Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2019 09:56

Takových lidí je tady dost, včetně mě.
Nicméně já to valím zatím ještě stále na své staré šunce, takže moc referenčním vzorkem pro tebe nejsu.
Export něco trvá hlavně při použití PRIME. Vzhledem k tomu, že to ale běží na pozadí, tak to moc pálit nemusí.
U-pointy jsou super, možná by jen mohl být rozsah aplikace úžeji spjat s velikostí kruhu okolo něj. A taky bych do nich přidal ložnost lokálního odšumu.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 10. 2019 10:27

Já mám taky starý střep, poskládaný ze zásob, který je ale krásně tichý. Je to i3-4170T, k tomu pasivní GF1030 a zdroj, co jede prakticky pořád v pasivním módu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 10. 2019 10:59

Melancholický Trol píše:Zdravím, používáte někdo to nové DxO PhotoLab s Upointama? Aktuálně mám nějakou devítku, nebo snad i desítku a přijde mně docela pomalý export. Ideálně kdyby někdo měl zkušenost z porovnání verze 10 a PhotoLab na tom samém hardwaru. Stačil by klidně i celkový dojem z nového SW.


Mám jednu z posledných verzií, export 22 Mb RAWu cca 4-5 sec, ale s odšumvaním Prime cca 15 sec. Ostatné bežné úkony v postate bez omeškania. Tento soft ale vyložene stojí na výkone HW a dokáže ho využiť. Vrátane počtu jadier alebo vlákien.
Tú dobu exportu to samozrejme ukazuje.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2019 11:03

Používal jsem tu tvoji verzi a nyní používám DxO PhotoLab 2 se vším, co je k dispozici. U-pointy jsou fajn, ale lokální úpravy jsou o hodně dále, takže upgrade mi dával smysl. Počítač mám výkonný, ale od určitého momentu je nárůst rychlosti omezen tím, jak je program optimalizovaný, připadá mi to rychlejší, než staré DxO, ale srovnávám jablka a hrušky, tehdy jsem měl slabší procesor (i7) i grafiku (1060).

Slabší místo je import, naimportovat nějakých 1000 RAWů z D850 (cca 50 Mpx každý) celkem trvá, zbytek je OK. Export PrIme odšumovaného RAWu z D850 mám někde kolem 12s.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2019 11:16

Import? DxO přece žádný import a la LR nemá.
Myslíš jako zobrazení obsahu složky/adresáře? To je daň za to, že DxO je už při zobrazování analyzuje a aplikuje na ně svoje algoritmy.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 10. 2019 11:55

V nastavení jde určitě zvolit, aby se při otevření složky neaplikoval žádný preset.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2019 12:11

Jo, to jde.
Plus jde zvolit, že nemá automaticky hledat moduly pro daný foťák+objektiv.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 21:17

V sobotu jsem navštívil akci mladých ekologů v Janovicích

Nejprve důkladné vyjasnění strategie

Obrázek

a pak přehlídka aut jak z postapokalyptického filmu

Obrázek

Obrázek

Obrázek


hlavní slovo ale měly čtyřkolky Polaris

Obrázek


V honbě za záběrem se člověk dostane až nepříjemně blízko. Červenobílá páska není zeď, že ano.

Obrázek

Bahno jsem měl úplně všude.

Můj tajný favorit poněkud zaostával

Obrázek

Ztrácel cca tři kola na kolo.

A na závěr jeden podzimní motiv

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2019 22:26

Panning a širočina palec hore!
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2019 07:14

Davidof: :tleskani

Napriek zarieknutiu sa o nekupovani nicoho do konca roku, ako aj pod vplyvom vcerajsieho prijemneho posedenia na pive a zaroven nechuti cakat na ohlasenie Nikonu Z 70-200/2,8S, vlozil som teraz do kosika (a aj odklikol) objednavku na Tamron 70-200/2,8G2 :roll:
Najradsej by som si nafackoval...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 23. 10. 2019 08:13

Podle testů je to dobrej objektiv, taky by se mi hodil. Doufám, že budeš spokojený ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2019 09:41

Je to hodně dobrý objektiv, ale pozor na focus breathing a na hmotnost 1.5 kg, to se mi na kombinaci se Z6 zdá dost (v kombinaci s D500 to bude o trochu vyváženější).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2019 09:42

landov píše:Davidof: :tleskani

Napriek zarieknutiu sa o nekupovani nicoho do konca roku, ako aj pod vplyvom vcerajsieho prijemneho posedenia na pive a zaroven nechuti cakat na ohlasenie Nikonu Z 70-200/2,8S, vlozil som teraz do kosika (a aj odklikol) objednavku na Tamron 70-200/2,8G2 :roll:
Najradsej by som si nafackoval...


Jednak díky :-) a za druhý "vítaj v klubu hráčů" :-)))

Protože správný hráč napřed jedná, a potom přemýšlí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2019 10:22

Tak to já asi nikdy nebudu, jsem narozený ve znamení Vah.

Jinak u toho 70-200/2.8 bych váhal i kvůli ohniskové vzdálenosti, možná je to jen síla zvyku, protože jsem s tím fotil převážně na DX, ale mně to připadá krátké, spíše uvažuji o Nikonu 120-300/2.8, ale uvidíme, jak se povede, kolik bude stát a kolik bude hmotnost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2019 11:03

Každý má svý. Být hráč má své vzrušující momenty ale občas následují i krušnější chvilky ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků