Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 20. 7. 2022 07:57

flor: diky

noxx: pekne fotky :)

A k tem Lofotam: ano, o tom by to melo byt. Uzit si tu lokalitu, k tomu si privezt pekne fotky.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 20. 7. 2022 16:03

Samé krásne fotky :-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 7. 2022 12:18

Rázná odpověď na konkurenční "monochrómy". To jsem si mohl ten GFX odpustit, že jo... :D



Web: https://pixii.fr/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 23. 7. 2022 12:32

To Pixii se mi náhodou docela líbí, po delší době někdo z alternativních výrobců nabízí něco, co vypadá jako plnohodnotný foťák (byť pro specifické použití). Dosud se objevovaly buď vyložené blbosti anebo sice dobrá myšlenka, kterou ale nedotáhli do reality (třeba Alice camera), tohle ale vypadá reálně a použitelně.
Kupovat nehodlám, na toto nejsem tak docela cílová skupina a tady by u mne šlo o hodně výrazný GAS, ale pozornost si to zasluhuje a může to být i náznak do budoucna, tedy že není nemožné udělat nějakou malosériovku.
Netvrdím, že to je dokonalé, třeba fakt nechápu tu absenci slotu na karty, úplně se mi nezdá i pár věcí v ergonomii, ale nic to nemění na tom, že tohle vypadá jako plnohodnotný přístroj, žádná hračka.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2022 13:32

Jak jsem jsem si předsevzal, tak jsem i udělal, vyrazil jsem na 20. letní Porsche sraz Čáslav a udělal pár fotek. Tentokrát jsem se zúčastnil jen dopoledních aktivit do oběda, možná jsem měl ještě jet na fotografování na dvojitém Vojslavickém mostě, ale další pokračování k hradu Lipnice a do hotelu Luna/Kouty už bych tak jako tak vynechal.

Obrázek
911 T Classic

Obrázek
550 Spyder (limitovaná závodní edice)

Obrázek
911 SC

Obrázek
Porsche 944

Zajímavé na těch fotkách je, že jsou všechny focené skly s manuálním ostřením, Sonnarem 135/2, Zeiss Distagonem 21/2.8 a Voigtlanderem Ultron 28/2.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod houghs 23. 7. 2022 20:59

Tak před pár hodinami jsme se vrátili z dovolené v Brazílii, na cestě jsme byli od včerejšího dne asi 23 hodin, v 8.15 místního času jsme odjížděli z hotelu ve Foz do Iguaçu na letiště a pokračovali přes Sao Paolo a Madrid do Vídně. K tomu ten pětihodinový posun a jen pár hodin spánku v letadle. Dovolená byla úžasná, těžko se to popisuje a k něčemu přirovnává, to je potřeba zažít. Jak bude chvilka a dostanu se k fotkám tak sem něco dám. Ale myslím že ani fotky nedokážou vystihnout realitu.

Rio de Janeiro je pohádkové město, výhledy z Cukrové homole nebo hory Corcovado (se sochou Krista) jsou úžasné, stejně tak pláže Copacabana a Ipanema. Je to také město obrovských rozdílů, kdy doslova jedna ulice se během chvilky může změnit z výstavní avenidy na ošuntělou a nebezpečnou lokalitu.

Paraty je významným turistickým cílem zaneseným i v seznamech UNESCO s vyjímečně zachovalým historickým jádrem, velmi udržovaným a to místo snad jakoby vystoupilo z nějakého filmu který se odehrává v 19. století.

A vodopády Iguazú překonaly veškeré mé představy. K Niagarským vodopádům se to nedá srovnat. Je těžké si představit že jen kousek odsud na řece Paraná existovaly ještě mohutnější vodopády Sete Quedas, které byly zaplaveny přehradní nádrží Itaipú s obrovskou vodní elektrárnou.

Přivezl jsem kolem 2,5 tisíce fotek, takže mě to chvilku dá zabrat než projdou přes PP. Vystačil jsem si se starým seťákem 18-105 (z opatrnosti jsem nechal 16-80 doma) a širokáčem 10-20.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 7. 2022 05:30

Brazílie je zajímavá, turisticky atraktivní země, která má cestovatelům co nabídnout. Kdo rád tráví dovolenou na pláži, může zůstat jen v Riu a bude spokojen. Poměr cena/výkon mi přijde ještě výhodnější, než například v JV Asii a Brazílie kromě památek a přírodních zajímavostí nabízí také výborné jídlo, na brazilské jídlo občas chodíme i v Praze. A kdo má rád macandy, bude si tam připadat jako v ráji, pro mne to ale není, já to mám doma.

Samotné Rio má podle mne ale dvě tváře. Když jste na vrcholu cukrové homole, pod sochou Krista, válíte se na Copacabaně nebo koukáte z Ipanemy na západ slunce Arpoador, je to paráda. Stejně tak i průměrné derby mezi místními fotbalovými kluby povýší atmosféra osmdesátitisícového Maracaná někam jinam, než jsou zápasy u nás. A pak je tu všechno ostatní. Cokoli, co se nevejde do tří širokých bulvárů, které vedou kolem oceánu. To už se mi líbí méně.

-- 24. 7. 2022 06:41 --

Jinak na té včerejší akci mne zaujala neskutečná doprovodná originální dodávka Porsche tahající Spyder 550 (stylovka sama o sobě i bez toho Spyderu):

Obrázek

a měla za sklem model sama sebe s přívěsem a Spyderem, jen barva se lišila:

Obrázek

jinak žádný luxus uvnitř dodávky, strohé vybavení a jen to nejnutnější.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 25. 7. 2022 08:16

houghs píše:Tak před pár hodinami jsme se vrátili z dovolené v Brazílii, na cestě jsme byli od včerejšího dne asi 23 hodin, v 8.15 místního času jsme odjížděli z hotelu ve Foz do Iguaçu na letiště a pokračovali přes Sao Paolo a Madrid do Vídně. K tomu ten pětihodinový posun a jen pár hodin spánku v letadle. Dovolená byla úžasná, těžko se to popisuje a k něčemu přirovnává, to je potřeba zažít. Jak bude chvilka a dostanu se k fotkám tak sem něco dám. Ale myslím že ani fotky nedokážou vystihnout realitu.

Rio de Janeiro je pohádkové město, výhledy z Cukrové homole nebo hory Corcovado (se sochou Krista) jsou úžasné, stejně tak pláže Copacabana a Ipanema. Je to také město obrovských rozdílů, kdy doslova jedna ulice se během chvilky může změnit z výstavní avenidy na ošuntělou a nebezpečnou lokalitu.

Paraty je významným turistickým cílem zaneseným i v seznamech UNESCO s vyjímečně zachovalým historickým jádrem, velmi udržovaným a to místo snad jakoby vystoupilo z nějakého filmu který se odehrává v 19. století.

A vodopády Iguazú překonaly veškeré mé představy. K Niagarským vodopádům se to nedá srovnat. Je těžké si představit že jen kousek odsud na řece Paraná existovaly ještě mohutnější vodopády Sete Quedas, které byly zaplaveny přehradní nádrží Itaipú s obrovskou vodní elektrárnou.

Přivezl jsem kolem 2,5 tisíce fotek, takže mě to chvilku dá zabrat než projdou přes PP. Vystačil jsem si se starým seťákem 18-105 (z opatrnosti jsem nechal 16-80 doma) a širokáčem 10-20.


Pekne, pekne :) Tesim se na fotky :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 26. 7. 2022 08:57

Tak na fotky z Brazílie se těším moc. Jedena z destinací, kam chci co nejdříve vyrazit. Jen tedy spíš směr vnitrozemí - Manaus, Pantanal atd.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 26. 7. 2022 08:58

Ahoj,
nevíte, čím vznikají rozmazané okraje u snímků? Jedná se o G9X.
Fotoaparát vypadá vzhledově dobře, asi nespadnul.
Toto bylo na 1/250,f4
Jeto to prakticky u všech snímků
Dík
Přílohy
IMG_4000uu.JPG
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 7. 2022 10:53

Zkusil bych jiný objektiv, nejspíš je to tím
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 26. 7. 2022 11:05

Jestli je to Canon G9X, tak to bude fuška, ho vyměnit. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 7. 2022 11:44

cpbbt píše:Ahoj,
nevíte, čím vznikají rozmazané okraje u snímků? Jedná se o G9X.
Fotoaparát vypadá vzhledově dobře, asi nespadnul.
Toto bylo na 1/250,f4
Jeto to prakticky u všech snímků
Dík


Starší modely G řady Canonu jsou docela mizérie, na širokém ohnisku se obraz uměle natahuje, což právě výrazně zhoršuje kresbu v krajích - https://www.flor.cz/blog/proc-nekupovat ... od-canonu/

Ale tohle vypadá ještě o dost hůř, možná poškozený objektiv. Foťák je koupený z druhé ruky?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 7. 2022 12:05

Tohle není fotka do koše, ale foťák do koše. Nebo aspoň na vrácení, ať už pochází od kohokoliv nebo odkudkoliv.
V EXIFu je zmíněn jakýsi režim "panoramování" - to asi s tím nebude mít co do činění, že? :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 7. 2022 12:36

A jo :-)

Tak to asi jiný objektiv nasadit nepůjde :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků