Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2020 10:05

Rodri: nemám tip na stativové nohy, ale mám tip na stativovou hlavu, která je blízko svatého grálu v oblasti poměru cena / výkon / tuhost.

Jak jsem psal, strhl jsem závit na Gitzo 1382 QD a jinou hlavu doma nemaje, namontoval jsem na trojkový stativ Gitzo hlavu Sirui K-10X jako provozorní řešení, než koupím nové Gitzo. A včera odpoledne jsem ze zvědosti udělal pár zkoušek, abych věděl, jaký kompromis tou o cca 150 gramů lehčí čínskou hlavou dělám. A k mému překvapení jsem zjistil, že žádný. Měření a testy mi dokonce ukazovaly, že Sirui je pevnější.

Takže jí tam nechám a koupím ještě jednu na Sirui. Jo, není tak fajnově opracovaná a nemá takový vzhled. Slabé místo je, že jsem jí přivezl z Číny a že jsem jí našel jen v jednom e-shopu v ČR.

Že nejsem s měřením tuhosti úplně mimo, jsem si pak ověřil na https://thecentercolumn.com/head-rankin ... -rankings/
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 30. 11. 2020 11:09

Pemare, předpokládám ,že tvůj příspěvek je pro wikxzena a ne pro mě. :))
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2020 13:26

Je to tak, omlouvám se za zmatek.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 12. 2020 13:17

Meyer Optik Görlitz Primoplan 75mm f/1.9 II uvede na trh pro Nikon a další bajonety. MF a nic moc extra světelnost, ale parádní bokeh.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 12. 2020 07:09

Nikon D5/D850/D500 DSLR cameras now support CFexpress memory cards (firmware updates release)

https://nikonrumors.com/2020/12/02/niko ... ease.aspx/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 12. 2020 08:55

By mě zajímalo, proč to tak trvalo... Rok po Ztkách, dva od oznámení...?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 12. 2020 09:41

Na začátku by asi to mohlo ohrozit prodej Z řady, dokud neměla fw na používání CFExpress karet a pak asi proto, že v dobách úspor nemá Nikon dost vývojových kapacit. Mimochodem, na D850 fóru okolo toho byla dost vzrušená diskuse a dokonce i petice na Nikon.

Na začátku bych ty karty koupil, teď už nemám ani zdaleka takovou motivaci, už jsem si zvykl na rychlost XQD.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 3. 12. 2020 23:17

Prcek nevěděl, že zrcadlovka je mooooc těžká a tak ji mohl prozkoumat :-))
Přílohy
P1004069-z.jpg
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 12. 2020 23:40

Máš odvahu! ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 07:18

Zrcadlovky jsou stejně mrtvé, ne? :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 12. 2020 07:25

Dokud je neopustí ti, kdo tvrdí, že je to ta nejvíc nejlepší technologie, tak ne ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 09:14

Každá technologie má svůj vývoj a svoje límity, někdo ji chce mít jako první a někdo si raději počká, až ta technologie nebude mít tolik chyb. A určitá atraktivita zůstane napořád, zejména v luxusnějších segmentech, viz automobiloví veteráni, plachetnice, kinofilmová Leica, ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 12. 2020 09:28

Ale jo, to máš pravdu.

A dnešní vítězové budou za pár let předmětem pohrdavých srovnání s novými hity.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 09:48

Já mám paralelně podobné technologické dilema ohledně elektromobility, ale tam jsem současně vítězem i poraženým, protože tam máme oboje. Byla to chyba, protože udržovat dva různé systémy je pakárna, i když oba mají velké výhody a nevýhody a nový zatím nenahradí plnohodnotně (co do splnění našich potřeb) ten druhý.

Produkt samotný by šel upgradovat na relativně srovnatelný produkt se spalovací alternativou (v jarním období a na podzim skoro bez omezení), ale dojezd a hlavně nabíjecí infrastruktura mne nutí přizpůsobovat naše cestování možnostem elektromobilů, což v vnímám jako omezení a prozatímní brzdu kompletního přechodu, zejména po pádu koronavirových omezení, protože teď to nevadí, jsem na Home Office a na žádné delší trasy stejně nejezdím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 4. 12. 2020 11:05

Myslim, ze tak je to se vsim. Nekdo rad zkousi novinky, nekdo ma respekt ke stavajici a "retro" technice, nekdo je starsi technikou fascinovany, nekdo zase proste nerad zmeny a ke zmenam pristoupi, az to je nutne.

Ja mam techniku rad, ale a sel jsem s ni vzdycky tak trochu proti proudu. Stare fotaky bez elektroniky jsou uzasne stroje, hodinky bez elektroniky jsou na tom stejne. Rozumove tam clovek nenajde duvod, proc to nosit, ale kdyz vidi, jak to funguje, tak mu to neda a nosi to. V aute jsem se ted taky jeste rozhodl pro lehci auto s manualem poskytujici skvelou ridicskou zabavu hlavne v zatackach a budu to muset podrzet, dokud to jde, protoze dalsi uz bude muset byt min. hybrid a automat.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků