Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2019 17:20

Davidof píše:To je fakt logicky brilantně vystavěný článek.
To rozhodnutí nedat do zrcadlovky nějaký jiný mount, s poloviční registrační vzdáleností, to má fakt spoustu nevyhod pro široká ohniska ... no, ale aspoň se nemusí zrcátko při expozici vysouvat do boku, takže kompromis je to dobrej

Pre pentaxakov ideál, budú mať beznosorožce a zostanú im komplet sklá. No a nových duši hádam moc nepolapia...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zibin 1. 10. 2019 19:52

Až na to, že se jedná o zrcadlovku ;-)
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 1. 10. 2019 20:03

Panove, ja to myslel ironicky :) Ricoh ma oficialni informace na webu a na jinych forech jsou fotky i se zrcatkem ...

Nicmene male telo typu KP by klidne mohlo byt s elektronickym hledackem ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 10. 2019 20:05

To Neffovi nezabránilo v úvaze, že škoda že ten mount není s poloviční registrační vzdáleností ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod vendda 1. 10. 2019 20:56

Kluci, že se takhle vracím k té Fujifuji, jaký byl nastavený DR? 100, 200 nebo 400 procent při focení? Oni podle toho pak šoupou s Isem, a tím pádem vlastně se vším.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2019 21:56

Pochybujem že by pri testoch tlačili rozšírený DR. To je vždy divočina.

-- 1. 10. 2019 21:58 --

Inak sranda nesranda, ale Pentax už takú bezzrkadlovku mal. Len to dokafral dizajnom a neexistenciou hľadáčika.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 1. 10. 2019 22:41

Njn, K-01 byla takova obluda. Pokud by udelali nejaky retro design ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 2. 10. 2019 00:24

bob222 píše:Ono podvádzajú všetci, pamätáme "kúzla" olympusu pri deklarovanom a reálnom ISO, kúzla a doľadovanie RAW ešte pred výstupom, skutočne surové dáta dnes už nedá prakticky nikto atď. No a ISO u fuji nesedelo už od čias X-100

Pokud při stejně nastavený cloně, času a ISO dostanu stejně exponovanou fotku, tak je úplně jedno, jaký je reálný, nebo deklarovaný ISO, důležitej je výstup. Zajímat mě to začne až při stejným nastavení bude fotka tmavší, pak si začnu říkat, že tu něco nehraje. Jestli ale při stejně nastavených expozičních parametrech dostanu stejně světlou, nebo tmavou fotku, jsou řeči o podvodech atd. mimo mísu.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 10. 2019 08:19

No Rodri, ono tam ten rozdiel práve bol, preto to celé vlastne vzniklo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 10. 2019 13:10

bob222: zobral si mi to z ust :-)

V nedelu mame u nas Maraton, uz sa tesim ako prevetram D500+Sigmu 50-100/1,8. Aj ked pocasie je velmi otazne.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2019 07:10

Pokud jste tam nebyli a uvažujete o Srí Lance, tam bych Vám doporučil neváhat a jet tam co nejdříve, protože to co je tam k vidění teď, to už tam za pár let nebude. Nemyslím tím turistické atrakce (z mého pohledu spíše pasti), ale spíše nedotčenou přírodu v národních parcích a návštěvu míst, kam turisté jezdí méně. Takže například místo chrámu s Budhovým zubem (který tam není) v Dambulle navštívit chrám Badulla, kde budete prakticky jediní evropští turisté a kde vám ukážou buddhistické rituály a místo parku Yala navštívit Gal Oya, kde budete na Safari třeba celé dopoledne jen s další dvojicí, jako jsme byli my.

Z fotografického pohledu mne zaujaly hory a čajové plantáže, dá se též fotografovat ruch ve městech (třeba Ratnapura nebo Haputale) a velmi fotogenické je Arugam Bay jako ráj mladých surfařů - celkově je Srí Lanka pestřejší než Bali, Sumatra nebo Borneo, na Srí Lance je i ráj pro fotografování ptáků a zvířat.

Podobně jako v zemích okolo je tam velmi bídná nabídka fototechniky, Nikon neměl na skladě žádný jenom trochu dražší model, jen nejlevnější zrcadlovky a končil D7500 (to měl i místní profesionální fotograf, fotící mezinárodní surfařské závody), žádnou bezzcadlovku a podobně to bylo s příslušenstvím, koupit SD kartu nad 16 GB prakticky nešlo, tyhle věci si člověk musí přivézt z domova. Internet běhal velmi pomalu a v Gal Oya nebyl ani žádný signál, takže workflow přes iCloud nefungovalo vůbec.

Z objektivú jsem hodně využil 28mm a 300mm, na lidi 105/1.4, 70-200mm jsem táhl skoro zbytečně, na kratší ohniska mi ho nahradil světelnější 105/1.4 a na vzdálenější objekty mi lépe posloužil 300/4. Ideální by bylo mít 70-200mm a 300mm v jednom objektivu, klidně jako 120-300mm, ale nesmělo by to být méně světelné než f4 a muselo by to vážit do 1.5 kg.

-- 3. 10. 2019 07:24 --

Obrázek

Obrázek

-- 3. 10. 2019 07:36 --

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 10. 2019 16:01

Dnes hrozi nova A9 ...

https://www.sonyalpharumors.com/sony-a9 ... 2-3-hours/

Tak uz je vonku:
https://www.sonyalpharumors.com/sony-in ... urnalists/

Ale teda neviem, ten upgrade je dost vlazny. V podstate uroven Olympusu ...

Ak by to stlacilo dole cenu A9, tak je to asi fajn, ale nie som si isty, ci ta vybava dokaze aspon to ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2019 17:50

Ta nablblá ergonomie malého kompaktu zůstala beze změny, ale Sony A9 II už nemá tu největší nevýhodu, kterou bylo těch ubohých 5 fps na mechanickou závěrku. Ono 10 fps je pořád málo, to je level D500/D850, ne level 1Dx nebo D5 (což jsou modely těsně před generační obměnou), to není na pozici premianta a na jedničku s hvězdičkou. Jako druhé potenciálně velké zlepšení vidím hardwarové posílení AF (což se dalo čekat), protože A9 přes všechny marketingové kecy produkoval spousty odpadu pokaždé, když objekt nebo fotograf dělal cokoli nečekaného (změna pohybu, zoomování, ...), vylepšené algoritmy pomohly u A9 jen částečně.

Jako třetí velké plus vidím posílení WiFi, tohle je slabé místo i D850, datové přenosy RAWů trvají moc dlouho (i kvůli 44 Mpx), ale tohle jsem vnímal i jako slabinu D5 (i s tím WT-7 bazmekem to nebyl přenos RAWů v reálném čase), u Sony pochopili, že konektivita je důležitá, že třeba sportovní fotograf může mít fotky připravené ke zpracování v notebooku hned poté, co dofotí. Jako minus vidím, že používá SD karty a ne CF Express nebo aspoň XQD (což nepochopím, když je Sony vyrábí). Buffer na 236 RAWů se mi líbí.

Otázka je, zda vylepšili EVF. Píšou, že nemá blackout, ale moje zkušenost s EVF u A7r IV byla, že na BIF to nebyla žádná hitparáda, lagování a překreslování tam u rychlého pohybu bylo vidět.

Předpokládám, že můj německý kamarád vymění A9 za A9 II jak jen to bude možné, takže až budu zase někdy na návštěvě v Hamburku, tak to otestuji. Kdybych neřešil hledáček, tak A9 aspoň podle papírových předpokladů vypadá jako velmi schopný foťák, možné ne pro sportovní fotografy, ale pro movitější amatéry určitě.

—————————————————————————

Tak ne, reakce mého kamaráda na A9 II má do nadšeni daleko, prý nebude vyhazovat 4500 Euro. Tak to mne tedy docela překvapil...
Naposledy upravil pemar dne 3. 10. 2019 17:58, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 3. 10. 2019 17:56

S tím posílením WIFi a lepší konektivitou bych byl opatrný. To Japoncům fakt nejde a asi nejen u Sony. Před rokem slibovali jak super vylepší software a konektivitu pro A7III a výsledek bylo fiasko. Nepoužívají to snad ani největší Sony fanboys.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 10. 2019 18:03

Mne sa ten upgrade tiez da slaby, ale zase ubrali z ceny a ten 1000 eurovy priplatok oproti A9 nie je zase tak strasny, aj ked tak vela zase neziskas. Osobne by som ale volil A9 (samozrejme cisto z financnych dovodov)

Inak na Panasonicu funguje ta konktivita celkom fajn. Na to, ze vacsinou neviem co robim, nematlem popamati a prakticky vzdy zacinam odznova si celkom rozumieme. Neviem ako je to u FF, S-ka maju vlastnu aplikaciu.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka