Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 27. 11. 2021 20:51

diky za info. DXO vlakno nesleduji, asi bych mel :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 11. 2021 08:56

Uz druhy krat, ked som mal so sebou iba 24mm, tak sa mi podarilo natrafit na volavku. Tato este aj drzo stala kludne, ze ak by som mal telesklo tak by to bola paradna fotka aj s odrazom na hladine :-(
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 28. 11. 2021 10:19

Já si dnes ráno přivstal a šel se projít a volavky se mi připletly do cesty tři. Ale jedna stála tak 10m ode mne, ne krásném soutoku dvou potůčků a chvíli jsme se na sebe dívali z očí do očí a jen tak oba stáli. Jenže když jsem začal hrabat po foťáku a ztratil oční kontakt, tak jsem zvedl oči a ona nikde ... škoda :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 11. 2021 11:20

Tři volavky jsem viděl před pár dny v Polance n. Odrou mezi zdejšími rybníky hned vedle řeky Odry. Samozřejmě, foťák se superteletem jsem neměl. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 28. 11. 2021 12:44

Včera jsem byl v Dubči a byla to slabota, kachny a labutě tam byly, ale jinak nic zajímavého, jeden strakapoud hodně daleko, (poletí do koše):

Obrázek

takže to letělo rovnou do koše a pak jsem na Litožnickém rybníku viděl jednu husu egyptskou, také hodně daleko, nebylo to také optimální, světlo úplně o ničem, tak jsem to upravil do teplých barev, ale také to asi smažu:

Obrázek

Volavky jsou k zastižení podle Vltavy u zoo, ale dnes jsem tam nebyl, sněží a světlo není na focení moc dobré. Kdyby bylo začalo sněžit před svítáním, tak jsem vzal D850 a 50mm objektiv a vyrazil do města.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 28. 11. 2021 13:54

Ricoh měl včera videokonferenci, na které představil různé věci ve stadiu vývoje:
1. K-3 III Jet black - Model, který bude kompletně v černém provedení, bez znaků na tlačítkách. Údajně by mělo být možné si vybrat barvu loga (černá, šedá, bez loga)
2. K-3 III Shutter change model - Model s pozměněnou závěrkou s kratším chodem.
3. K-3 III Monochrome - Odstraněna bayerova maska.
4. K-3 III MF - Model umožňující pouze manuální ostření, o 30% jasnější hledáček, AF bude možné při live view, absence automatické expozice.
5. K-3 III Gun metal - Něco podobného jako K-3 prestige editions, bude možné změnit logo na hledáčku, např. AOCO logo.
6. K-3 III Astro - model určený pro astrofotografie. 10x vyšší citlivost infračerveného spektra, jiný filtr před senzorem.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 11. 2021 14:07

Ti se toho nebojí :-)

Ještě by mohli zkombinovat ten černobílej model s tím MF, když už, tak už
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 28. 11. 2021 14:25

Pemar: přesně to jsem si dnes ráno myslel, když jsem vstával a vyrážel na Pískovnu a Čihadla. Předpověď z večera vypadala nadějně, že buď bude ráno aspoň trochu namrznuto nebo při svítání začne sněžit. Ale houby, jen šeď, sychravo, tmavo ... na focení naprosto o ničem. Ani ty volavky nespolupracovaly :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 11. 2021 14:26

landov píše:Tak, dnes som pustil do sveta posledne sklo na Nikon F. Nechavam si iba 300PF, N 200-500 a Sigma 100-400. Inac neviem ako u Vas, ale u nas je na vtakoviny totalna bieda. Ked som sa bol prejst tento tyzden pri jazere, tak som videl iba zopar strak a jednu sykorku.
Obrázek


Za fotenim vtakov treba ist jednoznacne bez teleobjektivu. Ja sa chodim relativne pravidelne prechadzat ked mi to cas dovoli a vzdy so sebou beriem fotak a nejaky kanoon pre kazdy pripad. Vzdy uplne zbytocne. Nedavno stacilo zobrat sirokac a uz 1.5km od baraku boli tie potvory vsade.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 11. 2021 15:45

Volavky mají spoustu volného času postávat a hrát si na schovávanou

Obrázek


Člověk musí vidět i jiné pozitivní stránky na tom procesu - pohyb, čerstvý vzduch ... atd. :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 28. 11. 2021 18:33

Davidof píše:Ti se toho nebojí :-)

Ještě by mohli zkombinovat ten černobílej model s tím MF, když už, tak už


Ta monochrome verze by se mi líbila. Snad budou mít odvahu s tím přijít na trh. Nejen s K-3III, ale i FF a nebo GR III.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 11. 2021 20:27

Mě by zajímala spíš ta varianta s MF, ale muselo by to mít hledáček, jako měl kdysi Olympus OM4.

Oproti němu jsou hledáčky všech současných zrcadlovek takové trochu tmavé a trochu malé.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 2. 12. 2021 07:31

No pri K-3III by mal byť ten hľadáčik väčší a hlavne svetlejší ako u čohokoľvek so zrkadlom. Neviem- nemal som ho v ruke. Ono keby to bolo za cenu za ktorú som kupoval svoju K-3II ( 1100€ ) tak ho už mám kúpený, ale za tú cenu čo to stojí, ten upgrade z K-3II za to nestojí. Radšej škrabem many na tele 300/4 .
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 12. 2021 08:29

Zase bych ty staré hledáčky tolik neidealizoval (dva kinofilmové OM mám). "Velké" jsou jako fullframe proti levným APS-C DSLR, ale zrovna u K3III je zvětšení soustavy hledáčku docela velké a dost se to srovná.
A tmavé už je vůbec trochu mimo, tam jsou naopak dnešní matnice lepší a jasnější, v tomto ohledu "klasické" SLR zas tak skvělé nebyly. Třeba Pentax Program A (taky mám) měl matnici vyloženě tmavou, OM řada byla o něco lepší, ale zázrak se taky nekonal.
U DSLR mohl vypadat hledáček tmavý, pokud šlo o nějaký lowend bez pentagonálního hranolu (jen se soustavou zrcadel) a případně ještě navíc osazený setovým zoomem s horší světelností. Pokud ale vezmeš kvalitní DSLR (což K3III je) a nasadíš třeba 50/1,8, tak to bude proti starému OM prakticky jistě naopak "jasnější".
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 12. 2021 09:26

Pentax je pověstný kvalitní optikou hledáčků, o tom žádná, ale pro zvětšení hledáčku u APSC používá starý trik - skutečné zvětšení je 0,7x pokud to porovnáváme s FF ...

Ta OM4, co jsem měl v ruce, má zvětšení myslím 0,82x (FF) a je to nádherný pohled.

Takže tady bych se idealizace vůbec neobával a koho to zajímá, nejlepší je zkusit kouknout se do obou foťáků. Já zkoušel Canon 5D4 a ten Olympus OM4 a podle mě byl ten Olympus lepší.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků