Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 10. 2018 19:14

Vítáme fotoštamgasty!
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 10. 2018 19:16

Jeej, mozno si konecne pokecame bez Gokota...super !!!
A hned aj pridam - boli sme dnes rano so synom na rybach,nechytil nic, ale jesen je pekna aj na sidlisku (canon G1XMK3):
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 10. 2018 19:27

Má to tu atmosféru slunného podzimního dne.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 10. 2018 19:30

Nuz, syn chytal ryby a ja som bol ako dozor (kedze este nema15r), tak som aspon cvakal :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 10. 2018 19:48

Začína to nádejne :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 10. 2018 19:51

Pacia sa mi farby! To je bez postprocesu ?

Tiez sem hodim cvak.
Obrázek
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 011360.jpg

Zase blba otazka. Umelecku hodnotu ta fotka nema ziadnu, ale napriek tomu, ze mi pride zaostrena relativne slusne, mam z nej trochu pocit akoby bola z mobilu (pri priblizeni). Cim to je ? Je to fotene 40-150 f2.8 s 1.4 TC, full ress (G9).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 13. 10. 2018 20:01

Fidko: nevidim Exif, neviem v akom softe upravujes, ale ak s tym nemas zasadny problem, postni RAW a mozme skusit porovnat upravy. Osobne by ma to celkom zaujimalo.

-- 13. 10. 2018 21:04 --

Fidko píše:Pacia sa mi farby! To je bez postprocesu ?

Diky, je tam hlavne presvetlenie tienov a trochu saturacie. No a hlavne je to, ze to bolo fotene o 7:30 (cas v exife je nespravny)...o 8:30 uz to bolo svetelne o nicom !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 10. 2018 20:24

Upravy by tam nemali byt ziadne. Tu je raw: https://ufile.io/bt4q2

Na jaaa, tiez by som mohol niekedy vytiahnut fotak v tu spravnu hodinku :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 10. 2018 21:14

Neviem presne čo od toho očakávaš:

Tak na rýchlo:

https://uloz.to/!I2bChKw2siYg/vtak-dxo-2-jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 10. 2018 21:20

Do startu posílám jednu okřídlenou kočku
P1190468_DxO.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2018 00:30

Zdravím chlapi! Tak jaké tu točia pivko a nalievajú ruma?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2018 04:21

Fidko:
moja rychlovka v LR
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 10. 2018 06:55

Byli jsme doma dohodnuti, že ráno vyrážíme s manželkou a synem na Milešovku a oni mi dnes ráno odmítli vstát. Je to škoda, protože i mně stojí hodně sil se překonat k nějakému to j pokusu o fyzický výkon. Příště se na tedy ně vykašlu a jedu sám. Také máte tak línou rodinu?

Já jsem propásl zajímavý moment už i minulý týden, kdy bylo super počasí na mlhovku do údolí, tam jak je ten železniční koridor napravo směrem od Průmyslové dolů před Poděbradskou, ale neměl jsem foťák s sebou a není tam ani kde zastavit, takže nic.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 10. 2018 07:21

Hmmm ja som bol vcera od rána na chate. Skúšal som niečo fotiť v protisvetle ako prvý obrázok tu.. Ale tak dobre to veru nebude vyzerať ani keď sa do rawu pustia najlepší LRmisti..
Sme potiahli do dnes do 2 rana tak som sa k spracovaniu nedostal a ako pemarova rodina lež žiím ešte v posteli.. A von to vyzerá nádherne. Ale hlávka bolí :-/ tak za chvílku ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 14. 10. 2018 07:34

pemar píše:Byli jsme doma dohodnuti, že ráno vyrážíme s manželkou a synem na Milešovku a oni mi dnes ráno odmítli vstát. Je to škoda, protože i mně stojí hodně sil se překonat k nějakému to j pokusu o fyzický výkon. Příště se na tedy ně vykašlu a jedu sám. Také máte tak línou rodinu?

Já jsem propásl zajímavý moment už i minulý týden, kdy bylo super počasí na mlhovku do údolí, tam jak je ten železniční koridor napravo směrem od Průmyslové dolů před Poděbradskou, ale neměl jsem foťák s sebou a není tam ani kde zastavit, takže nic.


My sme tak nejak časovo nekompatibilní. Ja ranný vták, oni sovy. Tak že to tiež často končí individuálnymi akciami.Keď oni idú spať, ja vstávam :)

-- 14. 10. 2018 08:36 --

DUDISKO píše:Hmmm ja som bol vcera od rána na chate. Skúšal som niečo fotiť v protisvetle ako prvý obrázok tu.. Ale tak dobre to veru nebude vyzerať ani keď sa do rawu pustia najlepší LRmisti..
Sme potiahli do dnes do 2 rana tak som sa k spracovaniu nedostal a ako pemarova rodina lež žiím ešte v posteli.. A von to vyzerá nádherne. Ale hlávka bolí :-/ tak za chvílku ;-)


Hlavne že už si doma, niekde som čítal, že si 5 rokov sedel :)
U nás bol jarmok, tak viac video ako foto. Hlávku mám poriešenú, od momentu v živote, daného vekom, keď som usúdil, že mi už etanol nerobí dobre. Tak že iba trochu na dovolenke, čo je cca 10 dní z 365 tich.
FXE1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků