Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 6. 2021 13:13

Je to škoda.
Rád bych se mýlil, ale s tím co se děje v ostatních odvětvích, čekám zdražení i ve fototechnice.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 6. 2021 14:25

Oni už poslední měsíc dva zdražovali celkem výrazně. Já ještě stihnul tři objednávky, ale už i u těch byl velký problém s dodáním a u jedné vystřídali tři přepravky, než to dorazilo. Já vím, že to je/byl víceméně šeďák, ale pokud byl u některých produktů rozdíl v ceně 30-50% oproti Česku, tak se mi opravdu Babišovu a Alenčinu státní pokladnu podporovat nechtělo ...
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 6. 2021 16:55

Poslední focení mám pořád cyklistiku, už by to chtělo nějaké překážkové závody, nebo něco úplně jiného ...

V úterý opět okruh, je to trochu výzva, 55 příležitostí a 55 různých nápadů ... borce bolí nohy a mě hlava ...

Důležité je vypadat krásně

Obrázek

a trochu nepřístupně

Obrázek

Ale po startu se na tvářích rozsvítil úsměv

Obrázek

Vláčky se rozpohybovaly ...

Obrázek

... občas někdo vystřelil kupředu

Obrázek

... chvíli bojoval

Obrázek

ale dobře spolupracující peloton vždy ztrátu dohnal

Obrázek

Diváci dodržovali pitný režim

Obrázek

Chtěl jsem tam mít všechno - hlavičky, barvičky ...

Obrázek
Obrázek

dvojsmysly

Obrázek


I něco něžného

Obrázek


No a pak už jen finále

Obrázek


a povinné šampáňo

Obrázek


Pěkný zážitek, ale jak to pojmout příští úterý, to tedy moc nevím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 6. 2021 18:35

S kazdym zavodem rosteš. I kdyz to už nende. :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 6. 2021 18:02

Matteo Berrettini dnes porazil Andyho Murraye v tenisovém klubu Queens. Foceno D6 400 f2,8 s x1,4 .... 3D rozpoznávání tváře / očí. Vyfotil to Tony O'Brien, zajímavé na tom je to, jak je ten obličej zakrytý tenisovou raketou. Nejsem si jist, že by tohle na 3d/rozpoznávání tváře D500/D850 zvládla (za pohybu !, staticky určitě ano), tu scénu jsem neviděl, ale pochybuji, že by Matteo takto zapózoval (nicméně vyloučit to nemohu). Nemůžu sem dát link, ale je to na gettyimages.

Ta výpočetní síla se začíná projevovat, daji se nasadit náročnější algorithmy, u D6 byla nedávno aktualizace fw, možná už to bylo po ní. Co jsem měl ale možno vyzkoušet, i se starším fw D6 ostřila za pohybu přesněji, než moje D500 nebo D850.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 18. 6. 2021 22:10

Buď rád za cyklisty. Já dnes fotila Děti ráje. Nejen že diváci neseděli 2m od sebe, ale nakonec se to zvrtlo a na Sagvanovu výzvu zaplnili kotel před pódiem jako za starých předkovidových časů. Vidět to Vojtěch, tak zapláče.
Měli tam jako fotografku takovou mladou hubenou holčinu s 5D. Prý fotí koncerty pro média.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2021 04:51

Já jsem se původně chystal jít fotit jídlo na Apetit piknik, ale změnil jsem názor a jedu do Lednicko-valtického areálu (hlohovecké rybníky) fotit bahňáky, jestli tam budou. Koupil jsem si další Nikon telekonvertor a beru s sebou stativ, tak uvidíme. Tam na ornitologické pozorovatelně žádné davy nepředpokládám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 19. 6. 2021 07:33

Na bahnaky to chce spis beanbag než stativ, pokud to není od hladiny, není to ono.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 19. 6. 2021 08:57

monikash píše:Buď rád za cyklisty. Já dnes fotila Děti ráje. Nejen že diváci neseděli 2m od sebe, ale nakonec se to zvrtlo a na Sagvanovu výzvu zaplnili kotel před pódiem jako za starých předkovidových časů. Vidět to Vojtěch, tak zapláče.
Měli tam jako fotografku takovou mladou hubenou holčinu s 5D. Prý fotí koncerty pro média.


Jakého věku a složení bylo publikum? Mého a Sagiho to jest 50+ nebo i mladší :-)
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 19. 6. 2021 09:27

I mladší https://monikash.rajce.idnes.cz/Deti_ra ... vice_2021/
Ale máš pravdu, moje ročníky převažovaly... :-)
Dneska je Gottův Čas růží a zítra Drácula s Hůlkou.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2021 12:34

milann88 píše:Na bahnaky to chce spis beanbag než stativ, pokud to není od hladiny, není to ono.

Tam je to s přístupem k vodě složitější, správně se může jen na tu pozorovatelnu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 6. 2021 14:09

Rybár riečny, Z6+Sigma 100-400

Bolo uzasne sledovat, ako tieto vtaky lovili, ale boli daleko. Zrazu spoza mojho chrbta priletel dalsi a napikoval to z vysky cca 10m kolmo do vody a pod hladinu. Hned nato sa vynoril s ulovkom a letel prec.
Nestihal som to ani sledovat, nieto este fotit - fotka je skor dielom nahody, ale uzasny zazitok.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2021 16:58

Parádní úlovek, škoda jen, že zezadu.

Já jsem aktuálně v Lednici a přes ten název je tu tropické horko, zkusím vyrazit fotit až večer, ale pořád bude ještě hic, příjemně bude až zítra brzy ráno (a pak zase tohle horko).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 6. 2021 20:56

Nenáročná letovka, nicméně zajímavá tím, že je pořízená s telekonvertorem Nikon 1.4x. Jinými slovy, vypadá to, že Nikon 500 po updatu fw zvládá ostřit na všechny AF body a i tohle dává (předtím jsem to nezkoušel:

Obrázek

Jen převedené do JPG, bez uprav. Jinak Hlohoveckè rybníky zklamání, druhově chudë, dnes ani jeden bahňák.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2021 06:18

Ja som bol tiez celkom milo prekvapeny Sigmou 100-400, ze cez FTZ to celkom stihala...aj ked tie rezervy tam su. Ale asi to bude aj telom, Z6 prva verzia nejaky rychlik nie je.
Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků