Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 12. 2019 12:55

Veselé sviatočné dni všetkým prajem
Přílohy
P1040549zftw.JPG
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2019 18:56

prvy krat od kupy Z6 (02/2019) som vytiahol blesk (Nissin i40), ze urobim par zaberov doma a hopla...vsetky zabery preexponovane cca +2EV. Skusal som vselico v nastaveni blesku aj v menu Z6, nic nepomahalo. Nakoniec som sa docital na nete, ze nepodporuje Z, snad po upgrade FW blesku, ktory ale nie je mozne robit uzivatelsky.
Tak som si dnes objednal z Aliexpresu Godox TT350N
https://www.aliexpress.com/item/3292186 ... 4c4d5rpoAp
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 12. 2019 07:19

S bleskem mám několik “problémů”. Ten první je, že moje Nikony D500 a D850 nemají vestavěný blesk, který jsem používal s D7100 na odpálení externího blesku SB-700 nebo SB-800 umístěného třeba vedle na stole. Ten druhý je komplikovaný setup, protože použitím více blesků a umístěním mimo tělo zmizí nepříjemné stíny za postavami či červené oči, zůstává ale problém s optimálním rozptýlením světla a odlesky, ten jsem řešil deštníkem, ale na vánoční foceni jsem deštník ani odrazné desky nevybaloval.

Chtěl jsem koupit radiový odpalovač, ale Nikon nenabízí nic, co by se mi líbilo a ani od výrobců třetích stran jsem neviděl nic, co by mne zaujalo, asi nejblíže byl Godox, ten nemá ale zastoupeni v Praze, takže jsem se na to zatím vykašlal. Řeším to zatím vyšším ISO, fotky jsou přirozené a bez odlesků, ale zase mají více šumu a horší detaily. Žádný oběd není zadarmo.

Jinak manželka mne sprdla, že mám výbavu za statisíce a přitom neumím vyfotit jí ani tchýni tak, aby jim to už v náhledu na foťáku slušelo a při cenzuře v náhledu ve foťáku mi všechny jejich smazala. Nechápe princip, že každou takovou fotku musím důkladně zpracovat v postprocesu a i tam jsou určité limity, pokud má fotka vypadat hezky a oni mají vypadat přitom aspoň trochu realisticky, nemohu dělat nějaké extrémní zeštíhleni a omlazení ve Photoshopu, aby vypadaly jako 17-letá Micina :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 26. 12. 2019 07:31

:D

Inac teraz som si stiahol vcerajsie fotky s/bez blesku a usudil som, ze najlepsie vyzera aj tak fotka bez blesku. Pred chvilou som ju vytlacil na A4 a aj napriek ISO 12800 je perfektna. Vidno jemny sum, ale zachovane detaily a farby.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 26. 12. 2019 10:57

Pemarův věčný a nikdy nekončící příběh: fotovýbava za statisíce, ale fotit pořád neumí... :D
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 12. 2019 12:19

Inak mával som to podobne. Na každé foto mi drahá polovička zahlaholila, že to je zlá fotka a ona tak nevypadá. Povedať že foťák sníma realitu som si nelajzol. Tak teraz bez hanby na fotku pošlem všetky možné bastl skrášľovacie filtre a je doma pokoj.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 26. 12. 2019 14:00

Alešak píše:Pemarův věčný a nikdy nekončící příběh: fotovýbava za statisíce, ale fotit pořád neumí... :D


Takovejch nás tady je :-)) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 12. 2019 15:09

bob222 píše:Inak mával som to podobne. Na každé foto mi drahá polovička zahlaholila, že to je zlá fotka a ona tak nevypadá. Povedať že foťák sníma realitu som si nelajzol. Tak teraz bez hanby na fotku pošlem všetky možné bastl skrášľovacie filtre a je doma pokoj.

Dělám to stejně, nicméně chyba byla, že manželka popadla ten foťák a viděla to in natura v náhledu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 26. 12. 2019 18:17

rodri píše:
Alešak píše:Pemarův věčný a nikdy nekončící příběh: fotovýbava za statisíce, ale fotit pořád neumí... :D


Takovejch nás tady je :-)) .


Moje slova:-)
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 12. 2019 19:02

Osobne sa tiez radim medzi tych, u ktorych technika, ktoru vlastnim, daleko prevysuje moje potreby. Ale robim to ako moj dlhorocny konicek, bavi ma to, bavi ma aj ten pocit z novych veci (ktore si kupim, aj ked ich naozaj realne "nepotrebujem"). Zaroven ma bavi aj postproces - mozno preto, ze nemusim robit kvanta fotiek na zakazku ...
No a v dnesnej dobe je asi jedno, aky ma clovek konicek - kazdy lezie do penazi. Mojho 13r. syna uz dlhsie drzi rybarcenie. Clovek by povedal, ze co tam uz takeho treba - udicu, navijak a cervy...ale velky to omyl: na kazdu rybu ina udica, na kazdy druh vody (rieky, jazera..) detto, ine druhy navijakov, tvrdosti dielov udic atd, atd...neverending story :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 26. 12. 2019 19:18

Je mi upřímně líto manželek některých chlapů zde, že trpí frustracemi z toho, jak vypadají na fotkách bez vydatného "vylepšení" v editoru, do podoby voskové figuríny... :mrgreen:
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 12. 2019 19:46

Pemare, promiň, ale člověk, který má zcestovalý celý svět a jen tak se ráno sbalí a jede fotit někam na hory (viz některý z tvých nedávných postů) opravdu potřebuje mít český Godox zrovna v Praze? Ta Plzeň je tak moc z ruky? Navíc např. Xpro-N se kupuje hlavně z Číny ;-).

Kvůli nemoci jsme už šestý den zavření doma, ale dnes se ukázalo i trochu sluníčka a malá zapózovala :-D

Klikací náhled
Obrázek
49 mm@2.8@1/125@ISO1000
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 12. 2019 20:25

Alešak píše:Je mi upřímně líto manželek některých chlapů zde, že trpí frustracemi z toho, jak vypadají na fotkách bez vydatného "vylepšení" v editoru, do podoby voskové figuríny... :mrgreen:

Klasika, Alešak musí byť ešte aj na Vianoce rypák... :)
Ale že bude rýpať do rodín a manželiek, to fakt nemusím.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 26. 12. 2019 20:31

pemare neni nic horší ako odpalovat blesky vstavanym bleskom. neviem ako to ma nikon... ale isto sa tým zaoberaj! a neber to na lahku vahu..., uz tu padlo - že blesky su zbytočne... neni to pravda!....
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 12. 2019 21:29

99% procent fotek mám zvenku a nejsou aranžované, nepoužívám odrazné desky, softboxy a další věci, fotim spíše momentky, takže jsem to od nákupu D500 neřešil. Tím ale neříkám, že blesk nebo aranžované focení nemají smysl, naopak.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků