Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 8. 2020 20:35

To je docela možné, senegalský wrestling neznám.

V tom případě jsou ty fotky o to více mimo, protože ukazuji jen takovou nějakou plážovou selanku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2020 20:52

X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 8. 2020 21:21

Ohně, šamani, ... to spíš připomíná turistické nebo lidové show. Pro National Geographic to má opět blíže k etnickému show, než k čistému sportu.

Což ale asi neznamená, že na té špičkové úrovni to k bojovému sportu nemůže mít blízko, pokud si vzpomínám, tak nějaký senegalský wrestler, tuším Oumar Kane, přezdívaný taky „Reug Reug“, vyhrál i jeden zápas v MMA.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 8. 2020 22:23

Ty syrové zápasy z arén se stovkami diváků jsem tu záměrně nedal. To se tu moc nehodí. Ať se každý mrkne sám. NG to pojali v rámci svého stylu. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 8. 2020 06:24

Tak jsem se na ty videa podíval a vypadají o hodně jinak, než ty vítězné fotky nebo National Geographic, hůř. Prostě ty vítězné fotky vnímám jako přemalování reality na něco jiného a “lepšího“, podvod, pokus o nezasloužené adorování černé kultury, jako politikum.

Zápasníci na těch reálných videích jsou hromotluci s panděrem, používají zvláštní ne moc atraktivní úderovou techniku, něco mezi boxem a fackováním, je tam hodně strkání a vytlačováni, žádný větší rány nebo zmíněné lámání kostí jsem tam nenašel. Ale hlavně, senegalský wrestling není žádný mezinárodně uznávaný sport, proto to žánrově podle mne patřilo jinam.

-- 11. 8. 2020 06:39 --

Pro zajímavost:

https://fstoppers.com/business/best-thi ... xit-501725

Opět tam vnímám velkou manipulaci a prakticky žádnou odbornost. Já to vidím opačně, bez Nikonu by se vývoj fototechniky zpomalil a trh šel ještě více dolů. To ale neznamená, že Nikon se nemůže (třeba i zítra) položit, doba je těžká.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 8. 2020 06:58

Důležitý bude příští rok.

Jako akcionář bys asi ještě uvěřil, že Covid 2020 byl anomálie a už se v téhle extrémní podobě nebude opakovat.

Ale musíš hlavně uvěřit, že ty investované peníze pokryjou současný propad a přinesou zajímavý zisk do budoucna. Včetně nějaké mírně dlouhodobé vize.

A její podoba je zatím docela ve hvězdách, každý rok to vypadalo, že hůř být nemůže a zase bylo
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 11. 8. 2020 07:03

Pemare, to chce klid :) Kdybys byl u nekterych jinych znacek, tak bys byl na podobne clanky zvykly :) Je jasne, ze kazdy vyrobce dava historii svuj kus inovace. Podobne clanky jsou pomerne nenarocnym, ale zarucenym zpusobem, jak zvysit sledovanost toho daneho serveru.

Mj. nedavno vysla i "Pentax chaotic DSLR stragegy":

https://fstoppers.com/originals/pentaxs ... egy-501074

DAVIDOF: super reportik. Nejvic se mi libil ten barevny kontrast u te prvni fotky, kdyz krasne zasvitilo na toho prvniho. No a posledni skok se nikdy neomrzi ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 8. 2020 07:31

pemar píše:Pro zajímavost:

https://fstoppers.com/business/best-thi ... xit-501725

Opět tam vnímám velkou manipulaci a prakticky žádnou odbornost. Já to vidím opačně, bez Nikonu by se vývoj fototechniky zpomalil a trh šel ještě více dolů. To ale neznamená, že Nikon se nemůže (třeba i zítra) položit, doba je těžká.

Pořád se nemůžeš oprostit od představy, že někoho zajímá kvalita Nikonu (či kohokoli jiného) :-) Realita dnešního fototrhu s náročnějšími přístroji je ale taková, že se na jedné straně zmenšuje (trochu mne překvapuje, že to pořád trvá, čekal jsem postupnou stabilizaci), na druhé straně ale přechod na MILC tlačí nahoru (a to hodně) vývojové náklady. A tyhle dvě věci prostě nemohou fungovat dohromady, současný intenzivní nástup MILC u Nikonu a Canonu je spíš čekáním na zázrak v podobě nastartování nového růstu po přechodu od DSLR k nim. Ale zatím se to v podstatě nikde neděje, MILC se sice prodávají slušně, ale v číslech je to dost ve stylu "co se koupí v MILC, o to klesnou DSLR", což je s ohledem na zmíněné náklady pro výrobce prohra.
Obávám se, že situace opravdu hodně směřuje k tomu, aby šel z kola ven i někdo z největší trojky - C/N/S a přiznejme si, že pokud by se to stalo, tak je Nikon v ohrožení asi nejvíc. Podle mne se rozhodne tak do roka, pokud se začne trh alespoň mírně zvedat, tak OK, ale pokud ne, tak je asi pád některé firmy "první velikosti" nevyhnutelný.

Ad cport - no ale zrovna ten článek o Pentaxu docela sedí, pochopit například jejich systém Q asi nedokáže vůbec nikdo :-( Zrovna tak není nijak mimo postřeh, že ač je Pentax pomalu nejmenší výrobce na trhu, tak je zároveň jediný, který nabízí úplně vše, tedy APS-C, FF i středoformát...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 8. 2020 08:34

Po delší době se podívám a vidím fajn fotky od Davida. Nějak na focení není čas, a když už bych si zafotil, tak mám v ruce kameru a pracuju. Tak zůstávají jen cvaky na památku.
P1240361_DxO.jpg
Milanův Jak3

P1240364_DxO.jpg
Mezek 109

P1240359_DxO.jpg
Jak3

P1240346_DxO.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 8. 2020 08:50

Grimjaur: Krásné stroje.

Oni všichni se všichni tváři, že není jiná cesta než bezzcadlovky, ale minimálně třetina trhu si to nemyslí a nekupují. A ani já se nechystám.

Mám objektivy, se kterými jsem spokojený a vydrží mi ještě dlouho a koneckonců i moje současné tělo je pořád ještě lepší, než aktuální bezzcadlovky od Nikonu. Takže upgradoval bych jediné tehdy, kdyby Nikon přišel se něčím novým a mělo to F-bajonet. To se asi u bezzcadlovek čekat nedá. Najít ekvivalent D500 nebo D850 je u Sony prakticky nemožné, na Canon bych si musel zvykat, nemá ekvivalent PF skel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2020 09:34

Ten článek na fstoppers je pořádně blbej.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 11. 8. 2020 10:05

tomashr: no v tom clanku k Pentaxu je dost veci k dovysvetleni. Nevidim duvod nyni napr. argumentovat radou Q apod., coz jsou projekty jeste od Hoyi. Co to prevzal Ricoh, tak je to smerovani sice pomale, ale pomerne jasne. Maji radu GR a Thetu, coz jsou ziskove projekty. U Pentaxu to vypada, ze ho Ricoh drzi z nejakeho sentimentalniho duvodu. Pred lety udelali pruzkum mezi Pentax komunitou a v zasade se drzi ve vyvoji toho, co si lidi odhlasovali, ze by chteli - normalni firma se takhle, podle me, nechova :)

A ty soucasne problemy jsou v tom clanku obcas vytrzene z kontextu. Proste, tyhle clanky je nejlepsi neresit ... jsou servery, kde se tu oprou do znacky A, tam do znacky B a tim si zajistuji sledovanost
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 11. 8. 2020 10:37

Dolgor píše:Ten článek na fstoppers je pořádně blbej.

Já myslím že blbý není, situaci popisuje celkem přesně. Jen ze složité situace nachází závěrem velmi jednoduché řešení. Dobře to popsal tomashr, trh prakticky zkolaboval a bohužel nová technologie bezzrcadlovek se rozvíjela dost pomalu, Nikon utrpěl těžkou ránu fiaskem s Nikon1, velká škoda že jeho současné zetka nepřišly na trh o pět let dříve. Tak je v situaci, že velmi nákladný vývoj nových produktů, a teď tady jde hlavně o objektivy, nemá kdo zaplatit. Ty prodeje jsou tak bídné, že kdyby tyto fixní náklady měli poctivě rozpustit do cen aktuálního objemu prodeje, tak jsou ty výrobky prakticky neprodejné. A dojná kráva DSLR vyschla, respektivně vyschla do té míry že by mohla dotovat vývoj nových produktů. Na svou produkci, kde ten vývoj se dávno zaplatil, si ještě jakž takž vydělat umí. Velkou neznámou je jak se trh bude vyvíjet, ale optimisticky bych to neviděl. Mladší generace tuto techniku považují za dávnou minulost, dcera a syn fotí jen mobilem a při zmínce kdo si jednou vezme mé fotovybavení se na mě podívali oba dva jak na blázna. Ti dva v tom mají jasno - vezme si to elektroodpad.

Výsledky Nikonu https://nikonrumors.com/2020/08/06/nikon-q1-financial-results-are-out-2.aspx/#more-149232 za minulé čtvrtletí jsou děsivé, Canon a Sony mají k dobrému ovšem také daleko.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 8. 2020 10:54

pemar píše:
Mám objektivy, se kterými jsem spokojený a vydrží mi ještě dlouho a koneckonců i moje současné tělo je pořád ještě lepší, než aktuální bezzcadlovky od Nikonu. Takže upgradoval bych jediné tehdy, kdyby Nikon přišel se něčím novým a mělo to F-bajonet. To se asi u bezzcadlovek čekat nedá. Najít ekvivalent D500 nebo D850 je u Sony prakticky nemožné, na Canon bych si musel zvykat, nemá ekvivalent PF skel.

No a to je právě to, proč je trh v problému - takto totiž funguje strašně moc fotografů, jsou spokojeni a tak nic nekupují... Nekoná se zkrátka růst počtu zájemců a ve výsledku je pak ta omílaná obrovská základna uživatelů pro Nikon (i Canon) DSLR spíš na škodu, protože spíš zvyšuje nabídku v bazarech než nové prodeje.
Prostě celé to je jen a pouze o tom, kolik zbyde pod tlakem mobilů zájemců o "pořádné foťáky"... Pokud by přibývali, tak je vše v pořádku pro DSLR i MILC, bude komu prodávat (a pak bude mezi firmami hrát roli marketing i reálná kvalita). Pokud ale bude stagnace pokračovat či se prohlubovat, tak pak je tu problém :-(

Ad cport a Pentax - co vím, tak Hoya hodně tunelovala třeba SMC vrstvy a další věci a nic moc za to nevracela, v tom byla podstata problému v té době, ale zrovna to "Q" byl nápad lidí z Pentaxu. A tápání (jak o tom píší na fstoppers) je právě v té logice-nelogice - na jedné straně docela progresivní krok k MILC v době, kdy to byla celkem novinka, ale přitom v provedení, které prostě nedávalo smysl. Více lidí včetně mně z toho mělo pocit, že si u Pentaxu někdo vzpomněl na jejich unikátní filmovou SLR Pentax 110 na 16mm film a někomu přišlo jako "dobrý nápad" to opakovat v době digitálu - no ve výsledku to bylo dost stejně naprd jako u filmu, ale jaksi peníze na to vynaložené pak chyběly jinde... Samozřejmě že ten článek nepopisoval vše, ale zrovna u něj nevidím ani nějaké vyložené chyby (to o Nikonu bych kritizoval více).

Ad houghs a Nikon J - já tedy mimochodem kdysi Nikon řady J měl (byť primárně pro focení z dronu) a on to zas tak blbý systém nebyl. Mimo jiné to byl asi první systém na trhu, který ukázal potenciál MILC ve spojení s elektronickou závěrkou, už první J1 uměl třeba sekvenci až 30 sn/s, AF byl částečně fázový a docela hodně rychlý, což byl tehdy unikát atd. Přijde mi, že se Nikon spíš sám lekl tohoto potenciálu a rizika kanibalizace DSLR a k tomu fiasku to do značné míry cíleně dovedl sám (minimum marketingu, ze začátku přepálené ceny, docela brzké pozastavení inovací atd.).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2020 11:15

Tak je naprosto jasný, že vývoj bezzrcadlovek je drahý, že na menším trhu je třeba zvednout ceny, aby se vše zaplatilo atd. To nikdo nerozporuje, ale ukázat na Nikon a říct, že když půjde z kola ven, tak se to vyřeší... To povede jen k úpadku konkurence a celkově ještě horší situaci, kde se budou dominantní hráči cítit bezpečně, zpomalí vývoj a tím ještě zmenší trh, protože proč kupovat nový, když je stejný jako starý. Imho ani současný dominantní hráč ve FF bezzrcadlovkách (Sony) nemá jistotu, že jeho prodeje zůstanou takové. Úspěch třetí generace A7 už se nezopakuje, lidi mají foťák, se kterým klidně 1-2 (a někdo i víc) generace přeskočí. Neetablovaní hráči (Nikon, Canon) mají naopak vrchol prodejů teprve před sebou.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka