Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 21. 11. 2021 08:44

Na portálu Ministerstva zahraničí ohledně Itálie (jedna z mých destinací mezi vánočními svátky) například píší, že pro pobyt v zahraničí je nutno počítat s možnými komplikacemi (např. nucenou dvoutýdenní karanténou v případě kontaktu s nakaženou osobou, nucenou izolací nebo i hospitalizací v případě onemocnění, nicméně situace se může kdykoli změnit podle “semaforů”, například pro UK, pokud vím, už povinná 14 denní karanténa platí.

Každopádně je už jasné, že na bavorské nebo saské vánoční trhy se letos podívat nepojedeme. Škoda, měly hezčí vánoční atmosféru, než ty naše.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2021 10:02

Mě osobně ta situace hodně vadí, bohužel to nemám nastavené jako Tomáš, že co mě osobně neomezuje mi nevadí, mám vždy obavu, že příště někoho napadne něco, co už mi vadit bude ...

Tím neříkám, že je to racionálnější nebo ušlechtilejší přístup. Spíš je to nanic, protože mě tím pádem nas@re prakticky všechno :-))

Velké cestování mě naštěstí nikdy moc nelákalo, ale jak to vypadá, malé cestování (okolní státy) je taky pasé a budeme rádi, když nezakážou vnitrostátní.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 11. 2021 10:09

Já teď po zotavení se z "housera" rychle doháním resty na zahradě než se definitivně ochladí. Rýče a lopaty, vůně hlíny, hrábě a metly, praskající suché listí, kýble a vylévání nevábně smradlavé dešťovky z nádrží pod okapy, překvapení ježci v houští, zazimování květináčů, stěhování bonsaií do zateplené kůlny, uzamčení studny... zaskočený kocour na své trase... skřehotající přemnožená rodinka strak obecných... vítr ve vlasech... houno na botě... :-)

A také už jsem znovu na home office, a nejspíše to tak zůstane do konce roku.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2021 11:38

Dnes je aj u nas oloveno, tak len take hratky s dlhsim casom. Tahanovsky tunel.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 11. 2021 12:42

wikxzen
krásně napsané, ty bys mohl psát knihy :-)

Taky mám na zahradě pár restů - zateplit korejskou jedličku, japonský javor, rakytník, dosypat mulčovací kůru, odpojit hadici, zazimovat kohoutek atd atd...
...měl bych na to jít, než začne fakt mrznout
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houghs 21. 11. 2021 15:25

Včera bylo ideální počasí na zazimování zahrady. Se synem jsme poštěpkovali větve z poraženého ořechu, s manželkou vyhrabali listí a odpad spálili. Zima může přijít.

Co se týče cestování, asi jdeme proti proudu, minulý týden jsme koupili letenky do USA kde strávíme na přelomu ledna a února 10 dní. Už máme i rezervované hotely a koupené lístky na vlak. Ačkoliv jsem byl v USA mnohokrát, tak zimní Ameriku vlastně neznám a rád bych viděl zasněžený New York a Washington. Dosud jediné místo v USA které jsem viděl pod sněhem byl Grand Canyon, což je zase relativně vzácné pro Američany.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 11. 2021 15:33

Tak to závidím, já nemám teď vůbec čas a prostor někam jet.
Mě láká severozápad USA, státy Washington, Montana, Idaho, asi i Oregon.
Chtěl bych to projet až do Vancouveru.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 11. 2021 15:38

Shrabat listí za den je sen. Naše zahrada má půl hektaru a na většině plochy vzrostlé ovocné stromy, takže se jde na etapy. Naštěstí obvykle jen ryju políčko a skládám štěpku a uhlí do sklepa :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2021 17:04

Ja sa chystam do Svidnika :-) ...zajtra. A kedze sa uz hovori o lockdowne, tak to bude asi posledna cesta v tomto roku.

Zatial nevidno svetlo na konci tunela...:

Pri výstavbe jednokoľajnej Košicko-bohumínskej železnice v roku 1870 sa musel neďaleko dnešnej miestnej časti Ťahanovce postaviť 277,4 m dlhý tunel. Tunel sa razil rakúskou tunelovacou sústavou. Jeho tunelová rúra sa nachádzala čiastočne v oblúku s polomerom 283 m.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2021 17:08

Koukám, že tě to táhne čím dál víc k vlakům ... hlavně nenech černé myšlenky vyhrát ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2021 17:12

Ale, to len pretoze ten tunel aj ten druhy funkcny mam v blizkosti :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2021 17:18

No ale stejně ... kdo ví, co tě bude napadat po dalších týdnech lockdownu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2021 17:56

Aha, tak ja to znasam celkom OK. Iba ma ser*e, ze napriek slubom o umozneni vstupu do restauracii ockovanym aj v "ciernych" okresoch, realita je taka, ze restauracie zavreli pre vsetkych. No a clovek ked chodi pocas tyzdna sluzobne, tak stravovat sa na benzinkach rychlo omrzi :oops:
A najhorsie je, ze tato situacia bude trvat asi dost dlho.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 21. 11. 2021 19:24

Jo to moc dobre poznám. Musíme chodiť po celom Slovensku aj cez najsilnejšie lockdowny a žrať bol sakra problém, o ubytovaní ani nehovorím.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 11. 2021 19:27

Nás to taky čeká, ale vy jste na Slovensku vždycky o krok napřed ;-).
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků