Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 21. 1. 2022 13:15

tomashr: no ja jen dodavam, ze se to snad bez problemu povede ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 21. 1. 2022 13:51

cporte, a nebyl to ganec? ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 21. 1. 2022 13:52

Tak na toto som zvedavý ... hlavne na dostupnosť servisu do budúcna. Treba veriť.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 1. 2022 14:13

Když už jste nakousli to balení kufrů. V době, kdy jsme schopné ML teprve vyhlíželi (cca 2015), mi jeden student lehce nad 20, který o sobě mluvil jako o fotografovi a měl Nex 7, s překvapením komentoval můj D750, že toto je už přece zastaralá technologie a že netušil, že se to ještě vyrábí ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 21. 1. 2022 14:24

monikash píše:cporte, a nebyl to ganec? ;-)


jaj :D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 1. 2022 17:11

cport píše:Ricoh oznámil "Abandoning Mass Production in Favor of “Workshop-Like” Manufacturing" ... to jsem teda zvedavy, jak to chteji realizovat :) Uz se tesim na workshop v Jesenikach, kde si budu moct vybrousit telo s gripem presne do dlane :)

Teda tech novinek bylo vic - prechod k e-komerci mi smysl dava. To omezeni produkce uz mensi. Zadny low-end to uz nebude ...

https://petapixel.com/2022/01/20/ricoh- ... umer-only/


Zajímalo by mne, jestli bude i nějaký vývoj a jestli ještě někdy uvidíme nějakou novinku od Pentaxu. Jestli toto není jen převedení současné modelové řady na zakázkovou malosériovou výrobu a pak konec.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 1. 2022 07:19

Údajně se to týká jen japonského trhu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 1. 2022 08:38

fotofanda píše:Zajímalo by mne, jestli bude i nějaký vývoj a jestli ještě někdy uvidíme nějakou novinku od Pentaxu. Jestli toto není jen převedení současné modelové řady na zakázkovou malosériovou výrobu a pak konec.


No o tom ja nepochybuji, ze bude nejaka novinka.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 1. 2022 09:31

Clovek len tak rano pozrie z okna...no a nevytiahni fotak :-)

Z 24-200, 6s
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 1. 2022 09:46

landov: idealni cas na foceni ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 1. 2022 17:37

Tak jsem šel fotit ptáky a ulovil jsem tohle a řekl jsem si, že by to mohlo potěšit milovníky letecké techniky:

Obrázek

Vypadá to jako Bombardier Dash 8 Q400.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 19:00

Z dnešného večera, Lipany
Přílohy
DSCF8030cb.jpg
anonymni

Odeslat příspěvekod pemar 22. 1. 2022 19:10

U nás i svítilo slunce, jedna přes plot do zoologické zahrady v Troji:

Obrázek

a tohle už snad ani nevypadá jako zima, co říkáte:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 22. 1. 2022 19:20

To já si té "pravé" zimy užil až až ... až na to, že jsem jel lyžovat, což v podstatě nešlo vůbec. Tak jsem si aspoň něco cvaknul.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Z5 + 24-200.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2022 12:41

Mně už se také do zimy nechce, plánuji se spíše ohřát, k moři se mi kvůli Covid pakárnám nechce, viz ty lety, kdy přes odletem byli všichni negativně testováni a při příletu měl někdo pozitivní test. Takže zkusím nějaké termální lázně, buď v Maďarsku nebo třeba Velké Losiny.

Plánuji nějaké poznávání Moravy, konkrétně Kroměříž, je tam spousta turisticky zajímavých míst, v roce 1998 byly zámek a zámecké zahrady slavnostně zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Několik kilometrů východně a jihovýchodně od Kroměříže se nachází několik zajímavých ornitologicých lokalit, které se ovšem svým charakterem diametrálně liší. Zatímco Záhlinické rybníky jsou usazeny v malebné krajině ne nepodobné té jihočeské, tak štěrkovny u Hulína a Tlumačova jsou zatopenými těžebními lokalitami (v té Hulínské těžba stále ještě probíhá). Všechny lokality leží v Hornomoravském úvalu, který je významnou tahovou cestou mnoha druhů ptáků. Takže obzvláště zajímavé jsou v době jarního a podzimního tahu a také v zimě, protože řada zajímavých ptáků zde i zimuje.

Láká mne i Ostravsko, konkrétně Kozmické louky, mám zamluvenou Hajenku Kozmice. Blízko je Heřmanický rybník či přírodní rezervace Štěpán, zajímá mne ta přírodní stránka Ostravska.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků