Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 10. 2018 18:05

Psychologický test, který jsem učinil rozštěpením původní kecací diskuze pod "Kdy nahradí ...." přinesl jasné a měřitelné výsledky. Diskuzi "Kdy nahradí ....." neopustila většina diskutujících, spíše se tam vrací. To znamená, že jakákoliv další výzva k tomu, aby Ganec přestal blbě kecat, je a bude falešná. Lidi ho tam jako atrakci potřebují a kompletní přesun do tohoto vlákna se nepodařil, protože prostě pro mnohé to bez Gance není ono. Ano, Ganec je pro mnohé hlavní osoba diskuze a jediným důvodem, proč setrvávat na diskuzi. Pak ale by se měli mírnit v nadávání, jelikož když si ho tam pěstují, tak by si toho měli být vědomi.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 29. 10. 2018 18:11

No...bud rád, že aspoň tu neprudi.

Apropo, nemáš pravdu, všimol som si, že viac ludi začalo toho idiota úplne ignorovať. Napríklad ty, pemar...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 29. 10. 2018 18:39

Ja by som sa tam už neukázal, ale keď sa nikto nemal k tomu, aby tam položil tú základnú otázku, tak som sa toho ujal. Stále pokračujúc v tom, že ho aj tam ignorujem. V piatok tam dám posledný post a už sa tam neukážem. A tu je to môj prvý a posledný príspevok o Gancovi. Radšej tu budem písať o tom, ako napredujem v behaní a chudnutí :-)
Aj ostatných by som chcel poprosiť, aby tu o ňom držali ústa a zbytočne ho nespomínali.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 18:51

FOE

A podařilo se ti aspoň na chvíli vyrazit s foťákem ? Počasí od neděle je ovšem výzva.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 10. 2018 19:46

Já jsem rád za to vlákno bez Gance, v tom vedlejším ze setrvačnosti něco občas okomentuji, zvyk je železná košile. Aktuálně nemám chuť vytáhnout foťák z brašny, máme tu smog a inverzi, což bytostně nesnáším. Kvůli rodinnému programu není šance ani o vikendu vyrazit na hory, snad až někdy v prosinci. A kvůli jednomu firemnímu projektu nestihnu v prosinci ani tradiční předvánoční lyžování, takže mne přepadla listopadová deprese. Trochu si to snad vynahradím mezi svátky, místo poflakováni a konzumace cukroví plánujeme vyrazit s Micinou na lyže (zbytek rodiny zůstane raději u televize a cukroví), bude tam sice 3x více lidí a bude to 3x dražší, ale pokud vybereme vhodnou lokalitu, tak by to mohlo dopadnout dobře.

Objednal jsem si lens-protect i na větší objektivy, zkusím ve zbývajících vánočních dnech chodit fotit do Prahy, i za špatného počasí, sníh a déšť fotkám nevadí, spíše naopak, ale snad jen nebude “špinavá zima”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 29. 10. 2018 20:26

Ja si myslím že aj kriminálnik môže mať nejakú budúcnosť a aj farár môže mať nejakú nekalú minulosť. Ale dávať mu 185-tu šancu je z mojej strany tiež naivné. Nakoniec vždy skončím s pomenovaním čo mu vymyslel Landov.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 29. 10. 2018 20:36

landov píše:No...bud rád, že aspoň tu neprudi.

Apropo, nemáš pravdu, všimol som si, že viac ludi začalo toho idiota úplne ignorovať. Napríklad ty, pemar...

Ja... ale ja ho mam na ignore liste...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 20:38

Snad taky napadne ve městech sníh, aspoň na pár dní. Dokonce mám pro ten případ naplánovanou jednu fotku, co už jsem udělal, ale chtěl bych ji vylepšit. Takže se dá říct, že je to malý projekt.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 10. 2018 20:44

U mne je to polonáhoda v tom smyslu, že když v té situaci jsem, tak ten moment vidím (a někdy mi to vyjde ho i zachytit :-) ). Ale že bych šel a měl předem naplánovanou fotku, to na 95% procent nemám, improvizuji. Třeba stojím na rohu ulice a čekám, až půjde někdo zajímavě vypadající přes přechod.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 20:59

No, zatím mám ten projekt jenom jeden :-) jinak taky čirá improvizace.

Street foto mě hodně láká, bohužel na krátký sklo nemám odvahu, dlouhý je prý špatně ... takže trochu v kleštích. Mám trochu štěstí, že moje žena taky fotí, ve dvou je to lepší. Akorát v zimě trochu rychle stydne. Jak se nehýbá, tak vychládá ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 10. 2018 21:18

Občas to s tím dlouhým sklem stojí za to zkusit (možná už jsem tuhle fotku dával ve vedlejším vlákně o nejoblíbenějším objektivu):

Obrázek

300/4 přes půl náměstí, vsadil jsem na barevnou tonalitu, z mého subjektivního pohledu to docela vyšlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 21:25

Tohle vyšlo určitě.

Nedělá na tebe neslušný gesto, že ne ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 10. 2018 21:49

Jiná klasická streetovka je na dlouhé sklo tohle, tady jsem si pomohl odretušovaním zbytečných postav, kouzlo je v té červené barvě a v protisvětle:

Obrázek

70-200/4 na 200mm.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 10. 2018 21:53

Davidof: člověče nepovedlo, když jsem viděl jak je venku hnusně, tak jsem si řekl, že chvíli počkám, no a nakonec jsem skoro prospal víkend. No a jak jsem si dal o víkendu oraz, tak teď zase makám nanovo. :-(( Ale už to nenchaám dojít takhle....
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 21:57

FOE

V detektivce by takhle přerušená věta znamenala průser, doufám, že to s tebou nešlehlo (?) ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků