Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2020 05:30

V pořádku, prostě se neshodneme
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 5. 2020 07:38

Ten chvd je koukam dobre odtrzenej od reality ...
Anebo jen teoretizuje o necem, o cem nema vubec sajn.

PS: Ja jsem taky projekce
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2020 07:50

:-) s tím se nedá nic dělat.

Ostatně, ani nemám ambice někoho přesvědčit, jen říkám - nezapomeňme pořád kontrolovat, zda dostáváme adekvátní hodnoty za to předplatné. Nic víc.

Člověk do toho snadno zapadne, ten princip, jak pomalu uvařit žábu je starý a funkční.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 5. 2020 08:29

Davidof píše::-) nezapomeňme pořád kontrolovat, zda dostáváme adekvátní hodnoty za to předplatné. Nic víc.

A o tom to je . Ako som uz spominal, napr. sucasny LR oproti verrzii 6.14 nepriniesol PRE MNA nic zasadne, co by "ospravedlnovalo" sucasne platenie vypalneho 10€/mesiac. Niektore veci, tykajuce sa presetov pri importe, dokonca zhovadilo.
Ano, aktualny LR Classic CC je rychlejsi ako LR 6.14, ale ak by som mal moznost vyberu, tak v klude ho pouzivam dalej. Bohuzial, fotak Z6 nepodporuje.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2020 08:50

V práci je nutnost, to je jasné, ale u soukromého použití jsem už u několika SW předplatné zrušil (naposledy Enlight na iPadu) a oni teď mají problém, jak se dostat k mým penězům zpět, nabízejí půl roku zdarma ...

Mimochodem, včera jsem strávil půl dne ptákovinami, po před včerejšku, kdy jsem vyrazil jsem na 2 vyhlášená ornitologická místa a aktivita ptáků byla mizivá (takže jsem nakonec skončil v zoo, protože jsem to úplně vzdát nechtěl) jsem včera zkusil něco, o čem jsem si myslel, že to nebude fungovat, zkusil jsem na ty ptáky jít s termovizí, konkrétně jsem zkusil 2 monokuláry, obyčejný Night Pearl IR510SE (cca za 30 tisíc) a takový nějaký myslivecký střed, Pulsar Helion XP50 (cca za 120 tisíc). Ten první identifikoval v lese postavu tak cca na 100m, na nějaké daněly na poli by to stačilo, ale rozlišení nestačí na identifikaci větších objektů, natož malých ptáků. Ten druhý stačí na identifikaci zvěře, větší objekt je v něm dobře vidět a nabízí různé módy zobrazení (skály, les, ...), ale ptáci jsou pro něj také problém, ptáka jsem ve větvích sice našel, ale stejně to bylo vesměs k ničemu, protože jsem ho skrz větve s teleobjektivem pak dost často neviděl, takže dalekohled mi přijde jako lepší řešení. Ono nejlepší by bylo se dívat přes objektiv, to by ale potřeboval zoom, protože se 420mm má člověk tunelové vidění, ti ptáci se mi ve větvích blbě hledají. Nevýhoda dalekohledu nebo termovice je ta prodleva, musím dát od očí a k očím dát foťák a během té doby nesmím ptáka vyplašit. Je tam také několikasekundová prodleva při startu, to mi také vadilo. Takže jsem to uzavřel s tím, že si radši koupím něco jiného.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 5. 2020 10:34

Po vzoru cporta... prostě fotky. Kupodivu "ptáci" v menšině. :-)
Gear Talk Detox Corner - Simply Images
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2020 10:51

Mně se z toho zrovna ti ptáci líbí nejvíc, ti vypadají přirozeně.

Jiné fotky jsou na můj vkus až moc stylizovaném až moc umělecké, myslím ty nepřirozené barvy, velké hlavy, ... třeba ty Benátky jsou na můj vkus hodně mimo mísu. Ale svého obdivovatele si to určitě najde a kus řemesla v tom je, o tom žádná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 5. 2020 11:11

Provokace mě oslovuje. Šeď a bezcharakternost, někdo tomu říká přirozenost, do mého světa vidění nepatří. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 10. 5. 2020 12:30

wikxzen píše:Po vzoru cporta... prostě fotky. Kupodivu "ptáci" v menšině. :-)
Gear Talk Detox Corner - Simply Images

hele fotky :) Líbí se mi hned první slečna :) Ale ty fotky architektury dál jsou parádní ...

Jinak já se v pátek hecnu a vstal ve 4 na ranní focení:

Obrázek

Obrázek

tak když počkáte nějaký ten čas a hecnu se ještě jednou na úpravy, tak i fotky budou :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 5. 2020 16:55

cport ... konečně něco jiného. Ptáky moc nemusím v poslední době. Leč tam několik v uctivé vzdálenosti máš. :-)
Taky vstávám ve čtyři (denně), ale kvůli tréninku.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2020 17:09

cport

Fakt pěkné, to se teda vyplatilo vstát.

wikxzen

Mě ty fotky potěšily a pobavily, kromě té obří hlavy ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 10. 5. 2020 19:51

wikxzen: no já wildlife taky moc "nemusím". Nefotím to, neumím to a tak to sleduji spíše tak okrajově. Teď jsem si teprve pořídil 300mm objektiv (motivací byly děti - kluk je čím dál rychlejší a už pomalu přestávám stíhat držet krok :) ) no a hned jsem zjistil, že těch 300mm je málo. Baví mě spíše street, architektura ... Mj. ty fakt vstáváš ve 4 ráno na tréninky? Co děláš?

davidof: Díky, pak si s tím ještě budu hrát víc. ... A já byl natěšený - každý den ráno jsem jezdil Poodřím, každý den se tam válely mlhy a do toho svítilo slunce, no a v pátek jsem to už nevydržel. Jen děti byly doma, tak to člověk moc přes den moc nedospí ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2020 20:16

Krajináři to mají těžký ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 10. 5. 2020 20:24

To jo, ještěže nejsem krajinář :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2020 20:46

Zabrousil's do toho :-)

To ranní vstávání je peklo, člověk je pak jako praštěnej.
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka