Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 2. 8. 2021 19:32

landov píše:Mam radsej riesenia, ked to podla moznosti je vsetko v jednom baliku. Objednal som Cinana, ked mi znova odide, tak uz asi zvolim inu cestu.

Citacka od Cinana dorazila (23€), funguje zatial OK (vyskusane XQD aj SD karty), rychlosti u XQD su medzi 300-400MB/s, takze pohoda.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 2. 8. 2021 20:16

Vypadá jako dost velká.

Mimochodem, ten řemen, o kterým jsem se bavil s MK byl Fotospeed King, ale on jich asi měl víc.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 2. 8. 2021 20:18

Asi 5x10cm
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 3. 8. 2021 07:17

Tohle vypadá zajímavě https://www.film-technika.com/ostatni-v ... s-scs-n12/

Landove, tak ať slouží "dlouho a blaze". ;-)
Moto One Vision
Sony A6100, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2021 08:13

Tak ono nebude asi ani univerzalne dobry popruh. Je dost rozdil, jestli to clovek nosi na krku pres kosili nebo treba (castecne) na tele, kdyz nosi hlavne tricka nebo treba hlavne pres rameno, jestli to pouziva vylozene na noseni nebo jako tu pojistku/drzak. Jestli to chce casto odepinat od fotaku. No atd
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 3. 8. 2021 08:26

Slide i Slide Lite od PD mám. Klidně se na tom může člověk i oběsit a bude na těch kotvičkách hezky a dlouho se houpat. :-)
Naposledy upravil wikxzen dne 3. 8. 2021 08:28, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2021 08:27

Mám ten popruh, co se připevňuje do stativového zavitu a kde lze rychlospojku deaktivovat, raději šroubuji, než aby se mi to nechtěně uvolnilo.

Ten Peak Design s tím měl problém, doporučuje se to u něj kontrolovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 8. 2021 08:29

Ako som spominal, PD Slide uz roky pouzivam vratane casteho nosenia s N 200-500. Nikdy ziadny problem. Mam aj popruh Joby, ktory ale okupuje stativovy zavit, co je dost nestastne riesenie.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2021 08:41

Zrovna u 200-500mm vím o dvou lidech, kterým se PD slide odpojilo a padlo na zem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 8. 2021 08:48

Nejraději nosím foťák na popruhu křížem přes tělo, a chci aby objektiv směřoval dolů, nikoli do strany.
Tam je asi nutné použít tu kotvičku na destičku ve stativovém závitu.
Nosnost těch kotviček u PD je prý 120 kg.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 3. 8. 2021 08:51

Ad "u 200-500mm vím o dvou lidech, kterým se PD slide odpojilo a padlo na zem." - co vím, tak někdy ke konci roku 2018 to v PD nějak vylepšovali a od té doby by to mělo být na 100%. Já už mám pozdější a ač některé věci kolem PD kritizuji, tak zrovna těm spojkám jsem ochoten věřit docela dost... U starších to asi taky nebylo s problémy tak časté, ale přeci jen horší.

Jinak ale PD užívám jen přímo na tělo přístroje, s větším sklem (nyní Oly 100-400, ale dříve i Sigma 300/2,8) jsem užíval a nadále užívám prakticky jen SniperStrap s jezdící karabinou, se kterým se to nosí za závit v těžišti v pozici vzhůru nohama pod ramenem. To je praktičností úplně jinde, ale je to vyloženě na ta velká skla a přitom focení z ruky.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 8. 2021 08:52

Ano, když má být objektiv otočen dolů, pak za za stativový závit.
Ohledně toho padání. PD to má vyřešené velmi dobře a spolehlivě, ale lidi se liší. Někdo se naučí grif a zaskočí mu kotvičky spolehlivě i ve stresu, někdo je manuálně marný a bude mít problémy pořád.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 8. 2021 08:55

Fajn, okupace stativového závitu destičkou s kotvičkou mi nevadí.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 8. 2021 08:57

PD dodává do stativového závit takovou minidestičku s okem na upevnění kotvičky. Minidestička je kompatibilní s ArcaSwis stativy a unese v pohodě menší skla.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 3. 8. 2021 08:58

A k tomu člověk dostane roztomilý pytlíček s logem PD, nimbusem a pár kotviček jako bonus. :-)
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka