Nová fotohospoda (Gancovi vstup zakázán)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 9. 1. 2020 06:42

Ja sa zatial nechystam nikam, uvidime, co nam napadne. Zato sa dostavam spätne k uprave niektorych foto z min.roku.
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 1. 2020 06:49

Ty máš aspoň ty služebky ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 1. 2020 08:15

landov píše:Ja sa zatial nechystam nikam, uvidime, co nam napadne. Zato sa dostavam spätne k uprave niektorych foto z min.roku.
Obrázek

Ta je fajn
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 1. 2020 11:32

pemar píše:Loni mi to super vyšlo na Srí Lance, letos mám v plánu Provence, ale tam to bývá s ptáky slabší.

Přesně naopak. Camargue je ptačí ráj! Plameňáků, volavek a další havěti nepočítaně. Nemluvě o divokých koních, býkách apod.

-- 9. 1. 2020 11:32 --

PS: Doufám, že tam jedeš před sklizní levandule. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 1. 2020 19:02

V Camarque se mi líbí jih a střed s tím svým brakickým solným ekosystémem, ta unikátní kombinace písečných dun, rákosin, lužních lesů a pastvin ve spojení s mořským pobřežím. Celá ta flora je tam jiná než třeba okolo Orange, snad jen v Camarque člověk vidí v takové míře divoce rostoucí kosatce, rozmarýn nebo jalovce rostoucí až do výšky 6 metrů. Za fotku stojí místní černí býci s rohy zatočenými nahoru, bílé camarqueské koně nebo velká hejna plameňáků a nespočet jiných ptáků, to máš pravdu.

Provence je pro mne ale i Arles se svým amfiteátrem, ve kterém když se pořádají býčí zápasy, tak to také stojí za to s vzít foťák. Provence jsou pro mne vesničky jako Le Maussane les Alpilles nebo Le Paradou, Le Baux de Provence a vinařské lokace, jako jsou Chateuneuf du Pape, Gigondas nebo Veysonnas. A k Provence svým způsobem patří i Azurové pobřeží, proto jeden den plánujeme Camarque, jeden den vinařské vesnice a jednou plánujeme jet k moři.

Bydlet budeme na jižním konci Parc naturel régional du Luberon, v La Roque d'Anthéron, na přelomu června a července, to ještě budou levandule kvést.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 1. 2020 20:08

Jj, Les Alpilles a Lubéron jsou i má srdcovka. O víně a Arles ani nemluvím. Taky okolo Montagne Sainte-Victoire a Dantelles de Montmirail to mám rád.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 11. 1. 2020 07:36

Zasa som sa raz presvedcil, ze aj banalna fotka ma cosi do seba, ked je dobre svetlo.
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 12. 1. 2020 18:56

Tak dnes to bolo ciste "veverickovo" s D500 + 100-400
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 1. 2020 13:50

U portrétů je úhel záběru velmi důležitý, i když by člověk řekl, že na tuleňovi se nic zkazit nedá ...

Obrázek
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 1. 2020 19:31

Sýkorka veľká, netradičný pohľad. ;-)
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 1. 2020 20:33

Z ptačí perspektivy ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2020 21:16

Davidof píše:U portrétů je úhel záběru velmi důležitý, i když by člověk řekl, že na tuleňovi se nic zkazit nedá ...

Obrázek

Odfotí ET mimozemšťana a tvári sa že je to cvak tuleňa. :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 1. 2020 07:44

Bohužel jen staženo z internetu, vlastní focení trochu skomírá :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 19. 1. 2020 09:43

Ten tuleň nemá chybu :)
rea_andrea
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 1. 2020 13:39

:-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka