Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 23. 7. 2020 11:07

tak tomu rikam ulovek ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 7. 2020 12:11

:-)
Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 23. 7. 2020 12:18

kurz sportovni fotografie :-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 7. 2020 12:21

tak tohle je trochu jinej oddíl :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rea_andrea 23. 7. 2020 12:32

Ježíši Kriste :-D
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2020 13:09

Oni To tí aziati dosť často aj úmyselne blbnú pre sledovanosť na trubke alebo tiktoku. Virál je dnes modla.
Toto sa dalo v pohode z rovnakého uhla cvaknúť aj stojac na nejakej doske alebo podobne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 23. 7. 2020 13:20

Taky jsem si říkal. Navíc tam pravděpodobně ani nebude vidět, že to fotí nad vodou.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 23. 7. 2020 13:49

No ja bych rekl, ze nekteri si takhle proste zvysuji sledovanost a uz maji i spocitane, ze jim to tu techniku zaplati ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 7. 2020 19:30

Pro odlehčení od debat na téma foťáků Olympus/Nikon/Canon/Sony/xxxx/yyyy - stvořil jsem na blog pro změnu článeček o něčem, co létá - https://blog.fotozona.cz/2020/07/dji-ma ... elare.html
Konkrétně o nejmenším DJI Mavic Mini a to primárně právě z pohledu focení...
P6280992.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 27. 7. 2020 05:26

Zrovna na focení bych žádný takový malý dron nechtěl, kvůli malému snímací ty fotky budou pořád jako z mobilu. Na video by to stačilo, ale to mne nebaví a vadí mi ty omezení, kde a jak mohu létat.

Pokud mi to nevadilo, tak dron je dnes v ceně jednoho průměrného objektivu, takže v pohodě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 7. 2020 06:15

Jojo, zázraky se čekat nedají, ale on je upřímně pro focení trochu diskutabilní i větší Mavic Air 2 (půlpalcový čip 4:4:4 vypadá papírově dobře, ale podle všeho s tím pracují nějak divně, takže přínos je menší než by se zdálo). Větší posun je až Mavic 2 Pro s jednopalcovým čipem, ale ten už je zase větší docela o dost a celé se to sune trochu jinam.
Nicméně ale foto výstupy z "Mini" jsou při troše snahy docela slušné, je si dobře uvědomit, že pro fotky ze vzduchu třeba hloubka ostrosti moc nehraje roli, takže v tomto se výstup z malého a velkého čipu neliší vůbec, tohle je trochu jiná situace, než když porovnáváš klasickou "pozemní fotku" z kompaktu/mobilu a "pořádného foťáku".
Rozdíl je "jen" v dosažitelném počtu detailů a řekněme čistotě, ale popravdě pro Instagram to nepoznáš prakticky vůbec a i u tisku A4 je výsledek hodně dobrý, s přimhouřením oka i A3. Ambice na tisk velkých formátů u dronu nemám, tak zatím pohoda. Pokud mne to chytne, tak zkrátka na nějaký upgrade dojde...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2020 06:53

U Mavic 2 PRO je trochu zmrvena optika. Aj ked je pravda, ze niektore fotky z neho mi pridu technicky super, ine uplne na prd. Ale v zasade som spokojny, za tie peniaze perfektna hracka.

O Mavic 3 koluju rumory, ze by mohol dostat mFT snimac, ale uprimne pochybujem, ze by sa tam zmestil bez zasadneho narastu hmostnosti a velkosti (co by som nechcel). Ani s implementaciou toho 1" neboli najuspesnejsi a bol by som radsej, keby sa pokusili trochu zlepsit prave toto.

Inak Mavic Mini ma sestra a dnes uz by som sa o to asi trochu bal :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 7. 2020 07:34

Co si budeme povídat, on žádný dron DJI (asi ani žádný jiný) není příliš optimalizovaný na focení, prioritou je vždy video. Fotky jsou někdy lepší, někdy horší, ale vždy je to spíš "tak nějak mimochodem".
Zas ale na druhé straně i v této situaci už vznikly mraky fotek, které vyhoví i vyšším nárokům, tak bych to zas tak neprožíval, zjevně to jde :-)

Jinak do budoucna se asi dá najisto počítat s Mavic 3 celkem brzy, nový Air 2 v lecčem větší Mavic 2 překonal, tak to DJI nějak řešit musí, ale detaily jsou zatím nejisté.
Osobně bych navíc docela věřil i v postupné vylepšení Mavic Air 2 s novými firmwary, ten skládaný čip není bez zajímavosti a určitě by to mělo jít ještě proti úvodní verzi vyladit.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2020 08:20

Tak popravde neviem, co by som vlastne od video orientovaneho drona cakal. Vie to bracketing, vystup do RAW, ovladanie clony, seriove snimanie, AF/MF, peaking ... vsetko tam je, takze pri M2PRO mam problem len s vyslednou kvlaitou videa ktora sa pri videu proste strati.

So ZenMuse Z5s/X7 by som asi problem nemal. Pri videu je toho na riesenie viac, preto to moze vyzerat, ze su optimalizovanejsie prave pren. Inak teda Air 2 je zaujimavy, ale oproti PRO je stale pozadu. Ale zase ta velkost je snimac, ale spat k tomu snimacu by som sa uz nevracal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 7. 2020 08:27

No letově je právě Air 2 proti PRO lepší, je to rozebrané na více místech a docela dost věcí odladili. Je menší snímač a zatím je trochu omezenější aplikace (DJI Fly proti DJI GO) a také není prozatím podpora Litchi, ale jinak se Air 2 fakt povedl. Pokud se ještě doladí pár věcí na úrovni fw, tak to bude asi hodně dobré. Přecházet z M2 PRO na M2 Air ale smysl určitě mít nebude (jen zcela výjimečně).
Co jsem viděl různé rumors, tak dost možná současná podoba Mavic 2 skončí a plně ho nahradí právě Air 2 a budoucí Mavic 3 velikostí o něco vyroste, což by právě mimo jiné umožnilo to MFT atd., zas ale pro některá použití to trochu omezující bude. Ale nechme se překvapit, nakonec to může skončit úplně jinak :-)


Ad ZenMuse Z5s - tak jistě, to by se mi taky líbilo, ale bohužel to už jsme velikostí někde úplně jinde :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků