Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 6. 2020 22:20

"pro bílého anglicky mluvícího cizince mohou být velmi nebezpečná obě místa"

Ještěže do této definice nespadáme. ;-)

Jinak "nebezpečná lokace" je dost relativní pojem. Ono se to kolikrát sejde, že v Uherským Brodu je to mnohem víc vošajstlich než v Bronxu nebo Bogotě. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 6. 2020 04:49

Jako jednotlivý případ asi ano, ale z hlediska statistiky je riziko například násilné a majetkové trestné činnosti v těchto zemích a zejména ve městech řádově vyšší, v Uherským Brodu bych si sice také hlídal v Kauflandu peněženku, ale neřešil bych, že mne za rohem může přepadnout někdo se zbraní v ruce a že jí může být schopen i použít.

O neoblíbenosti Američanů v některých dobách a některých lokalitách bych také mohl vyprávět, chovají se v cizích zemích jako doma a to občas vyvolává nenávistné protireakce, když vám houf lidi háže kamení na džíp, ve kterým sedíte, tak to není dobrý pocit, zejména pokud jste tam s manželkou a bez nějaké účinnější ochrany.

V Jihoafrické republice byli naši hostitelé připraveni střílet na každého, kdo se přiblíží k jejich domu, protože věděli, jak dopadli ti, co svoje životy a majetky nebránili.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2020 07:38

No, zrovna ten Uherský Brod a strieľanie....

Afriku som už dávno vyškrtol zo sníčkov. V Egypte som bol, nič moc. Mal som nutkavý pocit, že som taká veľká chodiaca špáršvajn. Ono je to všade, ale tam to až moc bilo do očí. Maroko bolo fajn.
No a zbytok afriky si podelili číňania na byznis a ajatolláhovia na to ostatné. No čo tam chodiť?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 6. 2020 08:43

V afrike su nastastie nebezpecne oblasti, v tomto pripade ubytovania, velmi dobre znacene :-D

Obrázek Obrázek Obrázek
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 6. 2020 09:31

Je to o statistice, v Uherském Brodu se střílelo jednou ...

Ty oblasti někdy značené jsou a někdy ne, když to člověk nezná, může si naběhnout, každopádně to chce mít sebou někoho, kdo to zná.

Ona je to ale vždy velmi riskantní situace, kolegové byli přepadeni několika ozbrojenými lupiči v Kapském městě, ale měli po ruce dlouhé zbraně, tak to druhá strana naštěstí pro všechny včas vzdala, každopádně je nejlepší se do takové situace vůbec nedostat, ale pokud tyhle aktivity jsou na denním pořádku, může to být (z mého pohledu zbytečný) problém.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 6. 2020 09:37

Samozrejme, to bol vtip :)

Z mojej skusenosti je to krajina ako kazda ina, ale naopak tu je hromada inych skusenosti, ovela negativnejsich. Tiez sme stretli skupinku slovakov ktora stretla inu skupinku slovakov kde jedneho z nich okradli vecer v Kapskom. Osobne by som sa vecer tulat takym mestom bal. Zrejme je to aj o tom kto ako velmi riskuje, dava si pozor atd. Na zivot to uplne idealna krajina byt nemusi, ale pokojne by som sa tam vratil zase.

Jedine co ma sklamalo bol ten Kruger. Urcite krasne miesto, ale predstavoval som si to inak.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2020 10:26

Pre kamoša bolo najväčšie sklamanie Austrália a Ayers Rock (Uluru). Roky si to plánoval, tešil sa na červenú skalu, ale nikde si nezistil, že červená je len v určité hodiny a v určitom uhle k slnku. No a výlet skončil tým, že mu ukázali šedivo modrý kameň, ku ktorému mohol leda tak po plot. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 6. 2020 11:00

Tie ploty a stuff ma hrozne nicia. Toto je napriklad nadherne miesto: https://www.google.com/search?q=Panoram ... 58&bih=977

lenze na fotenie to extra nie je, lebo vo fotogenickom case Ta tam nepustia. Navyse su tam vsade zakazane drony. A podobne hromada inych peknych miest ktore vidis na fotke a si uneseny, ale prides tam a vidisi samze zakazy, ludi, ploty a stuff.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2020 11:27

Uluru je nejaké moc posvätné miesto domorodcov tak to komplet zavreli, lebo im vadí už keď tam niekto stúpne.
Obavám sa, že svet smeruje k zákazom a obmedzeniam, predsa len ľudí je príliš veľa a zničia to už len chodením. Zázrak že ešte môžeme chodiť u nás po lese a popri vode bez zákazov, aj keď niektorí zbohatlíci už oplocujú a zatvárajú...
Bude len horšie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 6. 2020 11:29

Ano, pocet ludi zacina byt extremny. Napriklad Rim ma vobec nenadchol ciastocne aj kvoli turistom, kde na kazde mainstreamovajsie miesto stoja ludia v radoch a cela ta potencionalna romantika mesta sa tak proste vytraca.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2020 12:52

Mňa celkovo desia tie svetoznáme vyhliadky, jak ten jazyk-skala u severanov, fotíš sa tam a za tebou pol kilometrová rada dychtiacich turistov, to radšej utečiem (respektíve kašlem im na to) a fotím si doma na Sandbergu alebo Devínskej kobyle...
Podvečer ani nohy, maximálne nejaký párik, ktorému zavadziam zas ja. ;)
Ešte že mám okolo seba pekne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 23. 6. 2020 15:51

Já bych tu Jižní Ameriku tak dramaticky neviděl, OK, třeba Rio je komplikovanější a možná i další místa v Brazílii, ale Argentina by měla být bez problémů. Životu nebezpečná je Venezuela a s výjimkou Kostariky a Panamy celá Střední Amerika. Strašně rád bych se vydal na putování Mexikem, ale považuju to za velmi nebezpečné. Bezpečné je možná tak hlavní město a Cancún s okolím.

Bezpečné a zajímavé jsou USA a Kanada, hlavně ta západní část. Krajina na východě je hodně podobná Evropě.

Z Evropy má u mě nejvíc bodů Španělsko.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 6. 2020 18:03

Španělsko by byla krásná země, kdyby tam nebyli Španělé. Příliš líní, a přitom okrádající turisty, kde to jen jde, země plná špíny, kde emoce vítězí nad zdravým rozumem na plné čáře. Pláže jsou vesměs o ničem, přeplněná Costa Brava, kde stojí za návštěvu snad jen zátoka Cala de Sant Francesc s písečnou, asi 200 metrů dlouhou pláží sevřenou útesy, kterou znají více místní, než turisté. Tenerife, Gran Canaria a Fuerteventura jsou turistické peklo (to je z místního vtipu: organizují to Španělé a vaří tam Němci). Pyreneje, Grenada, krásná Sevilla mi přijdou zajímavější, ale ne přes léto, protože od května do září tu bývá k zalknutí, teploty přesahují i 40°C. Křesťané, muslimové i berbeři v Seville nechali svoji stopu, za vidění stojí proslulá sevillská katedrála, která je společně s palácem Alcázar a Indickým archivem od roku 1987 zapsána na seznamu UNESCO, stojí za to si pronajmout kočár a pokochat se krásou místních paláců.

Ze španělských měst se mi nejvíce líbí Barcelona. Ale ne celá, jen ta část mezi čtvrtí Rambla a mořem, je tam živo a k moři se dá dojít i pěšky. Možná si tam uděláme prodloužený víkend, až na letišti a v letadle nebude povinnost nosit roušky a až se situace s koronavirem zklidní.

USA za považuji za hodně přeceňovanou, kdybych měl volit mezi Ruskem, Čínou a Spojenými státy, Amerika bude na posledním místě, vůbec nic mne tam neláká, bezpečný je tak možná Manhattan a část Washingtonu, v amerických městech je míra kriminality větší, než jsme zvyklí z Evropy. na https://www.neighborhoodscout.com/ lze zjistit míru bezpečí jednotlivých míst.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 23. 6. 2020 22:07

Co mě utkvělo v paměti, byla několikadenní návštěva Paříže, myslím že v r. 2011. Vstával jsem tak kolem 5 ráno a jezdil jsem si sám celý den s mapkou v ruce a foťákem na krku (ještě apsc 7D) metrem, bloudil po uličkách i po nejznámějších památkách a lokalitách. V noci žádný problém, asi jsem měl štěstí a během 5 dnů jsem nacvakal cca 3k fotek, na které dodnes rád koukám - mám i fotoknihu. Dnes by to už určitě možné nebylo a to nejen v Paříži... 8-S

Edit: už se rozjížděli bezzrcátka :)
IMG_8540_paris2011.jpg


P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 6. 2020 05:05

Tak Paríž som takto ako študent olietal ešte v 1991. Mesiac som býval na študentských intrákoch a vymetal čo sa dalo. Ale fotil som ešte s prakticou a polovica filmov bola čiernobiela. Našťastie francúzština nebol problém.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků