Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 1. 1. 2020 23:29

Přidám se, vše nej do novýho roku ;-)
1-w.jpg
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2020 06:23

landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 1. 2020 08:46

Celkom ma zaujima ako sa to bude predavat. Trufal by som si tipnut, ze moc dobre nie.

Nema to joystick, nema to IBIS a bude to nezanedbatelne drahsie nez Z6. Nepochybne to bude mat rychlejsi C-AF, ale to bude zrejme jediny dovod na kupu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 1. 2020 11:39

Mně se D780 líbí moc a kdybych měl neomezené zdroje, koupil bych si ho. Několik F skel ještě mám. Absence joysticku je nepochopitelná, na druhou stranu s čtyřcestným voličem jsem u Nikonů nikdy neměl problém a vzhledem k nižšímu počtu AF bodů jsem s ním na D750 naklikal vybraný bod rychleji, než se mi daří s joystickem u Z6 nebo X-T2. ...Jinak D780 má od pohledu víc přímých voličů než Ztka. Obzvlášť prstenec pod horním otočným voličem mi na Z6 chybí - různé volby seriového snímání, samospoušť/dálková spoušť,... Tahle zrcadlovka je rychlejší při nastavování než Ztka a Ztkům by jeden takový volič přizpůsobený potřebám u bezzrcadlovky pomohl. Rychlé menu Ztek je sice dobré a intuitivní, ale není to přímá volba.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2020 17:03

Konečne dnes zima prišla aj ku nám...
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 1. 2020 01:31

Se musim smat :) Nejen ze ten fotak "pohrbej" jeste pred nastupem na trh tim, jak jej oskubou (bez blesku, bez battery gripu...), ale oni ho pohrbej i ergonomii. Ty utopeny tlacitka AE-L a zejmena pak AF-ON, to je paradni vlastnak. To si jako u stolu sefove rekli: "co bysme udelali jeste jinak? No co treba udelat fakt nepohodlny ovladani tim, ze ztizime ovladani druheho nejdulezitejsiho tlacitka hned po spousti? Bravo kolego, bravo, to je napad! Hlavne zachovejte dve info tlacitka, protoze nasi potencialni zakaznici jsou idi*ti, co nezvladaji jedno tlacitko zmacknout dvakrat po sobe*."

Obrázek

*D700 (a mnohe dalsi starsi modely) ma jedno info tlacitko - pro ty, co nevedi - jedno stisknuti vyvola prehled nastaveni, druhym stiskem se potvrdi volba parametru v nem.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2020 05:47

To je fakt s tymi tlacidlami...a este aj zmensili a zapustili predne funkcne tlacidla. Toto naozaj nechapem !
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 6. 1. 2020 20:58

Specifikace:

https://nikonrumors.com/2020/01/06/niko ... 5YdZsoz3yI

Viděno mýma očima, D780 nabízí jen výdrž na baterie a 12 fps, k tomu konečně 1/8000s až 900 sec, to za cenu, za kterou v Číně koupím D850, zbytek je jako u D750, kterou měl Nikon problém prodávat za polovinu. Jestli to bude mít starý AF modul, tak mám pochybnost o jeho konkurenceschopnosti proti bezzcadlovkám, a to i z vlastní stáje.

Nikon 120-300/2.8 by mne zajímal, kdyby byl o třídu ostřejší, než Sigma 120-300/2.8, ale za tu zmíněnou cenu 10,000 dolarů o něm nebudu ani na okamžik uvažovat, férovou cenu vidím tak na polovině té částky, maximálně na 70%, pokud bude opticky na levelu Nikonu AF-S 300mm f/2.8 VR II a ne té Sigmy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 1. 2020 06:47

D780 ani nekomentujem, toto je preslap roku !
K 70-200 som sa vyjadril v Z vlakne.
U 120-300/2,8 som nikde nenasiel hmotnost. Aj ked kvoli cene o nej neuvazujem ani teoreticky, tak hmotnost by ma zaujimala...aj ked to bude urcite 3+kg, co je pre mna dalsia bariera (cokolvek nad hmotnost N200-200/5,6 nie som ochotny vlacit).
Takze suma sumarum, zaciatok roku 2020 z mojho pohladu Nikonu prudko nevysiel.
Treba zaroven aj povedat, ze nas trh nie je nijako zaujimavy ani smerodajny a som si isty, ze na zapad od nas sa bude Z70-200/2,8 predavat ako teple rozky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 1. 2020 07:30

A novy 1DX: https://www.canonrumors.com/canon-offic ... -mark-iii/

Zaujima ma ten vykon. Canon pouzil jeden Digic X ktory je udajne cca 3x vykonnejsi nez dual Digic 6 + v predchadzajucej generacii. To by AF mohlo pomoct ...

https://www.youtube.com/watch?v=u2ccu7ArwBA
Co je tiez zaujimave, za sa, ze AF funguje lepsie cez live-view, nez pri OVF. To by som necakal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 1. 2020 10:52

Nikon 120-300/2.8 vazi 3250g (bez clony a krytiek), cize ma podobnu vahu ako Sigma. Ostrost bude asi podobna, skor by som videl vyhody v lepsej stabilizacii a spolahlivejsom AF.
Cena je tak nejak ocakavana, kedze 300/2.8 VRII (ktory ma uz 10 rokov) vyjde na 5500€, vyrazne modernejsi zoom s rovnakou svetelnostou nebude lacnejsi a ani cenovo podobny. Moj tip bol 11999€, som zvedavy za aku cenu bude u nas :)

Z 70-200 ma prekvapil vahou, u Nikonu bude mat 800g Tamron 70-180/2.8 velky uspech (ked zbastlia ten bajonet)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 1. 2020 11:26

Ak ho zbastlia. Ten krok tamronu je uplne skvely, zobrat 20mm ako dan za polovicnu hnotnost .. to asi kazdy rad obetuje . A ak na tom pojdu pouzit TC ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 7. 1. 2020 14:20

Veru, pri dnešnom rozlíšení by som 20 mm na dlhom konci vôbec neriešil ako problém.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 1. 2020 15:11

Uprimne dufam, ze sa tato vec dostane aj na ine systemy. Bol som celkom nadseny Z RF 70-200, ale toto moze byt pre mnohych gamechanger.

Akurat zoomovaci prstenec pri Tamrone sa este stale otaca do blbej strany, vsak ? :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 1. 2020 15:28

bob222 píše:Veru, pri dnešnom rozlíšení by som 20 mm na dlhom konci vôbec neriešil ako problém.


Pro mě je i těch 100mm eq. velmi často dost krátkých, takže z toho bych úplně nadšenej nebyl.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků