Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 21. 10. 2020 15:46

Florbal patří k nejnáročnějším sportům na ostření, protože akce probíhá hodně blízko, navíc jsou hráči často v chumlu a hodně meni směr. Že všech sportu, co jsem fotil byl florbal nejhorší.

-- 21. 10. 2020 17:14 --

Pemar: Kam zmizel prispevek s rychlostmi bezcu? U techto sportu, kde akce probiha blizko fotografa je zasadni, ze ten pohyb optiky pri zaostreni na kratkou vzdalenost je vetsi nez pri zaostreni na akci daleko, byt je tam treba rychlejsi pohyb a zaroven je na kratkych vzdalenostech casto mala hloubska ostrosti. Fotil jsem i rallye atp., ale tam je ostreni pohybu opravdu daleko mensi vyzva nez u florbalu a podobnych sportu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 17:23

Ztratil jsem chuť to vysvětlovat.

Je tam více věcí, které mají vliv, nejen rychlost pohybu, ale i vzdálenost fotografa od subjektu, změna směra pohybu, respektive jeho chaotický charakter. Hráč florbalu běží cca do 30 km/h a nemůže moc prudce změnit směr, fotograf je 2 metry od subjektu, ale spíše dále, ... je to cca jako fotbal, když je souboj někde u čáry nedaleko fotografova stanoviště.

Na rally jedou auta sice rychleji, ale jsou daleko a jedou relativně plynule, náročné to začne být až v okamžiku, kdy fotí širokým objektivem těsný průjezd nebo auto chytí karambol a v kotrmelcích letí na fotografa (to ale většinou fotograf raději utíká, než fotí). Náročné by to bylo tehdy, kdybyste měli několik úzkých průseků a nevěděli, v kterém se na okamžik a odkud se to auto zjeví kdyby jezdili z více směrů. V praxi ale víte, odkud kam jede a máte čas se připravit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2020 17:44

Jesenno-Spišská hmlovka.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 21. 10. 2020 17:59

Pemar: vzdyt to jsem psal, ze je zasadni ta vzdalenost, kde se ten pohyb deje. Tesny prujezd pri foceni sirokacem narocny opravdu neni, takove veci jsem fotil vetsinou tak, ze jsem prepnul na MF, protoze tam se tezko bude fotit pri nejakem primem protipohybu a lze lehce predpokladat, kde si mam predostrit. Vazne bych doporucil jit si nekdy podobne foceni vyzkouset.

Landov: skvela, takove podminky mam hodne rad.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 18:56

S předostřenim to dám i s MF 135/2 na f2 :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2020 19:07

To je zvláštní diskuse ...

Floorbal je hodně rychlý, chaotický, fotí se spíš zblízka a pozadí je spíš problematické.

Z toho by se taky dalo logickými úvahami dospět k závěru, že to není jednoduchý sport na focení. Pokud by nestačilo, že to říká člověk, který fotografování rozumí.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 19:17

Florbal mi přijde o ničem, fotograficky i sportovně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2020 19:21

To je ovšem jiná :-)

-- 21. 10. 2020 20:27 --

Milan tu ukazoval ty fotky z floorbalu jako příklad jak to vypadá, když se fotí pro klub.

Kouknul jsem se do bible sportovního focení a myslím, že když se povolí tvůrčí stavidla, a když se to umí, tak je floorball úplně parádní sport :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 21. 10. 2020 19:29

I ja si umim predstavit dost atraktivnejsich sportu na foceni, ale nejak se to stalo, ze uz nejaky patek florbal fotim. Kdybych nefotil florbaly, tak uz nefotim sport vubec, takze se toho nejak nechci vzdat. Ale treba takove "Superfinale" ligy, kdy se sejdou dva nejlepsi tymy za slusne divacke podpory v pekne hale je celkem fajn akce a dobre se foti i emoce, celkove to ma pomerne slusnou uroven na to, ze to neni fotbal nebo hokej. Myslim, ze to nebyva ani tak narocne s akreditacemi, takze mozna tip na vyzkouseni.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 19:31

Mně tenhle sport nic neříká, takže mne pak tahají za oči i detaily.

Ale ty fotky byly dobrý, líbilo se mi, že byly i v jednom stylu a byly tonálně a expozice sladěnè.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2020 19:44

milann88 píše:I ja si umim predstavit dost atraktivnejsich sportu na foceni, ale nejak se to stalo, ze uz nejaky patek florbal fotim. Kdybych nefotil florbaly, tak uz nefotim sport vubec, takze se toho nejak nechci vzdat. Ale treba takove "Superfinale" ligy, kdy se sejdou dva nejlepsi tymy za slusne divacke podpory v pekne hale je celkem fajn akce a dobre se foti i emoce, celkove to ma pomerne slusnou uroven na to, ze to neni fotbal nebo hokej. Myslim, ze to nebyva ani tak narocne s akreditacemi, takze mozna tip na vyzkouseni.

To jo, já bych teď bral i floorball :-)

Je tam pohyb, úsilí, barvy, emoce ... myslím, že by se z toho něco mělo dát vykřesat
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 20:00

Pohyb, úsilí a emoce, to je asi u každého sportu (možná s výjimkou šachů, ale ty jsou sportem asi jen omylem).

Ale také mi už z nedostatku sportu hrabe, už je toho Home Office moc a člověk řeší pořád nějaké opatření a peníze, no už aby to skončilo ! Ale musíme to vydržet. Navíc mne prudí, že nikdo nejezdí do práce a tak nemám v centru kde parkovat, včera jsem se šel podívat na garáž, je sice dost daleko od domu, ale asi jí koupíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 20:18

Sportování snad Prndula zatím ještě nebrání. ;-)
Teda - samo - pokud odmyslíme ty institucionalizovaný formy typu posilka (pokud ji nemáš doma) apod.

Ale smysl současnýho počínání mi už zcela uniká. Asi nějaká soutěž v tom, kolik se toho dá za den stihnout zakázat. Ale ještě se absolutně nemohly stihnout projevit ani ty úplně první opatření, takže neustále reagujou na již neexistující stav. Nehledě na to, že Babiš se dušoval, prymula se dušoval, aby pak hned vzápětí bylo fšecko jinak.
Ale fajn, zatím to jasně vypadá na to, že jmenováním Prymuly Blbiš prohrál příští volby. ;-)

-- 21. 10. 2020 21:20 --

Jinak ale souhlas s množinou všichni minus pemar, florbal je pěkně rychlej/chaotickej sport a na focení mazec. Mám ho rád (jako sport), i když někdy to jsou pěkný jatka (hlavně na nižších úrovních), zubaři mají o práci postaráno. :D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 20:33

Když se vám to jako sport líbí ...

Ty zákazy se daly čekat, manželka pracuje v nemocnici, tak mám zprávy z první ruky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 20:45

Tak ono by stačilo, kdyby vyšoupli z nemocnic tu dobrou polovinu koviďáků, co jsou zcela bezpříznakový. To musíme být opravdu velmi bohatý stát, že máme na to, platit drahá lůžka zcela k ničemu. A když se k tomu připočtou i dnes volné kapacity, tak to pokryje ještě drahnou dobu.
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka