Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 27. 4. 2019 06:47

U nás období pěkného počasí skončilo včera, kdy jsem měl sice foťák nachystaný, ale přijel jsem z práce tak vyčerpaný, že jsem si dal 2 Plzně, abych nebyl tak vyprahlý a šel spát. A dnes od rána není po slunci ani stopy, občas prší a teplota je tak okolo 9 stupňů. Chtěl jsem jet na Porsche sraz nebo jít na food festival na náplavku, za tohoto počasí jsem ale dost ztratil motivaci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 27. 4. 2019 09:00

U nas bolo vcera 27 stupnov, teraz je 17 a poprchava. Ani nema zmysel tasit fotak.
Tak si prechadzam starsie fotky v LR a este stale som nadseny ake je to vsetko bleskove s novou PC zostavou.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 4. 2019 09:29

V Nitre je to podobne, cakam uz len na dazd :) Tentokrat je to ale zachrana, lebo za posledny tyzden som mal 4 vacsie fotenia a fotky sa mi v PC len mnozili. Idem skusit nieco vytriedit a upravit, aspon sa bude lahsie sediet za PC :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 4. 2019 15:15

Já zase v posledních dnech vůbec nestíhám... Začali to offroady, pak Slovensko, hned na to 170 výročí divadla, včera se mi časově křížil Filip Benešovský s floydovskýn koncertem Dark side of the Moon a vážení borců před dnešním kláním G-Titans Night IX (box ve všech podobách), v pondělí další činohra, pak čarodějnice a na to oblastní finále mažoretek. Nějaké fotky jsem už dal na rajče https://melifoto.rajce.idnes.cz/ , teď však naleštit objektivy a za necelé dvě hoďky už zase budu mačkat spoušť. Přitom denně do práce a doma se mnou nemluví už ani lednice... 8-)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 4. 2019 18:51

Já jsem se nakonec překonal a vyrazil, na začátku trochu mrholilo, bylo to na svetr a bundu, viděl jsem i lidi se zimním oblečením, ale Porsche sraz se docela vydařil:

Obrázek

Tohle je neskutečná klasika, Porsche 911 Turbo, kamarád ji měl v červené barvě, úžasně si to řidičsky užíval, protože reaguje neskutečně spontánně na každý pokyn, ne jako dnešní stroje, které mají 4x4 a spoustu elektronických pomocníků, napravujících chybu řidiče.

Na Food festival jsem to nakonec ale nestihl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 28. 4. 2019 13:35

Za 4 a půl hodiny skoro 2k fotek... kam se však hrabu na nejlepšího sportovního fotografa v DIGIaréně. Konečně jsem však pořádně provětral EF 85/1.4 a jsem hodně spokojen. Canon mě ale o5 nakrkl, když se v rumoursech přestal objevovat připravovaný objektiv EF 135/2 s IS. Takže už nečekám a v e-infin si objednám původní starou verzi, za cca 5-7k levněji než v CZ. 24/1.4 hold počká až na podzim.
85 na 1.6 ISO 4000
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 4. 2019 16:03

Tak tahle se mi líbí.

Ty přípravné fotky z boxu se mi líbily také, ale fotka z akce je úplně o ničem jiném, než nějaké to vážení. Jinak mám úplně stejnou zkušenost, že i s portrétním objektivem vznikají ze sportu zajímavé fotky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 4. 2019 05:17

Hezky zachyceno.

Pevné sklo fotce často dává šmrnc, tady by třeba to pozadí tak nerušilo ale jindy je to patrnější. Ale v boji o světlo se clona 1,4 moc hodí ;-)

Já zatím nakonec vždycky sklouznu k zoomu, u sportů, které mě teď zajímají, mi to s pevným sklem moc nejde.

Jinak jsem se včera naučil novou fotografickou zkušenost, a mám ji potvrzenou i od skutečných fotografů se skutečnými foťáky - nejlepší pozice pro záběr se poznají tak, že v tom místě roste ostružinový keř s velkými trny.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 4. 2019 08:02

Ja to tak mám pri krajinkách s pevným sklom. Najlepší bod je buď strmý sráz, ostrá skala alebo rašelinisko.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 4. 2019 08:08

Aspoň člověk ví, kde má hledat :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 4. 2019 16:53

A ještě to chce mít dobré světlo, což nebývá vždy jednoduché, když se mi to nepovede, vzpomenu si na poučku MK (ne, že by to pomohlo, ale člověk má takový hřejivý pocit, že v tom není sám).

Mimochodem, jdete někdo na čarodějnice nebo na 1. Máje?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 4. 2019 17:18

Myslíš “Jděte za světlem.” ?

Ano, to je další stresor ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 4. 2019 17:32

Na vlastních chybách jsem se přesvědčil, že má pravdu. A když se podíváš na fotky z MTB, ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 4. 2019 17:41

Já vím :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 5. 2019 06:07

Já jsem s tím dost bojoval včera na čarodějnicích, světla málo a prostoru ještě míň, všude se tlačí lidi se smartphony a strkají je nad hlavu tobě do záběru. Protože se mi na strom nebo někam na zeď lézt nechtělo, tak jsem zkusil trik a la Micina, vzít to od země ze psí nebo chcete-li dětské perspektivy.

Obrázek

Mimochodem, není to focené D850, ale D500.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků