

Nemas nejaku ukazku tej istej fotky s/bez telekonvertoru ? Jedna sa mi o posudenie straty kresby pri pouziti TC.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 14:11

bob222 píše:Chlapi, sme na tom ešte v pohode, keď to porovnám s hifistami a highenďákmi ako ich občas sledujem a komunikujem s nimi na fórach, tak sme väčšinou niekde na úrovni kapesného v materskej školke. :D
A tie hádky o pozlátených kábloch, základniach pre repro, accuphase alebo mcintosh, my sme tu jak foglarovi hoši.


Jo, tam to je obvzlášť ťažké, mýtus versus realita...ala zdá sa mi, že tvorcovia alebo interpreti hudby sú o mnoho viac pri zemi ako čistý snobský konzumenti.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 12. 3. 2019 14:19

Na hi-fi jsem se naštěstí zavčasu vybod. Teda ne vybod, ale řekl jsem si, že stačí to co momentálně mám a dokud to bude hrát, tak to budu poslouchat. Myslím, že takovej zesilovač má delší životnost než tělo (bez)zrcadlovky.

A před nějakou dobou tu někdo zmínil Minidisc od Sony. Tak to jsem si zavzpomínal, protože jsem se na téhle vlně také svezl, ale zavčasu jsem to poslal dál s přijatelnou ztrátou.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 14:20

Grimjaur píše:U mě naštěstí ne Roland, protože třeba u kytar neexistuje nic jako nejdokonalejší. A stejně tak to vnímám u fotáků. neexistuje univerzání sklo, tělo kytara meč...atd. Podle mě když s tím člověk počítá, je odolnější k lákadlům a svodů stálého dokupování. Ani jedna moje kytara není nejlepší na světě, ale umím z nich dostat co potřebuju a rozhdoně to nejsou laciné kousky, stejně tak u fotáku a skel.


Ja zase podľa okolností rád uprednostním univerzalitu pred možno v nejakom parametre lepšom ale jednostrannom riešení. Napr. ak je objektív Nikkor 105/2,8 makro tak ho kľudne použijem aj na portrét. Aj keď 85/1,8 by bola o niečo lepšia v tom prípade na portrét, ale zase nemám makro.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 12. 3. 2019 14:37

Vlková (pri Kezmarku)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2019 16:21

landov píše:
pemar píše:Na takové situace máš tři možnosti: (1) delší objektiv, třeba 200-500/5.6, (2) použít D500 (3) zkusit telekonvertor, můj tajný tip je KENKO Telekonvertor 1,4x PRO300 DGX pro Nikon.

Nemas nejaku ukazku tej istej fotky s/bez telekonvertoru ? Jedna sa mi o posudenie straty kresby pri pouziti TC.

Asi ne úplně stejné, namátkou jedna bez konvertoru:

Obrázek

a jedna s konvertorem:

Obrázek

Bohužel jsou už po (ne moc povedené) úpravě a ořezu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 12. 3. 2019 16:35

Hmmm, tazko hodnotit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 17:15

Člnkovanie po mliečnej dráhe
Přílohy
DSC_3047_DxOw-1.jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2019 17:29

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 12. 3. 2019 17:59

tak já přidám jednoho ptáka, vlastně dva, ale ten druhý je už "ostrý mimo HO" :) dost velký výřez z 70-200/2.8

Obrázek

A jednu z února 2004, to jsem měl ještě Olíka :) exif tam je...

Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 18:17

2 Mpx Oly 2040, rok 2002
Přílohy
161w.JPG
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2019 18:34

Samé pěkné fotky.

Mimochodem, někdy až začne opravdové jaro, tak uvažuji o tom, že bych jel nafotit Moravské Toskánsko, což je populární označení pro oblast u Kyjova v Jihomoravském kraji, která svými terénními vlnami připomíná krajinu Toskánska. Na rozdíl od Toskánska jsem tam ještě nebyl, a tak si říkám, že bych tam s manželkou nějaký víkend vyrazili. Pohybovali bychom se někde v okolí Šardic, Svatobořic-Mistřína, Stavěšic, Strážovic, Karlína nebo Žeravic, láká mne Kaplička sv. Barbory.

Nemáte nějaké tipy, zkušenosti ohledně ubytování, lokací, zda má cenu za zaplatit třeba i focení s průvodcem, které nabízí na moravsketoskansko.cz.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 18:49

Landov

Pamatuju si, že jsem četl nějaký test ohledně té Nikoní 1,4x TC a výsledek byl výborný. Něco jako 5% zhoršení obrazu plus minus. Jednoznačně to chválili.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 12. 3. 2019 18:52

No jo, ale čo to spraví, keď sa bude ostrit ešte aj cez ftz adaptér? Mne ale ide o kenko adapter, za original nikon 500€ naozaj nedám.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků