Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 11. 2020 12:54

Tak to musela být pařba:-))
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 11. 2020 13:27

milann88 píše:Chtel jsem napsat to same jako pemar, ty nosnosti bych bral pouze orientace v ramci jedne znacky, tezko bude odpovidat nosnost u Rollei a Gitzo. A jaky je teda vysledek, ktery poridis?

Zatím se držím té sestavy z řady Ranger LS-324C s kul. hlavou LH-40 od Leofoto. Asi takový střed mezi všestranným stativem a cestovním stativem. Bez středového sloupku, ale součásti balení je nějaká 20 cm tyč, která po roztažení má cca 30 cm výšku. Nicméně, je to další věc navíc, a může se i ztratit lehce. Navíc to bude asi jen taková nouzovka. V podstatě k ničemu.

Jen mi dělá starosti max. výška 130 cm bez hlavy. S hlavou LH-40 dalších 10 cm a k tomu výška fotoaparátu, resp. k hledáčku je to dalších 8 cm. Takže bych měl před sebou plně rozložený i s foťákem s výškou cca necelých 150 cm.

Takže při mé výšce 175 cm bych se musel stále hrbit a je to zrovna takový postoj, který mi moc nedělá dobře na záda, buď jsem shrbený/v předklonu až k zemi a nemám s tím problém, anebo jsem zcela vzpřímený a jsem spokojený.
Ale řešení by se tu našlo, třeba jak to dělá James Hetfield z Metallicy, hezky rozkročit nohy do stran a budu přibližně s okem na úrovni hledáčku či nevýklopného displeje. :-)

Jiná situace by samozřejmě byla, kdybych si pořídil foťák s výklopným zadním displejem. :-)

Dle informací z obchodů bude podobný, LQ-324C s LH-40 z řady Mr. Q dostupný v ČR někdy v lednu 2021. Nicméně, je to novinka, nikdo to nezná, vyzkoušelo to jen pár lidí (a má spíš tu menší variaci LQ-284C+LH-36) a cena bude vysoká. Asi podobně jako Gitzo.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 11. 2020 14:20

Dovedu si představit, že budu u stativu sedět nebo třeba i ležet, ale člověk by měl počítat i s tím, že u něj bude muset stát a pak z každého ohýbání bolí záda. Takže podle mne by měl mít hledáček ve výšce očí.

Nesplněním této podmínky se ale dosáhnout menší a lehčí stativ.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 11. 2020 16:00

Tome to modry poťasí je fajne, to se mi líbí. Jo za Rusáky fakt nikdo, ja zral Ivana Hlinku a před tím Holíky, Gustu Havla a Pepíka Augustu.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 26. 11. 2020 11:31

DXO ma taky Black Friday: 50% dolu na vse
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 11. 2020 11:37

pemar píše:Dovedu si představit, že budu u stativu sedět nebo třeba i ležet, ale člověk by měl počítat i s tím, že u něj bude muset stát a pak z každého ohýbání bolí záda. Takže podle mne by měl mít hledáček ve výšce očí.

Nesplněním této podmínky se ale dosáhnout menší a lehčí stativ.


Myšlenka, že budu mít jeden stativ "na vše" začíná brát za své. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 11. 2020 12:01

Mně se to teď nechtěně stalo, podařilo se mi asi nevratně poškodit hlavu Gitzo (strhnul jsem závit přitahující upevňovací destičku), takže jsem na něj dočasně přehodil hlavu Sirui a mám ze dvou stativu jeden.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 26. 11. 2020 12:23

pemare, nezkoušel jsi DXO PhotoLab 4? Údajně má parádní odšum, na diskuzích na to čtu docela chválu.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 11. 2020 12:54

Zkoušel, psali jsem si o tom v jiném vlákně, zkráceně: má to kromě jiných novinek jeden nový odšum nazvaný DeepPrime a založený na umělé inteligenci, který chodí výrazně rychleji, než PRIME a výsledky se hodně blíží hodně dobrému Topazu DeNoise AI.

V rámci workflow je to velké urychlení, protože i na mém rychlém počítači zabere nějaký čas, než se soubor vyexportuje, upraví a uloží, to se úpravou jen v DxO citelně zrychlí. Na pomalejším MaxBooku jsem to nezkoušel, ale tam čekám, že to zrychleni bude hodně znát.

Ten odšum mi přijde s větším citem pro detail, než má ten Topaz, hlavně proti Clear AI, ale Topaz se v poslední edici také zlepšil.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 26. 11. 2020 13:07

Dík.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 27. 11. 2020 13:18

Ahoj,
vybírám monitor. Měl jsem LG 2600HP - 26" - 16:10 - 1900x1200. Odešel mi v něm zdroj. Rozlišení mi vyhovovalo.
Teď takový nejde sehnat. Asi tedy budu muset jít do 27" 2560x1440px. Bojím se trochu menšího písma.
Nemá někdo zkušenost s Benq PD 2705Q? Je pro grafiky, já chci na web, fotky a video.
Trochu se bojím vylepšovacích funkcí, snad půjdou vypnout.
Bude velký rozdíl mezi fotografickým SW2700PT?
Dík
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2020 14:32

Už se to probíralo - ta PD verze nemá tak široký barevný prostor, umí dejme tomu na 100% sRGB, ale SW zvládá i AdobeRGB. Jestli ti to bude vadit je na tobě.
Tolik k papírovým rozdílům, jinak se u Benq dost často debatuje rovnoměrnost podsvícení (kusová variabilita), ale to se musí zkusit, nikdo ti neřekne, jestli zrovna dnes narazíš na povedenou či nepovedenou sérii...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 11. 2020 15:58

rodri píše:pemare, nezkoušel jsi DXO PhotoLab 4? Údajně má parádní odšum, na diskuzích na to čtu docela chválu.

DXO 4 v elite je naprosto skvěla. Můžu doporučit
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 27. 11. 2020 16:22

Grimjaur, stáhnul jsem si zkušební verzi, jenže na Win7 bohužel neběží. Takže zatím mám smůlu. A moje PC je taková šlupka, že si nejsem jistej, jestli by mi na ní desítky běžely. A na změnu jsem zatím moc línej :-)) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 11. 2020 17:48

rodri píše:Grimjaur, stáhnul jsem si zkušební verzi, jenže na Win7 bohužel neběží. Takže zatím mám smůlu. A moje PC je taková šlupka, že si nejsem jistej, jestli by mi na ní desítky běžely. A na změnu jsem zatím moc línej :-)) .
. Jedu na 8,1 a v pohode
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků