Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 10. 2022 17:27

Za mě tentokrát taky ne. Fotka rovnou do koše, bohužel. A řekl bych, že i klasické špatné použití ultraširokáče tam, kde se vůbec nehodí. No a PP tomu už jen nasadil korunu ;-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 3. 10. 2022 18:51

No, nakonec jsem to také tak vyhodnotil, postproces neni moje silná stránka, ale za pokus to stálo.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 10. 2022 20:01

Já to taky s těma širokáčema neumím, chce to mít to správné oko a opravdu vybrat dopředu nějakou dominantu a prostředí brát jenom jako takový doplněk. Jakmile se člověk snaží pomocí širokáče do záběru zabrat co nejvíce, tak to většinou dopadne blbě :-).

To já si o víkendu přivstal (4:15), abych byl na kopci ještě za tmy a stihnul svítání. No nakonec se to svítání moc nepovedlo kvůli oblačnosti, ale něco jsem cvaknul :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

České středohoří (foceno z kopce Raná). X-T2 + 18-55 + DJI Mini 3 Pro.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 3. 10. 2022 20:34

noxx_cz paráda
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 10. 2022 05:28

Pekne fotecky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 4. 10. 2022 05:28

Já jsem ještě v letním módu:

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 4. 10. 2022 06:29

noxx_cz: fajnove!
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 4. 10. 2022 07:46

Chlapi díky ;-). U té X-T2 trochu zápasím s technickou kvalitou, která prostě objektivně je horší než ze Zka, ale zase mě to s ní víc baví :-).
pemar: no moc lidí ve vodě vidět není :-). Už je tak studená? Nebo je celkově chladno? Podle zpráv je v západní Evropě kolem 30, ale na "balkánu" jen kolem 20.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 10. 2022 07:55

Podla tienov to vyzera na skorsie rano, takze asi preto ziadny ludia vo vode.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 4. 10. 2022 09:07

Někdy jsou lidé v moři na závadu, jako třeba tady: https://m.facebook.com/AndrejBabis/phot ... 444540003/
Kde z něj jistý náboženský web udělal ďáblova rohatého služebníka. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titan_66 4. 10. 2022 13:54

Noxx_cz: Taky mám ten pocit, s Fuji je zábava fotit, ale ta kvalita fotek na Nikon Z je přece jen jinde. A to nemluvím o bayerovi, který je mi bližší pro krajinky než x-trans. Ale zase jsem se nedokázal s Fuji rozloučit úplně, Fuji barvy jsou mi nejbližší, tak jsem si koupil filmový simulace Fuji na Nikon Z. Hlavně je to znát u fotek lidí, kde ty pleťovky vypadaj líp než na Nikon simulacích. Oblíbená Classic Chrome, Acros atd. vypadaj na Nikonu dobře :)

Jinak pěkný fotky.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 4. 10. 2022 17:49

On už to byl de facto poslední týden dovolených, takže pláže byly výrazně volnější.

Ty moje fotky byly z rána, po snídani jsem chodíval na procházku, ale odpoledne byly párkrát obsazené i všechny lehátka. Já jsem půjčil auto, a tak jsme byli dost na cestách, na hotelu by to byla nuda a navíc nebylo na co koukat, naprostá většina osazenstva byly němečtí důchodci.

Obrázek

U nás se vrací babi léto.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 10. 2022 06:00

Vcerajsia zapadovka v Kosiciach s novym Z 28-75/2,8.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Viaggi 5. 10. 2022 07:06

Landov, paráda, nech dobre slúži :-)
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 5. 10. 2022 21:05

Nakonec jsem ten kostel Vlacherna přece jen v postprocesu dočistil, takže tam nejsou ani rušivé postavy, ani přepaly:

Obrázek

pořád mi připadá, že srovnaná ultraširoká 14mm perspektiva tomu dala docela zajímavý náboj, že tady ten širokáč něco přináší. Já se s ním jinak hodně peru, těžko hledám náměty.
pemar.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků