Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 6. 2022 07:18

No jo, tenhle typ fotky je holt trochu výrazově přehnaný, jinak to zapadne v nepřeberné záplavě záplavě SOOC galerií.

To samozřejmě nepřiměje nikoho aby se mu to líbilo, když se mu to nelíbí :-) A neznamená to, že je dovoleno vše.

V neděli jdu na další závody, tak uvidíme :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 6. 2022 08:17

Ad postproces - mně ty fotky přijdou lehce "vyblité". Tím ale nemyslím saturaci, ale spíš doladění křivek, kontrastu a věcí jako clarity či vibrance. Saturaci bych nepřidával, možná ve výsledku by dokonce došlo na mírné ubrání. Tohle je plošný komentář, jinak individuálně u jednotlivých fotek může být zajímavé zahýbat H-S-L u jednotlivých barev, případně použít AI masku na motiv a pak něco cíleně na něj, ale tohle už není možno zobecnit.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 6. 2022 08:28

Vše do černobílé a do čtverce. Bez diskuse! :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 6. 2022 11:17

A HDR s brutálním tonemappingem a čtvrt kila cibule k tomu! To dodá šmak!!
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 6. 2022 11:54

Jo jo, poriadne HDR na plné gule, to dokáže podusiť každú fotku. :D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 16. 6. 2022 21:09

Mě se ta sada fotek líbí. Panning mi nevadí, naopak, podle mě fotkám dodává dynamiku. Navíc to navozuje dojem rychlosti. Stejně to platí napr. i u letadel, kde třeba fotka vrtulovýho letadla "musí" mít rozmazanou vrtuli, aby nevypadalo, že ve vzduchu visí.
Postprocesu nemám co vytknout, u něj záleží na vkusu každého soudruha. Já bych u některých fotek trochu osolil barvy a občas přidal vinětaci, neb jsem kýčař a barvičky mám rád, ale to je jen můj názor. To, že u některých fotek je subjekt malej je naprosto v pořádku, pokud to není nadužíváno a střídá se to s fotkami, kde je subjekt větší.
Nejvíc se mi líbí fotka startu, ta je perfektní :tleskani :tleskani .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 6. 2022 06:36

Co já bych za to dal, mít cit, zkušenosti a oko na takové fotky :-). Z takového víceméně nefotogenického prostředí vytáhnout takto super report ... klobouk dolů a já taky nemám co vytknout. Na mě jsou i barvy OK, já jsem zase naopak citlivý na přesaturaci a la instagramové filtry a HDR.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 6. 2022 08:07

Jen malá poznámka - to, co jsem tu zmiňoval o jisté "vyblitosti" zcela jistě nebylo míněno na saturaci a už vůbec ne výrazné HDR. Určitě bych ale zkusil úpravy v rámci běžné RAW konverze kolem křivek, kontrastu a podobných věcí, saturaci jako "celkové tahátko" bych ve výsledku naopak dost možná nakonec ubral, pokud by se někde zvyšovala, tak jen individuálně cíleně po barvách...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2022 09:27

Ještě jednou dík všem za názory.

Na postprocesu budu muset zapracovat, jak obsahově, tak taky organizačně.
Teď to většinou dělám tak chaoticky, spolu s výběrem fotek, takže pak kolekci musím opakovaně procházet, některé fotky mám už upravené, některé vůbec, některé mám upravené přehnaně (protože originál je mdlý a já zkouším, jestli v tom něco je, nebo ne).
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 6. 2022 13:25

Ono by to ideálně chtělo dát si mezi importem do PC a následným postprocesem nějaký čas, když člověka nic netlačí.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 6. 2022 13:51

Svätá pravda. Keď som sa vrátil k fotkám po roku, tak som to videl úplne inak a hlavne špatne. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2022 14:26

To je pravda. Bohužel tady všichni čekají, že večer budou mít fotky k dispozici :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 17. 6. 2022 14:30

Stan35 píše:Ono by to ideálně chtělo dát si mezi importem do PC a následným postprocesem nějaký čas, když člověka nic netlačí.

Bingo...presne tak. Niekedy je to tazke, clovek donesie fotky a nedockavo sa pusti do uprav. Potom to nie vzdy dopadne idealne. Ideal je po importe urobit prve triedenie...a potom to nechat odlezat par dni...no, ono sa to lahko hovori, ale tazsie robi :D
Sam som v takom stadiu, ze ked upravim nejaku fotku, s ktorou som nasledne aj celkom spokojny, tak ked si ju pozriem na druhy den, tak mam pocit, ze to vobec nie je ono.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 6. 2022 17:18

Landov, to mám taky:-)), ale většinou až po pár dnech.
Já většinou importuju, do dvou dnů mažu co se dá a jak se mi chce a je čas, jdu na PP. Cca týden až dva týdny.
Bohužel to je tak dlouhá doba, že ostatní pomalu zapomenou, kde jsme byli:-)).

No ještě, že se tím nezivim a nejsem zavázán termíny.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 6. 2022 23:30

Řekl bych, že je to jak u čeho. Odsunem úpravy zase u dost fotek hrozí zapomenutí atmosféry/barev/autorského záměru atd. na místě.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka