Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 7. 2020 18:12

Já mám zatím mezi top 3 v České republice Prahu, Plzeň a Hlubokou. Mezi zahraničními mám Streichelzoo v Innsbrucku a Marine&Safari Park na Bali. Vyzkoušet chci Dvůr Králové, mám tam na říjen zamluvené i přespání, i když bohužel ne v těch stanech, ale možná je to dobře, asi to není můj standard (chci vyzkoušet, jestli bych nemohl dosáhnout 80% efektu afrického cestování za 20 % vynaložené času, ale asi to fungovat nebude).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 13. 7. 2020 18:22

Já tedy reagoval jen na zoo (ne zooparky) a držel jsem se ČR, Vídeň jsem zmínil jen jako doplněk v celkem malé vzdálenosti.
Jinak jsem měl možnost být v San Diegu v zoo i zooparku (jedna organizace, ale jsou od sebe skoro 100km, holt US vzdálenosti) a to bylo hodně super oboje, hodně se mi líbil také safaripark v Knutheborgu v Dánsku, ale to by se dalo pokračovat donekonečna.

Jinak ale s tvou TOP3 zoo ČR bych se asi shodl, když se to tak nějak zprůměruje, tak tyhle tři vedou, na diskusi o možném vklínění je ještě asi Lešná, ale to je vše, ostatní jsou přeci jen o něco pozadu.
A ještě dodávám, že Ohrada (Hluboká) je podle mne jasný vítěz v kategorie největší posun, před 10ti lety to byla "pěkná, ale jen malá zoo", ale strašně vyrostli a dnes jsou skutečně v rámci ČR v naprosté špičce. Já to pamatuji ještě v době, kdy zadní část areálu vůbec neexistovala a proti dnešku to je rozdíl obrovský.
EDIT ještě jsem nějak zapomněl na Jihlavu, asi není top3, nicméně za vidění stojí a stejně jako Lešnou bych ji hodnotil hodně dobře.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 7. 2020 20:15

Ještě k té stativové patce: nechápu, jak po necelých dvou měsících používání mohly být tři šrouby ze čtyř do poloviny vyšroubované a nechápu, že objektiv za 4000 Euro drží na 4 opravdu titěrných šroubcích. Doporučuji každému šrouby zkontrolovat, oddělení patky od objektivu vesměs končí drahou opravou objektivu nebo těla.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 17. 7. 2020 20:12

Pentax brand vision:

http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... tatement_e

Jako na jednu stranu je fajn, ze ujistili, ze to s optickym hledackem mysli vazne. Na druhou stranu ... vsichni zverejnuji nove technikalie a Ricoh tohleto ...

-- 17. 7. 2020 21:17 --

...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 17. 7. 2020 20:44

Ještě by mohli nahradit snímač filmem. Tím by zaujali ještě víc.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 7. 2020 20:52

Mně je to sympatické, není nad pořádný foťák s optickým hledáčkem. Film ne, to už je moc práce s vyvoláním.

Pokud budou Canon a Nikon blbnout s novými bajonety a EVF, tak se jim klidně může stát, že už od nich nic nekoupím. Musel bych ale asi zůstat u toho, co mám, protože v nabídce Pentaxu bych si asi také nevybral.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 18. 7. 2020 22:27

No vzbudilo to mnohe reakce, napr.

https://petapixel.com/2020/07/18/why-pe ... lVIFIugnu8

No pokud budou delat jednu vec a budou ji delat poradne, tak to bude davat smysl. Hledacek nove APS-C high-end zrcadlovky ma odpovidat FF telum, pokryti AF body ma byt na urovni D500, velky buffer a vyssi FPS to bude mit taky, FACE detection a dalsi blbosti to ma mit pres RGB senzor, velikostne to bude cca na urovni KP https://j.mp/2Wz19CQ Takze ja jsem v klidu. Skla sice vydavaji pomalu, ale kdyz uz to vyleze, tak to stoji za to. Z nove DA* 11-18/2,8 jsem uneseny ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 7. 2020 05:43

Pentax má výborně udělané ergonomické těla, odolnost proti počasí, IBIS a výborné antireflexní vrstvy. A je to zrcadlovka. Jenže, na to, co fotím, se Pentax moc nehodí, protože třeba jejich FF zrcadlovka má pomalejší sériové snímání, než můj prehistorický Nikon D7100 a jejich APS-C má 7 fps. A s ostřením je to také bída, to je také minimálně o 2 generace pozadu. Podprůměrná je i výdrž na baterie. On Pentax je v tomhle na opačném pólu, než Sony, Sony vypadá skvěle, když se člověk divá na technické parametry, ale pak při focení cítí, že do pořádného foťáku to má daleko.

Co se objektivu na WildLife týče, nabízí Pentax Pentax HD DA 560 mm f/5,6 ED AW, ale o třetinu dražší, než Nikon 500/5.6, a přitom váží víc, než Nikon 200-500/5.6. Žádný upgrade na světelnější teleobjektivy typu 600/4 nebo 400/2.8. Pentax D FA 150-450 mm f/4,5-5,6 ED DC AW váží 2 kilogramy, ale je krátký a chybí mu oproti 300/4 PF světelnost. Takže i kdyby s rychlosti AF a sériového snímání dohonil Nikon D500, u kterého Nikon neplánuje nástupce, tak tam pořád bude zbývat ten deficit dlouhých skel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 7. 2020 07:08

Tak uz niekolko dni u nas nie je leto, ale neskora jesen.Severny vietor strieda dazd, mraky a olovena obloha kazdy den...o foteni komety mozem akurat snivat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2020 07:15

Mi o tom hovor. Cely tyzden az na jeden den fajn pocasie aja som zatvoreny v kancli, lebo mam prace do zblaznenia. Cez vikend som chcel ist na Neusiedler see na biku a pocasie na prd. A nestalo sa to prvy krat. Som sa tesil, ze skusim novu "cyklonavigaciu", ale zrejme si pockam.

Inak otazka. Chcem mensi lahsi batoh na bike. Momentalne mam deuter a je v pohode, ale odnesiem tam max LX15 s tym, ze do buducna mozno budem chciet zobrat bezzrkadlovku. Zaroven ale potrebujem miesto na Mavic 2PRO, pripadne maly stativ a par drobnosti ako mikina, nejake tycinky atd. Nebudem to vlacit vzdy, ale bolo by super, ak by to slo odniest. Hladam nieco ako lowerpro photosport 200/300 aw, ale tiez ma zaujal Mindshift rotation 180 trail. Mate nejake tipy ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 19. 7. 2020 07:26

Lowepro Photosport 200 AW prvu verziu som mal a po case predal (uz ani neviem preco). Potom som ale kupil 300 AW druhu verziu (velkostne je ako 200 v.1), pretoze mi ten batoh proste chybal. Je lahucky, dobre ergonomicky a vyzera vyborne. Nosim v nom teraz Z6+14-30 , kedysi som nosieval D500+16-80. Pokial beriem na hory "velky" fotak, tak jedine s tymto batohom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 19. 7. 2020 07:44

pemar píše:Pentax má výborně udělané ergonomické těla, odolnost proti počasí, IBIS a výborné antireflexní vrstvy. A je to zrcadlovka. Jenže, na to, co fotím, se Pentax moc nehodí, protože třeba jejich FF zrcadlovka má pomalejší sériové snímání, než můj prehistorický Nikon D7100 a jejich APS-C má 7 fps. A s ostřením je to také bída, to je také minimálně o 2 generace pozadu. Podprůměrná je i výdrž na baterie. On Pentax je v tomhle na opačném pólu, než Sony, Sony vypadá skvěle, když se člověk divá na technické parametry, ale pak při focení cítí, že do pořádného foťáku to má daleko.

Co se objektivu na WildLife týče, nabízí Pentax Pentax HD DA 560 mm f/5,6 ED AW, ale o třetinu dražší, než Nikon 500/5.6, a přitom váží víc, než Nikon 200-500/5.6. Žádný upgrade na světelnější teleobjektivy typu 600/4 nebo 400/2.8. Pentax D FA 150-450 mm f/4,5-5,6 ED DC AW váží 2 kilogramy, ale je krátký a chybí mu oproti 300/4 PF světelnost. Takže i kdyby s rychlosti AF a sériového snímání dohonil Nikon D500, u kterého Nikon neplánuje nástupce, tak tam pořád bude zbývat ten deficit dlouhých skel.


Ty jsi narocny a pro svuj styl foceni potrebujes neco, co si u Pentaxu holt nevyberes ...

-- 19. 7. 2020 08:49 --

Fidko píše:Mi o tom hovor. Cely tyzden az na jeden den fajn pocasie aja som zatvoreny v kancli, lebo mam prace do zblaznenia. Cez vikend som chcel ist na Neusiedler see na biku a pocasie na prd. A nestalo sa to prvy krat. Som sa tesil, ze skusim novu "cyklonavigaciu", ale zrejme si pockam.

Inak otazka. Chcem mensi lahsi batoh na bike. Momentalne mam deuter a je v pohode, ale odnesiem tam max LX15 s tym, ze do buducna mozno budem chciet zobrat bezzrkadlovku. Zaroven ale potrebujem miesto na Mavic 2PRO, pripadne maly stativ a par drobnosti ako mikina, nejake tycinky atd. Nebudem to vlacit vzdy, ale bolo by super, ak by to slo odniest. Hladam nieco ako lowerpro photosport 200/300 aw, ale tiez ma zaujal Mindshift rotation 180 trail. Mate nejake tipy ?


Photosport 200AW mam uz tretim rokem. Prvni kus jsem vratil pro problem se zipem. Druhy kus uz byl ok, plastove cvocky vypadaji podezrele krehce, ale do dnesni doby na nem neni jedina nefunkcni nebo problematicka vec. Ja ho bral jako lehky batuzek na kratke vylety, celkem pravidelne ho pretezuji i na delsich a on drzi. Uvital bych tedy i tu vetsi verzi ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2020 08:34

Vdaka :) V podstate som cakal, ze tip padne na Lowepro, pre mna to tiez bola asi prva volba, aj ked som zvazoval, ci 200, alebo 300. To uz by som asi skusil na predajni. Tym, ze to bude primarne na bicykel, nechcem tam vytvarat zbytocne rezervy :)

Inak teda moja skusenost s Lowepro je dobra, cize asi by som do toho siel tiez. Paci sa mi, ako je vzadu tvarovany, vyzera to dost pohodlne. V podstate jediny dovod preco som do neho nesiel automaticky je ten mindshift.

Celkom ma zaujala tato featura: https://youtu.be/Klz2QMEO-1Q?t=241 . Neviem posudit, ci je gamechanger, pretoze doteraz som nikdy nemal batoh s vytahovanim fotaku z boku, ako ma napriklad Lowepro a neviem posudit, o kolko je to horsie. Vyhodou je tiez, ze by som ho mohol mat za nejakych 60eur, co je vyrazne lacnejsie, nez Lowepro. Nevyhoda je tych 16l. Vyzera, ze to odnesie vsetko co potrebujem, s vynimkou drona. Je tu potom verzia Panorama, co je 22l s moznostou pridania dalsej "fotopriehradky" (musi sa dokupit). To uz by cenovo bolo niekde na urovni, pripadne nad urovnou Lowepro. V prospech Lowepro hra tiez "integrovany" raincover. K Mindshiftu sa musi dokupit, ale na to uz by som sa asi vykaslal.

V podstate asi najviac riesim ten dron. Ale nejak si nie som isty, ci by sa do tej 300aw vosiel.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 19. 7. 2020 10:39

Mam Lowepro Photosport 300 AW II jako batoh na hory a jsem spokojeny s tim jak jsou udelana zada a celkove reseni, ale nejsem uplne spokojeny s kvalitou a to mam zatim s Lowepro dobrou zkusenost, tady ten se mi uz na nekolika mistech uvnitr trha, ale na druhou stranu tam obcas proste potrebuju nacpat vic veci, takze se k nemu nechovam uplne hezky.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2020 15:13

Asi to urobim tak, ze sa pojdem zajtra prejst do Prolaiky a uvidim ake su tie Lowerpro velke. Ak zistim, ze je to stale vhodne na bike (nie je jedine, ale asi primarne vyuzitie) a odnesie mi to aj plny naklad v situaciach, ked to budem vyzadovat, asi vezmem jeden z nich. Ak nie, asi vezmem ten Mindshift a zmierim sa s tym, ze ked to bude nutne, budem so sebou tahat aj velky, o cca 1/2 tazsi a podstatne vacsi batoh.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků