Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 21. 11. 2020 11:33

Wikxzen: koukam po podobnych stativech a vychazi mi z toho stejne zavery s tim, ze az si budu chtit udelat radost, tak to vyhraje ten Leofoto, co jsi uvadel, koukal jsem na nej pred par mesici ve Vidni v jednom kramu a pusobil na me hodne dobre. Ten Peakdesign mi pripada jako hracka a cenu za Carbon verzi bych si absolutne nedokazal ospravedlnit, kdyz muzu mit za stejnou cenu gitzo, které uz pri prvnim omaku pusobi poctivejsim dojmem, to ze je ve slozenem stavu vetsi v prumeru je podle me dost zanedbatelne minus, stejne je bezne nosit stativ venku na batohu pripnuty, takze je ve finale rozdil nula. Pokud bych chtel neco mensiho nez Leofoto, tak bych sahl po Manfrotto Befree, na ten jsem uz cetl nekolik pozitivni reakci.

Landov: Hezke ulovky, ja dnes pri foceni mlhy vyplasil pomerne nablizko orla morskeho, vetsi zazitek nez foceni mlhy :)

A abych jen neplkal, tady je par fotek.

DSC_9487m.jpg


DSC_9479m.jpg


DSC_9567m.jpg
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 11. 2020 12:04

Zdravím vás všechny po dlouhé době. Máte tu pěkné fotky. Já nic nepřidám, já jsem letos fotografoval a točil především vnučku (necelé dva roky). A protože jsou mladí v jiném městě, tak dnes nejčastěji natáčím softwarem FlashBack Pro - dělám video capture z Hangouts nebo Google Meet. K Vánocům si nadělím asi Epson Perfection V600 na scanování spousty starých filmů.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 11. 2020 17:26

Občas není od věci focení sice nenáročné, ale poskytující dobrý tréning obsluhy přístroje :-)
PB211075-Edit-Edit.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2020 17:33

Tomáš

Dobrá momentka :-)


FOE

Škoda, že sem nechodíš častěji, už by ses tu cítil líp, myslím.


Milan

Přesně takhle bylo u nás, když jsem číhal na lednáčka
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 11. 2020 18:37

Já jsem také dnes také vyrazil na ledňáčka, dokonce i s manželkou. Měl jsem tip, že 13 párů se vyskytuje u bunkru v Srbsku, takže jsem úspěšnému lovu dával velkou šanci. Cesta tam byla mlhou, říkalo si to fotku, ale nebylo kde zastavit a měl jsem jiný cíl. V Srbsku jsme byli na parkovišti u hospody druhé auto, vyrazili jsme podél břehu a nic. Ani ťuk. Manželka je komunikativní (na Hané, odkud pochází, to ani jinak nejde :-) ), a tak se dala do řeči s rybáři, kteří mám poradili lokalitu asi 3 km daleko, tam že být musí. Ani ťuk. A po cestě zpátky nám rybáři ukazovali 1.25m štiku a vyprávěli nám, že ledňáčků je tady spousta a často je vidí, jak loví, ale dneska ne.

A tak mi nezbylo, než udělat pár letovek labutí, ale pak se mi podařil zajímavý úlovek, nejsem si jistý, co to je, ale mohl by to být Norek evropský (Mustela lutreola), kriticky ohrožený, navíc albín. Možná se ale pletu a je to něco jiného:

Obrázek

Další úlovek byl, že v hospodě u řeky měli výbornou pomazánku z trhaného vepřového.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2020 18:39

Ja som dnes zasa natrafil na krizenca kacice divej s nejakym inym druhom.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2020 18:52

Vypadá jako po těžkém flámu ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 21. 11. 2020 18:54

Ten norek je spíš nějaká mutace norka amerického, který utekl z farmy nebo byl do přírody vypuštěn. U nás na řece se objevili už před lety (v původní tmavé barvě) a jsou to pěkní šmejdi.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2020 17:53

Dnes poobede sme vyrazili do okolia na kratku turu, zakoncili sme ju v turistickom bufete na caj+Tatransky caj (52%). Bolo fajn...no a po ceste domov sa s nami den rozlucil mrazivym a krvavym zapadom slnka. Krasne nebeske divadlo.
Obrázek
Naposledy upravil landov dne 22. 11. 2020 18:12, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 11. 2020 18:11

ForeignerOnEarth píše:Zdravím vás všechny po dlouhé době. Máte tu pěkné fotky. Já nic nepřidám, já jsem letos fotografoval a točil především vnučku (necelé dva roky). A protože jsou mladí v jiném městě, tak dnes nejčastěji natáčím softwarem FlashBack Pro - dělám video capture z Hangouts nebo Google Meet. K Vánocům si nadělím asi Epson Perfection V600 na scanování spousty starých filmů.


Ahoj Tome, taky jsem tu poněkud méně než dříve. Den má proklatě málo hodin. Dávám fotku, absolutně odlehčené sestavy na focení a točení, kterou jsem sestavil pro konkrétní natáčení v exteriérech (kvůli *****. coronabundusu a vylosovaným nařízením pro konkrétní i nekonkrétní týdny) takže k iPhone jsem nasadil anamorfní předsádku Apexel 1,33 a k tomu přibral apku Filmic Pro a Firstlight, které to umí ihned srovnat horizontální deformaci. Raději jsem od toho nečekal moc, ale výsledné videa jsou víc než použitelná. Tak to přidávám do hospody, kdyby to někoho zaujalo
P1280174zm_DxO.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2020 18:46

Já mám dnes pocit, že je pátek třináctého.

Začalo se to tím, že se mi nepovedlo focení nějakých drobností, které manželka chtěla nafotit. Ok, moje chyba. Pak se manželce nepovedl oběd, nebylo to moc dobré a ještě toho bylo málo, takže děti vybílili v zoufalství ledničku. Ok, stane se.

Tak jsme vyrazili dotankovat a umýt auto a koupit něco k svačině a k večeři, cesta od benzínky byla uzavřená, museli jsme to objíždět a jediný obchod otevřený v centru byla Billa na hlavním nádraží a k němu jsme kvůli objížďce přijeli z druhé strany, horní parkoviště bylo zavřené a k dolnímu se nedalo zajet, tak jsem to objížděli velkým okruhem, abychom zjistili, že u té Billy stojí ve frontě snad celé město a tak jsem to vzdali.

Ok. tak jsem si řekl, že aspoň stihnu dofotit věci pro manželku. Jenže, kolečko, kterým se upevňuje stativová destička, se mi odlomilo, což je pakárna, protože to byla ta nová hlava GH1382QD, ani ne rok stará. Ale řekl jsem si OK, je v záruce, koupil jsem jí před půl rokem. Ale pak jsem nenašel jsem účtenku z Megapixelu a když mi jí manželka pomáhala hledat, spálila přitom bábovku, kterou dělala z posledních surovin, co doma našla. Vzápětí jsme zjistili, že nám nejde plynový kotel a že nám minimálně do zítřka nepůjde topení a teplá voda.

Ale my pesimisti tohle přitahujeme. Jediný, kdo to vzal v pohodě, byla dcera, která to vidí tak, že nám aspoň neporoste břuch a kejta a že aspoň ví, co za fotovýbavu mi může koupit k Vánocům :-) a doma může nosit mikinu, kterou dostala od spolužáka k narozeninám.

Tak aspoň nějakou fotku:

Obrázek
Naposledy upravil pemar dne 22. 11. 2020 18:50, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 11. 2020 18:49

Třeba mi někdo pomůže nakopnout paměť - tohle jsem dneska potkal na Sázavě a mám totální myšlenkový blackout (nebo lockdown? :mrgreen: ), co to je za druh. Určitě jsem to už někde viděl včetně určení, ale prostě si neumím vybavit :-( :-S
PB221417.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2020 18:55

Já bych řekl, že česky se téhle kachně říká Pižmovka velká (Cairina moschata), anglicky tuším Muscovy duck. Může to být i její domestifikovaná podoba Pižmovka domácí.

Já ji občas vídávám u rybníka v Hostivicích. Mimochodem, zvláštností pižmovky je absence hlasových projevů. vydává jen tiché syčení, jiné zvuky není schopná vydávat, někdy se proto označuje jako němá kachna.
Naposledy upravil pemar dne 22. 11. 2020 18:59, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 22. 11. 2020 18:58

Vypadá to na kachnu pižmovou, doma jsme jim říkali "čínská kachna".
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 11. 2020 18:59

Jo, máte oba bod, to je ono... Mimochodem mě to v hlavě taky strašilo, jak jste to napsali, tak bych si hned dal facku, že mi to neseplo hned :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků