Nová fotohospoda (Gancovi vstup zakázán)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2019 20:13

To máš asi pravdu, ten displej je subjektivní a kanibalizace také, i kdyby to mělo nakrásně výkon, profi foťák z toho asi nebude, malé tělo je v tohle směru limit.

Nicméně D500 s 24 Mpx FF snímačem mi připadá jako ideální kombinace, těch 44 Mpx využiji jen občas.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 20. 11. 2019 21:14

Tak mi doma pristala pomerne zvlastni vec - 10-17 fish eye zoom :) Se zaostrenim od 1cm od cocky ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 11. 2019 21:18

Prostě MUSÍŠ postnout nějaký foto ! :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 20. 11. 2019 21:47

Tak to jsem zvedavy kdy :) Ja to stihl jen rozbalit a ted se 3 dny zrejme nezastavim ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 11. 2019 21:54

:-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 11. 2019 11:30

Nemáte nějaký tip na dovolenou v červenci (aby tam bylo pokud možno něco fotograficky zajímavého)?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 11. 2019 13:16

Trek v Sareku na 10 dní. Nejlepší na něm, je, že tam nenajdeš jedinou špatnou hospodu nebo hotel.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 11. 2019 13:22

Myslíš ten švédský národní park ? A nenajdu je tam proto, že tam žádné nejsou ? :-)
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 11. 2019 13:29

Bingo :-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 11. 2019 13:50

No, taky bych už měl začít si vybírat dovolenou na příští rok, ať mám motivaci se na to dlouhodobě připravovat.
Letos to jaksi vůbec nešlo... :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 11. 2019 14:21

U mne to bude možná poslední s dětmi, na podzim jim bude 18 let a to už se jim s rodiči jezdit nebude chtít. To je trochu omezení, syn a manželka žádný větší trek nedají a já na tom koneckonců také nejsem zrovna nejlépe :-(.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 11. 2019 18:49

Niekomu bolo u nas dnes horuco, tak vysli na plaz :shock:
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 11. 2019 08:33

Pemar: Azory? Tam se da vyřádit jak s jídlem, tak s focením ...

Landov: ja jim závidím :) Kdysi jsem taky chodil plavat až do listopadu :)

Jinak 27.11.2019 je oficiální datum pro stoleté výročí Pentaxu, takže kolem toho probíhá spousta akcí. Už proběhly v UK a Francii a jsou po delší době k vidění i nějaké rozhovory s managementem. Např. zde s jednim pro Evropu, teda spíš to je výcuc několika zajímavostí:

https://www.pentaxforums.com/forums/16- ... urope.html
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 11. 2019 09:42

Aktuálně mám v hledáčku Serre-Chevalier, konkrétně Le Monêtier-les-Bains v Provence, ale v té horské části, protože nejvyšší bod je položen 3 659 m n. m. a nejnižší bod 1 397 m n. m. Charakterem je to blízké švýcarským Alpám, ale je to taková klasická menší francouzská lyžařská oblast, kde v zimě je na sjezdovkách oraniště a v létě tam skoro nikdo nejezdí, s výjimkou cyklistů, jezdí se tam i Tour de France, treky jsou tam hodně kamenité.

Druhé místo, které mám v hledáčku, je Chateauneuf de Gadagne, opět v Provence, blízko je Gigondas, Chateauneuf du Pape a krásná vesnička Maussane les Alpilles, pak mám v hledáčku Formenteru, kde ale není letiště, nezbývá tedy nic jiného než se napřed dopravit buď letecky nebo lodí na nedaleký ostrov Ibiza a odtud pokračovat lodí na Formenteru, půjčovat si auto ... zbytečně složitá logistika.

O mnoho jednodušší logistika by byla v případě Barcelony, létá tam přímé spojení. Ubytování pak někde blízko Rambla nebo si přímo pronajmout loď nebo třeba Kiwi Boat - Botel, taková malá jachta vyjde finančně jako pronájem bytu, ale ne každý akceptuje, že je tam oproti bytu hodně stísněný prostor (zato je to romantika). Uvažoval jsem i o Řecku nebo Skandinávii, ale mimo turistické pasti, je to ale daleko, chci jet v létě jen na týden.

Kvůli tomu nemá cenu řešit příliš daleké destinace, ale ani v Evropě třeba jinak pěkné Cotes des Basques v Biarritzu ve Francii, nebo Foz do Lizandro, v Ericeiri v Portugalsku nebo La Zurriolu v San Sebastianu ve Španělsku. Na auto je daleko už je i Normandie nebo Bretaň, jedině letadlem a auto si půjčit. Vynechám i destinace, kam jezdí všichni.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 24. 11. 2019 10:30

Tuzemák
Přílohy
PB160148_panorama v2.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka