Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 23. 3. 2020 05:15

Co to je "reálná opatření"? Reálná opatření zavedli v podstatě všichni. Nebo patent na "reálná opatření" mají jen Češi/Slováci?? Je tím "reálným opatřením" nošení roušek do lesa? Nebo snad zákaz vycházení na (vlastní) zahrádku (při povolení chození na asi 50 jiných míst)? Či snad ten Prymulův nesmysl s 2 roky zavřenýma hranicema? ;-)
Nejzásadnějším reálným opatřením je zákaz shromažďování, A ten zavedli na západě a) dřív než v ČR a b) někde i v daleko drastičtější podobě (viz např. Německo a jeho zákaz nad 2 lidi).
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 3. 2020 08:18

Vacsina tych realnych opatreni su skor realne doporucenia, nakolko sa ludia nadalej schadzaju, akurat maju zakazane verejne podujatia. Stale su casto plne obchody, ludia sa vonku hraju a realne nikto netusi aky je skutocny rozsah nakazy, pretoze sa testuje menej.

Patent na realne opatrenia maju krajiny ako Cina, alebo Juzna Korea kde sa k tomu stavali ovela disciplinovanejsie. U nas si na to este pockame.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 3. 2020 15:43

U nás se mluví o tom, že i když budou třeba omezení někdy v květnu zrušena, tak zákaz cestování do zahraničí bude asi platit dál (mimochodem, ty opatření jsou z matematického ohledu pěkně vysvětlena v článku Dahna Jahna - Koronavirus: Kladivo a Tanec).

Takže se asi přeorientuji na focení v ČR, přírodu, trochu sport, nějakou tu streetovku. Kdybyste měli nějaké tipy na lokace nebo témata, dejte vědět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 3. 2020 16:36

U nas uz si aktualna situaci zacina vyberat dan (alebo to mozno niekomu prisiel ako dobry dovod), cestovka Aeolus ide do kytek...a asi nebude posledna. My asi na 99% ostavame tento rok doma.
Inac pozdrav z dnesneho jarneho rana: vietor S 50km/h, pocitovka -10C a sneh...
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 3. 2020 17:42

Pro pobavení wildlifistů i všech ostatních

http://volkerpannes.de/portfolio/bird-song-opera/
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod zibin 23. 3. 2020 17:43

pemare, mohl bys dát linka na ten článek o koronaviru? Hledám, najít nemůžu. Děkuji
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zibin 23. 3. 2020 20:38

Pemare, díky. Zajímavé počtení a implikace z něj vycházející.
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 23. 3. 2020 23:31

Pemare: jako clovek od Ostravy bych na street doporucil Prahu. Jako Prazak bys asi zase to sve nasel v Ostrave :-) A myslim, ze o tom to je, clovek se musi naucit divat na zname veci trochu novyma ocima ... a trochu tomu ten cas venovat.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 3. 2020 10:06

Tak ledy se pohnuly i u Ricohu (Pentaxu).

Letos vydali alespon lehky a udajne rychly FF objektiv D FA 70-210/4. Konecne, protoze 70-210/2,8 ma cca 1,8kg.

No a v poslednich dnech upresnili vyvoj D FA* 85/1,4

http://news.ricoh-imaging.co.jp/rim_inf ... 1533248027

No zrejme to bude spicka (jako ta D FA* 50/1,4), ale ta vaha ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2020 10:08

Ostrava má neskutečně industriální kouzlo, a kdyby člověk k tomu měl nějakou modelku ...
Jestli budou zavřené hranice, tak vyrazit po Čechách bude jediná možnost, mám v plánu meandry řeky Berounky, ... pokud možno místa, kam lidé moc nechodí nebo naopak místa, jde je turistů hafo a nikoho neruší, když fotím lidi. Snad se rozjedou i nějaké sportovní akce. Láká mne zkusit motiv dostihů.

Kdysi jsme cestovali po hradech a zámcích, napadlo mne také, zkusit ornitologická místa, lov ptáků ve stylu J. Steyera.

Trochu pošilhávám po 120-300/2.8, 70-200/2.8, 120-300/2.8 a 500/4. Nic z toho ale nepotřebuji urgentně a mám pro to zatím jen malé využití.

Praha je také fotogenická, dělám (jen pro sebe) už několik let kolekci Praha černobílá. Ono se svým způsobem dá najít motiv skoro kdekoli, při troše štěstí a inspirace.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 24. 3. 2020 10:20

No vzit polovyslecenou babu do stare tovarny ... to mi prijde jako strasne levny pristup k fotce. Zajimava baba zaujme skoro vzdy, i bez tovarny. Vetsi vyzva je nafotit samotnou tu tovarnu tak, aby zaujala :)

Ostrava ma dost zajimavych mist, nejenom ty stare. Mam vytipovanych par mist, kam se podivat, ale cekam na podminky - mlhu, chumelenici ... nebo alespon poradny smog :) Takze s posledni vetou souhlasim ;-)

PS: No taky mam v posledni dobe neco v merku - ne, ze bych to potreboval, ale ... s ekonomickou krizi je potreba bojovat utracenim :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 3. 2020 10:44

Tak páni kluci, dnes len tak somrujem po FB bazároch a narazil som na starý známy canomatic, s popisom LEGENDÁRNA zrkadlovka. To mi odstrelilo dekel. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2020 12:36

Legendární zrcadlovka? Nebo dokonce bezzcadlovka? Pro současné bezzcadlovkáře recenze tohoto "zázraku" (aby někdo zase netvrdil, že jsem proti nim zaujatý :-) ):

http://www.makofoto.cz/aktuality/canomatic.htm
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka