Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod noxx_cz 6. 3. 2021 22:07

To já si udělal pětidenní fotovýlet do svého rodiště a prošmejdil velký kus Bílých Karpat. Ale ještě je brzo, takže nikde ještě nic nekvetlo, na vrcholu Velké Javořiny bylo namrzlo a zima, zvířat všude pomálu, jen tedy těch srnek jsem potkal tolik, že bych z nich měl maso na 10 let :-). Na druhou stranu jako relax v době covidové (když opomenu porušení x pravidel o nepřekračování katastru obce, okresu, kraje a vlastně i republiky ...) to bylo výborné. Za těch 5 dnů jsem víceméně potkal jednoho člověka - běžce a to tam, kde bych nečekal ani ty srnky :-). Ale něco se vyfotit podařilo a teď mám na pár dnů zábavu na HO :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 6. 3. 2021 22:08

tomashr píše:K tomu "Aký je rozdiel medzi konšpiráciou a realitou? - Pol roka..."...
Smutné je, že někdy před necelými dvěma měsíci jsem konstatoval, že "konspirace" už nějakou dobu probíhá přesně opačně, tedy ne že se tvoří nafouklá bublina, ale naopak i mimo ČR se rizika ze strany "oficiálních míst" docela cíleně zlehčovala, aby nevypukla panika.
No, dnes mohu jen konstatovat, že by mi opravdu nevadilo se občas mýlit, jenže bohužel jsem měl opět jednou pravdu :-( A jestli jsem se v něčem mýlil, tak v tom, že míra průšvihu je ještě daleko větší a na obzoru je pár dalších zásadních komplikací :-(

To nic moc, to my nekteri konspiratori jsme o pravdepodobne prvni silnejsi verzi "onemocneni" propuknuvsi nekdy pocatkem 2021 psalu uz pred pul rokem ,,,a o spouuuuuste dalsich jinych veci taky.
Ostatne mainstream jeste na podzim velkolepe vyvracel dokonce i existenci myslenek na Great reset ci treba NWO. Prima asi dostala kovid a tak najednou dokonce i uznaji, ze na to existuji plany
https://cnn.iprima.cz/stary-system-nest ... ismu-20428 A i presto, ze ta inciativa/plan ma uz nekolikaletou historii na ofic webu vetsina mych znamych/pratel/kamaradu (mnozi z nich s VS vzdelanim a slusnym postavenim) jasne vedi, ze jde o konspiraci .... no neni to prca?
Policiste uz zacinaji omezovat lidi na zaklade vlastni dobre myslene uvahy .... chovani ceskeho zdravotnictvi vuci obcanum uz davno predcilo nejsmelejsi sny Pepika Mengeleho ... to jsem zvedav, co jeste prijde nez podlehnu SPARSu 2027. Rad bych stihnuůl jeste karieru na Miniterstvu hojnosti.
-----------
A Leicu bych urcite chtel. jakoukoliv ...na asi stejne vyuziti, jako jsem si tusim loni, poridil Nikon F65. Jo urcite to ma neco do sebe, jak tu kdosi psal a verim, ze i ta Leica ma hodne do sebe.

-- 6. 3. 2021 21:19 --

Grimjaur píše:Hele to není poza, prostě to beru jako fakt. Krom roboty v TV jsem omezil kontakty žeru nejlepší vitamíny ze švajcu, trochu cičení, dodělávám si projekty, chystám další, hraju na kytaru a šiju z kůže. A když zbyde čas, tak Wiedzmin II a III znova do fantasy světa, plus nový průběh Assassins creed unity a Black Flag. Mezi tím si na xichtoknize zanadáváme s bobem222 a dalšíma tak to jde den za dnem.
V úterý jsem při natáčení s čackou policii někde vytrousil pouzdro na founa, tak byl třeba ušít nové.

Je nechtel rict, ze mi to prijde jako poza.
Vitaminy jsou fajn, sle za par "dni" jima nedozenem ro, co jsme pripadne dlouha leta zanedbavali. (to taky myslim obecne ne na tebe).
Nechci to tu rozepisovat dopodrobna, ale podle me jsme rok ukazovali, ze nemame zapotrebi premyslet a ziskavat info, tak jsme tim dali signal, ze si s nami muze delat kdochcecochce, takze tusim, ze nezbejva nez pocitat s tim, ze budeme padat jeden za druhym za obet stale smrtnejsim nemocem nez konecne nastane doba, kdy se to tady zresetuje(tedy pote, co se k tomu najde dostatecne globalni mocenska vule) a zacneme normalne zit v duchu zdravi, bezpeci, pokroku a prosperity, asi nejak takhle:
Obrázek

To pouzdro kozeny moc pekny!!
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 3. 2021 22:26

noxx_cz píše:To já si udělal pětidenní fotovýlet do svého rodiště a prošmejdil velký kus Bílých Karpat. Ale ještě je brzo, takže nikde ještě nic nekvetlo, na vrcholu Velké Javořiny bylo namrzlo a zima, zvířat všude pomálu, jen tedy těch srnek jsem potkal tolik, že bych z nich měl maso na 10 let :-). Na druhou stranu jako relax v době covidové (když opomenu porušení x pravidel o nepřekračování katastru obce, okresu, kraje a vlastně i republiky ...) to bylo výborné. Za těch 5 dnů jsem víceméně potkal jednoho člověka - běžce a to tam, kde bych nečekal ani ty srnky :-). Ale něco se vyfotit podařilo a teď mám na pár dnů zábavu na HO :-).

Já překročil jen hranice katastru, na kole. Stáli na nich nějací lidé v žlutých bundách, úplně jsem se lekl, že tam jsou policajti (v lese). Psycho. Tenhle zákaz se jim opravdu nepovedl.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 6. 3. 2021 23:00

No když si vezmu, že jsem nezákonně překročil všechno jmenované, ale naprosto sám - ani ty veverky, které bych mohl nakazit tam nebyly, tak mi ta opatření opravdu přijdou úsměvná. Pokud už, tak měla přijít po Vánocích, kdy se hromadně půl republiky stěhovalo do chat v horách a tam - jak to říct slušně - no prostě chlastalo první ligu, tak teď už je to úplně jedno. A po dnešní zkušenosti z Prahy mi přijdou ta opatření spíše kontraproduktivní. Místo toho, aby se pražáci rozptýlili po lesích a kopcích okolí Prahy, tak se všichni slézají na profláknutých místech po Praze. Roušky tak možná čtvrtina lidí a rozestupy jsou větší v tramvaji než na Vítkově apod. ...
I pro focení to má negativní efekt - všude mraky lidí, které lezou do záběru seč mohou :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 6. 3. 2021 23:15

milann88 píše:Docela jsou mi sympaticke vsechny zpusoby, jak trochu dotlacit fotografa mimo zabehly komfort a tim trochu zatlacit na kreativitu, ale do BW fotoaparatu bych nesel i kdyby cena nehrala zadnou roli. Chybelo by mi michani kanalu, kde je moznost ovlivnit vysledny vzhled fotky, kdo nedela BW casto, tak doporucuji kouknout na Silver efex pro. Rozumim, ze tam je urcita technicka vyhoda co do kvality obrazu, ale moderni FF snimace pro me maji takovou technickou rezervu prakticky pri kazdem foceni, ze by to pro me asi nebyl argument.

Dobry tip je pri cilenem foceni do BW prepnout do BW rezimu, protoze je v hledacku lepe videt tvary/struktruy/rytmus, jak bude bude v BW fungovat, ale RAW neni ovlivnen a fotku je mozne si nasledne vyvolat presne podle sebe.

No jasne, moc logickych argumentu, proc jit do BW cipu, neni. Michani kanalu by tam samozrejme mozne nebylo, musel by se upravit PP a styl prace. Ale ... no ja s tebou souhlasim :)

Jen ne vzdy to je o ciste logickych argumentech. Je to technicka zajimavost a odlisnost, kterou nekteri oceni. Treba vlastnictvi automatickych hodinek si clovek rozumove moc neoduvodni, ale spouta chlapu je nosi, protoze se jim libi to technicke pozadi, peclivost a dumyslnost za hodinovym strojkem. Ja k temto patrim - ocenuji originalitu, nestadovitost, ochotu prijit s vlastnim technickym resenim. A tyka se to vice oblasti - mobil mam mensinove znacky (Sony), fotak taky (Pentax), auto taky (Honda) atd.

-- 6. 3. 2021 22:16 --

noxx_cz píše:To já si udělal pětidenní fotovýlet do svého rodiště a prošmejdil velký kus Bílých Karpat. Ale ještě je brzo, takže nikde ještě nic nekvetlo, na vrcholu Velké Javořiny bylo namrzlo a zima, zvířat všude pomálu, jen tedy těch srnek jsem potkal tolik, že bych z nich měl maso na 10 let :-). Na druhou stranu jako relax v době covidové (když opomenu porušení x pravidel o nepřekračování katastru obce, okresu, kraje a vlastně i republiky ...) to bylo výborné. Za těch 5 dnů jsem víceméně potkal jednoho člověka - běžce a to tam, kde bych nečekal ani ty srnky :-). Ale něco se vyfotit podařilo a teď mám na pár dnů zábavu na HO :-).

V dobrem zavidim ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 3. 2021 23:32

No, k tomu black and white to mám tak, že si občas nejakú fotku v PC rád sprznim, hlavne v NIK softe, ale planovite mať len BW foťák, to nee. Hlavne preto, ze som roky strávil v kúpeľni a vyvolával čiernobiele filmy, mám toho plné krabice, jak stará páka som si toho čiernobieleho sveta užil sakra hodne aj so stredoformátom. Dnes mám radšej pekné farbičky.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 3. 2021 07:29

Noxx: Já té chápu a do jisté míry ti závidím protože můj mindset mi neumožňuje udělat to, co jsi udělal ty, mám v sobě takový ten švýcarský respekt pro pravidla a chtěl bych, abychom se vrátili ke svobodnému cestování. Ty pravidla považuji za nesmyslná a přestože jsem si původně říkal, že bych je porušil a vyrazil do Velkých Popovic, tak nakonec jsem si řekl, že nemám chuť být v kontaktu s policejními složkami a že nebudu dávat porušováním pohybu chaotickým zakazovačům argument, že kdyby to byly bývali všichni dodržovali, tak by jejich zákazy fungovaly.

Takže zůstávám v perimetru svého bydliště, naštěstí v něm mám hodně prostoru a ty dva týdny to ještě vydržím. Tím neříkám, že mne to neštve a nevadí. Štve, a moc.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 3. 2021 09:31

Jo, v tom určitě souhlasím. Taky z Prahy nikam nemám chuť vyrážet a nějak to přežiju. Ale na Moravu jsem jel v pátek a to ještě nebylo nic stanoveno, takže mě tam ta opatření vlastně zavřela :-). A hodně km z těch nachozených baly defacto v rámci katastru obce (Velká nad Veličkou), takže jsem vyrážel v rámci pravidel. A překračování hranice ČR a SR bylo logické, protože hranice prochází hřebeny těch kopečků, kde jsem se pohyboval. Takže mi to i můj mindset tak nějak dovolil :-). Ale jsem také za to, ať si o těch opatřeních myslím své, by se dodržovala. Každý to snad nějak vydrží.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atti.hombre 7. 3. 2021 10:18

To vám kvitujem... ja sa tiež držím okresu. Hovorí sa, že nie pobyt v prírode je problém, ale cesta do prírody. Lenže teraz sú ľudia všade... úplne všade. Už aby to skončilo, ale vlani sľubovali koniec o dva mesiace a dnes to sľubujú znovu- nejako som skeptický a myslím, že tento rok môžme tiež odpískať ...
Přílohy
ATTI-4983.jpg
Ryzen5 1600, Prime X370 Pro, Flare X 3200 MHz CL14 16GB, Sapphire HD 7750 Ultimate, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 3. 2021 14:23

Řekl bych to takto - na švýcarskou poslušnost bych potřeboval švýcarskou vládu.

Ta věc s těmi katastry obce a okresy je další příklad toho, jak naše vláda vždycky všechno pohnojí.

Ty úplně nezodpovědné to samozřejmě nezastaví a navíc, jednou snad někdo, s odstupem, prokáže, že venku v přírodě je (při zachování rozumných odstupů) možnost nákazy velmi málo pravděpodobná.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 3. 2021 15:36

To omezení pohybu je nepříjemné, kdyby nebylo, jeli bychom do přírody a jeden den bychom jeli pomoci s běžnými věcmi babičce do Prostějova. Takhle je i ona v panice, má strach, že bychom jí nakazili a my bychom měli problém se někde po cestě zastavit kvůli covidové buzeraci.

Když jsem ale zažil ty idioty na Kvildě, tak epidemilogům trochu rozumím, ale nefunguje to. Já o víkendu vyrážím ráno kolem 6h a cca do 9h je to pohodě, ale pak se začnou všude valit davy bez špetky ohleduplnosti a nejlepší je zmizet. Včera i v neděli bylo brzy ráno jasno a mrzlo, sníh křupal pod nohami, paráda. Pak se oteplilo až na cca 6 stupňů a cesty začaly být blátivé a začaly se valit ty davy.

Byť se o jaru zatím mluvit nedá, fotky už mají trochu světla a je to znát. Mráz tomu přitom dodá zajímavou atmosféru. Škoda jen, že mi to nevychází, abych byl v přírodě i přes týden.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 3. 2021 16:58

Ty rána jsou pěkný, to je fakt. A to světlo je ještě v lidskou hodinu :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 7. 3. 2021 17:12

U mě to samé - u rybníka jsem byl hned ráno, tam ani noha (teda ještě nějaký podobný fotomagor, ale to nestálo za řeč), když jsem v 9h balil, tak už to zdaleka tak příjemné nebylo, lidí přibylo značně...
P3070076-Edit.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 3. 2021 17:47

Má to úžasnou (až snovou) atmosféru.

Já jsem si kromě klasických fotek malinko hrál s námrazou a prostředím:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 7. 3. 2021 18:02

Ani tady na "venkově" to není lepší. Včera jsem si šla do Tescoa pro nové Digitální foto a Julesa Verna procházkou po katastru a orouškováno bylo tak 20% a davy jich směřovaly do okolních lesů. Koukala jsem, že vymysleli nový fígl, jak nemít nic na gezichtě - začali kouřit. Tak jsem dnes udělala fotky ze včerejška (Rajče.cz) a ani jsem nikam nešla. Stejně se mi zhoršilo astma, tak stačí, když se to pokouším vykašlat doma a ne před lidma venku v roušce. A navíc mě zítra v respirátoru čeká 10 hodin v práci.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka