Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 7. 2020 08:56

To moze byt. Neviem sice coho sa to tyka, ale aj Air napriek velkosti sa pri lete drzal lepsie nez starsi Mavic PRO. Toto ale uz riesit nemusim, M2PRO sedi vo vzduchu vyborne. Viem, ze Air 2 ma tie lepsi Active Track, ale pre mna to stale nie je moc pouzitelne.

V podstate na M2PRO funguje vsetko na solidnej urovni a bez zasadnejsieho upgradu optiky by som asi do nastupcu nesiel.

Akurat by mohli upravit ovladac, Pravy roller nejde otacat, ale len akoby naklapat rovnako ako lavy na ovladanie gimbalu. Predpokladam, ze to funguje dobre pri zoome, ale na zmenu clony/korekcie expozicie sa to moc nehodi.

Inak som tak trochu dufal, ze pride Phantom s vymenitelnym gimbalom schopnym odniest aj ZenMuse. Akurat ani neviem preco, sam by som si to asi nekupil. Uz to je velkostou prilis.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qq_sk2 28. 7. 2020 07:57

qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 7. 2020 05:56

Vcera sme sa so zenou vybrali vecer na prechadzku, po dlhom case som vytiahol stativ, ze odfotim kometu. Dosli sme na miesto, nato prisla nad obzor oblacnost a svetelny smog bol tiez paradny. No nic, rozlozil som stativ, dal na neho fotak a vtedy som prisiel na to, ze Z6 nema podsvietene tlacidla...v duchu som pic*oval ako najaty, potom kym som v tme trafil nasadit dialkovu spust, tak som sa uz nas*al !
Z komety nebolo nic, cvakol som len nedaleky kostolik, zbalil fidlatka a hajde domov...pekny vecer za nami :D
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 29. 7. 2020 07:04

:) z fotozivota :)

Já měl 2 měsíce zpátky podobnou historku: "Mám v posledních dnech fotoabsťák, tak jsem si trochu vymyslel fotku. Potřebuji na to dobu těsně po soumraku, tak 30 minut na expozici, a tak jsem si vytipoval čas, místo, oblékl se, nachystal stativ, dobil baterku, nachystal objektivy, spoušť, fotobatoh, čelovku, zkontroloval karty, baterky, obul se, zamknul a pro jistotu ještě jednou zkontroloval foťák. Po 30 minutách jsem dorazil na místo, měl jsem ještě 5-10 minut do akce, tak jsem si ještě zkontroloval místo na stativ, ať mám tu nej kompozici. Rozbalil jsem stativ a když jsem chtěl nasadit foťák, zjistil jsem, že nemám imbus na sundání druhé stativové destičky, co mám permanentně na foťáku (na nasazení na PD popruh). Tož tak ... jsem zpět."
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 7. 2020 07:14

Imbusák mám v každé brašně i pytlíku na stativ. Naštěstí sedí ty od nábytku z Ikea. :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 29. 7. 2020 07:20

No já už teď taky :)

A budu mít i novou hlavu, která bude podporovat i tu destičku na popruhu ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 7. 2020 07:22

Jo podsvietené tlačítka, to bola vychytávka jak hrom na mojom oloušovi E-620 nejaké to desaťročie dozadu.
Vlastne nás ti výrobcovia pekne kŕmia otrubami, na novom modeli to možno bude zas úžasná inovácia, kvôli ktorej sa oplatí upgrade... :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 7. 2020 07:37

Jj, dnes má podsvícení snad jen D850 a vlajkové DSLR, přitom je to tak praktická funkce. Nicméně v dnešní době už to není tak nezbytné, když mám s sebou všude mobil.

-- 29. 7. 2020 08:37 --

...možná ještě vyšší Pentaxy?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 29. 7. 2020 07:45

Praveze aj D500 podsvietenie ma, takze som bol v tom, ze Z6 to ma tiez...kruty omyl :-)
Ono je fajn, ze sa da posvietit mobilom, ale clovek pride o jednu ruku, co dost chyba.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 7. 2020 07:54

Lumix S to maju myslim tiez.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 29. 7. 2020 09:11

Dolgor píše:
...možná ještě vyšší Pentaxy?


Dnes už asi nejsou vyšší Pentaxy :)

Jinak žádný Pentax nemá podsvětlené tlačítka. Jen K-1 (II) ma volitelně vypínatelné LEDky na různých místech (bajonet, slot na karty apod.)

https://youtu.be/oQt-K7hta0g
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 29. 7. 2020 09:22

Ale no tak panove. nejaky hloupy podsviceni, pravej fotograf fachmann preci potrebuje skvely parametry a spoustu funkci, ktery mu mohou poskytnout jedine skvjelý a pokrokovy moderni bezzrcadlovky, nejaky cvakbedny jsou odepsany uz davno i kdyby mely tri sady podsviceni. Naopak tohle je vyhoda bezdrcadlovek, ze tam zamerne nebyly implementovany nadbytecne funkcionality jako treba podsviceni, smysluplny uchop a pod. Vzdyt magori, co jim ta skvela ergonomicka bezzrcatka ergonomicky nevyhovuji si k nim mohou poridit treba lplate nebo si to origovat.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandak1 29. 7. 2020 09:39

Ganec číslo 2 se ozval.
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 7. 2020 11:40

Chjo.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 7. 2020 12:23

Copak o ruku míň (při svícení mobilem), ale ten vypálený zrak a další minuty adaptace zpět na tmu :)
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků