Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2019 09:48

Zajímavý. Uvidím, něco to přináší ale asi záleží na nasazení.

Jedna z výhod - kombinace použití CAF a možnost focus & recompose - je u fullframe v kombinaci s hodně světelnými skly možná trochu nespolehlivá (?)

A pokud funguje face detect i v ostrém nasazení (což ale taky nevím), tak ani není moc důvod to třeba na svatbě řešit posuny ostřícího bodu nebo přepínání na SAF. Nevím.

U toho sportu, nebo ptáčků to ostření na palec má něco do sebe, ale šlo to i bez něj. U Panasonic šlo naprogramovat zadní tlačítko na focus lock a taky šlo používat CAF a přesto překomponovávat.

Tak uvidím, zatím jsem vyslyšel youtube tutoriály, kde je jasně řečeno - sportovní foto = BBF. Tak jsem tím začal :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 6. 2019 10:32

landov píše:Ja som min.rok zobral na Cyprus iba Canon G1XMK3 a nic lepsie som nemohol urobit: ziadny problem v lietadle, mal som ho so sebou skoro stale v taske, ked nebolo co fotit (co bolo naozaj vacsinu casu), tak nezavadzal...Proste klasicka dovolenka s rodinou nie je na fotenie to prave - privela kompromisov.


No, u mě žádný speciální fotoexpedice teď nehrozí, takže dofča je jediná možnost, jak se podívat do světa a něco nafotit. Takže klasická dovolenková konfigurace je: já ověšenej fotoledvinama, fotopouzdrama, foťákama a kabelečkou s těma věcma, bez nichž chlap nemůže v džungli přežít (peněženka, karty, řidičák, mobil a jelení lůj) a veškerej ten zbylej bazar (polo)zbytečností (2-3 petky s pitím, jídlo na dva dny (neb železná zásoba), náhradní oblečení, pršibundy, mapy, průvodce, filtry, co se mi už na tělo nevejdou, stativ, suvenýry, ...) naložím manželce do krosny (a občas jí ji pomůžu naložit na záda). Akorát mě štve, že je pak na všech fotkách tak rudá. To se v PP blbě koriguje. :mrgreen:
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 20. 6. 2019 10:38

Zlata manzelka :) Horsi je, kdyz pak zustane ruda jeste 2 mesice po dovolene :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 6. 2019 10:40

Anarki3 píše:Každý to má asi inak, ja by som si bez fotoaparatu, povatšine beriem dva a tri štyri objektívy do lietadla ani nesadol, aj keď idem s celou famili na dovolenku. keď sa chce, tak každý deň sa nájde pol hodinka, hodinka niečo vyfotiť alebo nafilmovať.


A mezitím to přes den dospáváš? ;-)

Při odjezdu taky mívám ty ambice. Ovšem člověk míní a dlouhé večery ve dvou s lahvinkou (až dvěma) vína mění. To se pak v 4 hod vstává hodně blbě. :-S

Schůdnější jsou pro mě ty západy. Naposledy jsem aspoň zkoušel noční oblohy (to se ale předtím musí člověk večer dost kontrolovat a přes ty dvě lahvinky skutečně o moc nejít). Ale zase se mnou laškovalo počasí. A když už se jednou vyjasnilo, tak po mnohadesítkominutovým focení multiexpozičního panoramatu mléčné dráhy se po nafocení 2/3 snímků obloha opět zatáhla. :shock: :pozor No, stejně se už foťák vařil.

-- 20. 6. 2019 11:46 --

cport píše:Zlata manzelka :) Horsi je, kdyz pak zustane ruda jeste 2 mesice po dovolene :)


No zlatá, zlatá... Ani mi nemluv. Naposledy jsem na takovým pěkným místě rozbalil stativ a vyndal foťák, držák a filtry. Když jsem si po nějaké době konečně vzpomněl, jak to celý sestavit, tak jsem začal fotit takovou menší sérii snímků s 10ND filtrem (plus přechoďák přes to a PL pod to). Asi po hodině se mi tam ale začala manželka nudit, poposedávat, pak na mě i občas mrkla a to byl konec. V takových podmínkách se prostě fotit nedá.
Tak jsem to zas sbalil, naložil manželce a šli jsme.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2019 13:29

To seš jak mladík - manželka na tebe mrkne a ty jdeš (na to) ... ;-)

Starej mazák se tím nenechá vyrušovat :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 20. 6. 2019 13:37

vsak zapni intervalove snimani a bez cekat s manzelkou :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 6. 2019 13:39

nebo tak :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 6. 2019 15:37

Já nemám problém v 5h ráno vstát a jít fotit. Ale když jdu ve 23h spát, tak ve 4h je na mne brzo, to jsme pak nevyspalý. Večer se mi fotí hůře, sice taková Naplavka v Benátkách má atmosféru, ale většinou už není moc síly nebo chuti vytahovat foťák z brašny.

A fotit nějakým kompaktem s ohniskem 18-55mm mi přijde jak z mobilu, pořádné sklo je pro mne základ, 2-3 s sebou beru vždy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 21. 6. 2019 08:21

V Taliansku, by malo slnko aj trochu neskor vychádzať jak tu, nebude to veľký rozdiel, ale každá min sa počíta :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 21. 6. 2019 12:23

Tomu rozumím. Sám potřebuji spíš více spánku. Chodím spát pravidelně mezi desátou a jedenáctou. Spíš k té desáté. A vstát ve čtyři dokážu tak maximálně dvakrát po sobě. A to ten druhý den už usínám ve stoje :) Přes den nespím vůbec. Ale to je za normálního běžného provozu, většinou o víkendech.

Na dovolených to zatím nepraktikuji, je třeba se věnovat manželce a jinému rytmu fungování. Moje dovolené jsou opravdu spíše rodinné dovolené a focení je koníček a doplněk. I když bez foťáku si to představit nedokážu.

Obdivuji mrknutí manželky po hodině focení. Na mě se snáší nadávky když musí někde stát dvě minuty :)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 6. 2019 12:58

A to si predstav ako to vyzera u mna ked chodim s dronom. Len to rozbalit trva nejaku dobu a na nieco ako nasadenie vhodneho filtra si uz fakt netrufam :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 6. 2019 15:59

Tak dle předpovědi budu mít spoustu příležitostí otestovat voděodolnost foťáku. Takhle špatnou předpověď jsem dlouho neměl ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 6. 2019 16:46

Kam vyrazas?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 6. 2019 16:49

Jenom na Šumavu. Tak aspoň zkusím klišé - tekoucí voda, mlha nad kopci a tak ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 6. 2019 18:02

Se máš já furt točím a točím, na foták se jen koukám. Snad o dovolené bude klid.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků