Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 1. 2021 11:19

Když ses právě vrátil k D750, nemá smysl jít zas hned do Ztka. D750 + X-T2 je skvělé kombo. Máš to nej (svým způsobem) z obou světů.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 25. 1. 2021 11:32

Chvilku jsem si fakt myslel, že to všechno rozprodám a koupím X-T4 (což jsem i udělal). Ale stejně jsem nakonec zůstal u X-T2 z vícero důvodů. Ale chyběl mi ten hezký pocit pořádného foťáku v ruce a přeci jenom lepší technická kvalita fotek, hlavně tedy krajiny. Nicméně pořád hlodá ta myšlenka s tím Zkem. Dostal bych funkce, které jsem si oblíbil na MILC a které mi chyběly na DSLR a zůstal pořád u Nikonu, u kterého jsem od začátku. Ale znám se, fujiny bych se stejně nezbavil (láska na první dotek ... :-)) a jen vyměnil D750 za Z7. Finančně je to samozřejmě absolutní nesmysl ...

-- 25. 1. 2021 11:38 --

Teď jsem dost na vážkách s jinou věcí. Jak tu pořád řešíte ty "ptákoviny", tak taky občas někam zajdu na lov beze zbraně a jak sem někdo postnul ten článek od Michala Krause, tak začínám hodně vážně uvažovat o té Fuji 100-400. Zdá se to býti slušným kouskem skla na občasné vyřádění. Máte ji někdo?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 25. 1. 2021 11:48

V tom porovnání D750 vs Z6 ma CSC spis takové nice to have vlastnosti, než že by Z6 porazila v nějakých ohledech D750 na plne care, ale zrovna na krajinu me vzdy u Nikonu štvalo, ze není žádný opticky dobry zoom se základním rozsahem, aniž by se jednalo o velký objektiv. V tomhle ohledu mi Nikkor 24-70 F4 na Zetko přijde jako zásadnější faktor než všechny ty drobnosti v rámci samotného fotoaparátu, Nikkor 14-30 to samé.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 1. 2021 12:24

Noxx, asi bys měl zkusit napsat M. Krausemu, jestli by nebyl ochoten se podělit:-;.
Jinak v tvém případě bych se podíval po něčem k D750, když už si ji znovu pořídil. Bude to lepší volba a levnější. Tím to sklo nijak nehaním.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 1. 2021 12:32

Proto jsem byl rád, že Canon vydal i 24-105/4 RF, která plní funkci menšího a univerzálního objektivu.
Nevím jak moc vychází ve všemožných testech, ale mě zatím přijde naprosto OK, i na R5.

Na něco jako 15-35/4 se tedy ještě čeká, ale tohle možná vykryju tím 15/4 Macro, ten mě teď hrozně baví a krajinku by měl zvládnout taky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 25. 1. 2021 12:47

milann88 píše:V tom porovnání D750 vs Z6 ma CSC spis takové nice to have vlastnosti, než že by Z6 porazila v nějakých ohledech D750 na plne care, ale zrovna na krajinu me vzdy u Nikonu štvalo, ze není žádný opticky dobry zoom se základním rozsahem, aniž by se jednalo o velký objektiv. V tomhle ohledu mi Nikkor 24-70 F4 na Zetko přijde jako zásadnější faktor než všechny ty drobnosti v rámci samotného fotoaparátu, Nikkor 14-30 to samé.

Jo, na tu 24-70/4 jsem zatím snad neviděl špatné hodnocení, stejně tak se mi líbí právě ta kombinace s 14-30 (až na ty rozdílné filtry - to je fakt škoda, ale chápu to). Kdyby k tomu ještě Tamron udělal tu svou 70-180/2,8, tak do toho jdu. To by mi bohatě stačilo a pokrylo většinu toho, co fotím. Snad jen pak nějaké delší tele na ptákoviny a zvířata.

-- 25. 1. 2021 12:49 --

Stan35 píše:Noxx, asi bys měl zkusit napsat M. Krausemu, jestli by nebyl ochoten se podělit:-;.
Jinak v tvém případě bych se podíval po něčem k D750, když už si ji znovu pořídil. Bude to lepší volba a levnější. Tím to sklo nijak nehaním.

Tak ono se člověk nesmí dívat na české ceny. Pak to není zase až taková raketa a je to cena srovnatelná se sigmou nebo tamronem 150-600 na tu D750. Samozřejmě, když člověk sežene třeba použitou jedničkovou verzi toho tamrona, tak je cena zase někde jinde.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 1. 2021 12:59

Pokud hledáš důvody, proč chtít tele fuji, tak rozumím.
Já o něm taky uvažoval s tím, že prodám Sigmu 100-300 a kompletně se zbavím Nikonu, ale nakonec jsem si jej nechal právě kvůli Sigmě.
Právě na to vyblbnutí to myslím stačí i když delší ohnisko by se hodilo. Třeba Tamron 100-400 by za ty prachy rozhodně ostudu neudělal.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 1. 2021 00:27

Zrovna dnes se objevila šuškanda na 150~600mm pro X systém. :-)
Fujifilm Working on Fujinon XF 150-600mm Lens
Obrázek
Tohle je samozřejmě jen "fan made" mockup.

XF 100~400 jsem v ruce měl několikrát v obchodě a pak na nějaké Fuji slezině. S X-H1 a bat. gripem je to vyloženě na pohodu, ale už to holt není malá sestavička. :-)

Michal Krause ten objektiv měl zrovna na té X-T2, když dělal tehdy recenzi k fotoaparátu.
https://www.paladix.cz/clanky/fujifilm- ... irody.html
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2021 06:57

Ty fotky ze Špicberk jsou moc pěkné, škoda té pakárny z Covidem, stalo by to za výlet.

Ale to, co píše Michal Krause o tom AF, to potvrzuje můj pocit, že Fuji není optimální volbou pro sport a wildlife, nemá nic proti 150-600mm jako levné a přenosné alternativě, ale i v bezzcadlovkovém světě bych asi mezi Fuji optimální tělo na tyto témata nehledal.

S tím cestováním to vidím letos bledě, v Hospodářských novinách v placené sekci včera psali, že náš premiér podepsal dohodu EU, že tzv. “červené země” budou muset mít negativní test na Covid a k tomu budou muset absolvovat 10 denní karanténu, nevím od kdy to má platit, ale pro mne je 10 denní karanténa KO kritérium. A letecky se mi také nikam nechce, sedadla jsou blízko sebe a i kdyby nebyly, je tam zvýšené riziko šíření přes klimatizaci. Takže budu asi i letos fotit hlavně v okolí bydliště a v ptačích rezervacích.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 26. 1. 2021 07:00

Aneb kterak nouze donutila Pemara ptáčkařem býti... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 1. 2021 07:16

pemar píše:Ale to, co píše Michal Krause o tom AF, to potvrzuje můj pocit, že Fuji není optimální volbou pro sport a wildlife, nemá nic proti 150-600mm jako levné a přenosné alternativě, ale i v bezzcadlovkovém světě bych asi mezi Fuji optimální tělo na tyto témata nehledal.

Podle všeho se X-T4 docela posunulo a dá se brát za plnohodnotnou volbu i pro tyto "akčnější" věci, rozdíl proti v tom článku zmíněném X-T3 není úplně malý. Není to v C-AF na úrovni Sony A9 či Canon R6, ale spadá hned do té následující skupiny "velmi slušných". Osobně nejsem úplně příznivec Fuji X (to by bylo na dlouho), ale uznávám, že poslední těla hodně z těch diskutabilnějších bodů vyřešila a klidně bych si jejich použití představit uměl.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2021 07:49

50% úspěšnost letovek? U pomalu letícího ptáků?

Já to možná s tím sociálním odstupem a opatrností přeháním, moje opatrnost hraničí s paranoiou, každého člověka beru jako nakaženého. Na druhé straně, už se mi to vícekrát potvrdilo, například i na Modravě, takže jsem na zprofanovaná místa přestal jezdit. Ti ptáci jsou fajn, v ptačích oblastech člověk skoro nikoho nepotká, ale jestli to půjde dál, přejdu na foceni jídla doma v kuchyni.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 1. 2021 07:57

Fuji XT4 má 80%
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2021 08:06

Ok, ale to je pořád málo, kdo se tím má promazávat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 1. 2021 08:11

X-T3 má taky cca 70% (dokonale ostřených, těch "skoro" ještě daleko více), to nevím kam pemar koukal.
Teprve X-T2 zaostává více...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka